gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Oud-burgemeester Spekreijse van Lochem overleden na kort en heftig ziekbed

FransSpekreijse
Foto: Gemeente Lochem

Oud-burgemeester van Lochem Frans Spekreijse is na een kort en heftig ziekbed op 72-jarige leeftijd overleden. Hij was van 2005 tot 2013 burgemeester van de gemeente Lochem.

Caitlin Sturris |  | Aangepast op

‘Wij kennen Frans als een verbindend persoon die veel voor onze gemeente heeft betekend’, laat de gemeente via de website weten. Spekreijse werd burgemeester in het jaar dat de oude gemeente Gorssel fuseerde met de gemeente Lochem. In deze periode hield hij zich bezig met het opbouwen van de nieuwe gemeente en het verbinden van inwoners uit beide voormalige gemeenten.

De gemeente laat weten dat Spekreijse bekend stond ‘als ambassadeur van eenvoudige taal.' Vanwege zijn achtergrond in het onderwijs zette Spekreijse zich extra in voor mensen met taal- en leerproblemen. Hij begeleidde tijdens zijn acht jaar als burgemeester de gemeente in de eerste jaren na de herindeling en gaf richting aan het gemeentebestuur.

Voordat Spekreijse burgemeester werd van Lochem, was hij actief als raadslid in de toenmalige gemeente Wisch (nu Oude IJsselstreek). In 1998 werd hij daar benoemd als wethouder tot hij in 2001 burgemeester werd van de Noord-Hollandse gemeente Wieringermeer. Spekreijse was de eerste burgemeester in Nederland die zonder lid te zijn van een politieke partij burgemeester werd. In 2003 werd hij lid van de VVD. Hij keerde in 2005 terug naar de Achterhoek om burgemeester van Lochem te worden.

Lokaal Belang herdenkt
Lokaal Belang Oude IJsselstreek herdenkt Spekreijse op social media. ‘Met verdriet hebben wij kennisgenomen van het overlijden van Frans Spekreijse’, aldus de lokale partij. Van 1986 tot 1998 zat Spekreijse in de gemeenteraad, waarvan de laatste vier jaar als fractievoorzitter van de lokale partij Gemeentbelangen Wisch, de voorloper van Lokaal Belang. ‘Wij bewaren warme herinneringen aan Frans als een bevlogen bestuurder, een betrokken mens en een trotse vertegenwoordiger van Gemeentebelangen Wisch.’

Lees ook

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.

't Overschotje

't Overschotje

De zomer bij ‘t Overschotje

In de zomer blijven de leden van ’t Overschotje gewoon doorspelen. Omdat het op sommige dagen te warm was om ’s middags te spelen, is er al een paar maal ’s avonds gespeeld.

BrommersKarke20

Brommerliefhebbers uit Toldijk bezitten compleet Zündapp-archief

Inmiddels is het voor brommerliefhebbers uit heel het land vaste prik: Brommers Kieken in de Karke. Het evenement werd zaterdag voor de elfde keer gehouden in de Remigiuskerk in Steenderen. Dit jaar was het thema 'Onze oosterburen' en stonden de brommers uit Duitsland centraal.