gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Orion moet landstitel aan Dynamo laten

Orion-verliest

De volleyballers van Active Living Orion moeten de landstitel dit jaar laten aan Draisma Dynamo. De ploeg uit Apeldoorn won zondag ook ook het derde duel in de finaleserie en is daarmee kampioen van Nederland.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

De volleyballers van Active Living Orion moeten de landstitel dit jaar laten aan Draisma Dynamo. De ploeg uit Apeldoorn won zondag ook ook het derde duel in de finaleserie en is daarmee kampioen van Nederland.

Nadat de eerste duels in de best-of-five serie ook al werden gewonnen door Dynamo, deelde de ploeg van voormalig Orion-trainer Redbad Strikwerda zondag met 0-3 in sets de genadeklap uit. Net als in de eerdere duels was het verschil klein. De Apeldoorners pakten de eerste set met 22-25 en ook in de tweede set bleef Orion lang in de buurt (20-25). In de laatste set kreeg de thuisploeg op 25-24 de kans de set te pakken. Dat lukte niet, waarna Dynamo met 25-27 de winst greep.

Orion, dit seizoen voor het eerst onder leiding van trainer Dirk Sparidans, was als ongeslagen koploper de finaleserie ingegaan. Voor Dynamo is het de tweede landstitel op rij. Orion werd in 2019 voor het laatst kampioen van Nederland. De Doetinchemmers grepen dit seizoen ook al naast de beker. In de finale werd verloren van Amysoft Lycurgus uit Groningen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

Jamkoningin 2026 Marieke Lubbers - Liggend

Marieke Lubbers is Jamkoningin 2026 van de Nationale Jammarkt Neede

De Nationale Jammarkt Neede heeft een nieuwe Jamkoningin. Marieke Lubbers (40 jaar), uit Noordijk werd tijdens de officiële opening van de Nationale Jammarkt Neede, door voorzitter Ronnie Konniger, gekroond tot het feestelijke boegbeeld van de Jammarkt in 2026. Ze werd geïntroduceerd tijdens een prachtig muzieknummer dat haar broer Tommy Markerink speciaal heeft geschreven voor de Jammarkt. Een bijzondere opkomst dit jaar!

JB-Eunk-2026-08-23-0002

Muzikaal tuinfeest bij café Uenk

De band De Heeren beet de spits af tijdens het grootse tuinfeest bij café Uenk in Vorden. Op het feest kwamen een horde belangstellenden af om te genieten van de muziek.

JB-Dini-2026-08-23-0056

Harmonica en accordeon klinken volop in Barchem

In het weekend van 22 en 23 augustus stond Camping Horeca Manege De Heksenlaak in Barchem volop in het teken van muziek. Liefhebbers van harmonica en accordeon konden er deelnemen aan diverse workshops en kennismaken met het bespelen van deze instrumenten.

JB-Filmavond-2026-08-22-0001

Ruim 500 filmliefhebbers genieten van sfeervolle BuitenBios in Lochem

Ruim vijfhonderd filmliefhebbers genoten zaterdagavond 22 augustus op de Kleine Markt in Lochem van de vijfde editie van de BuitenBios. Onder een frisse, maar goed te doen avondhemel werd de Zweedse film As It Is in Heaven vertoond. De toegang was gratis.

WSPW-4

GGD Noord- en Oost-Gelderland trekt de regio in tijdens Wereld Suïcide Preventie Week

Van 4 tot en met 11 september trekt GGD Noord- en Oost-Gelderland met de regiotour ‘Praten kan levens redden’ langs weekmarkten in de regio. Deskundigen op het gebied van suïcidepreventie gaan in gesprek met inwoners over mentale gezondheid, het voorkomen van zelfdoding en het belang van naar elkaar omkijken. De regiotour doet Vorden, Zutphen, Groenlo, Heerde, Winterswijk, Epe en Hattem aan.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.