gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Oproep aan amateurkunstenaars: Doe mee aan de eerste Week van de Amateurkunst (WAK)

wak_logo_def.350x0-is

Van 27 juni tot en met 5 juli organiseert Amphion Cultuurbedrijf voor het eerst de Week van de Amateurkunst (WAK) in de gemeenten Doetinchem en Bronckhorst. Amateurkunstenaars uit de regio worden uitgenodigd hun talent te laten zien, van muziek, dans, theater en zang tot teken...

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Van 27 juni tot en met 5 juli organiseert Amphion Cultuurbedrijf voor het eerst de Week van de Amateurkunst (WAK) in de gemeenten Doetinchem en Bronckhorst. Amateurkunstenaars uit de regio worden uitgenodigd hun talent te laten zien, van muziek, dans, theater en zang tot tekenen, schilderen, fotografie en film. Iedereen kan meedoen: individueel, als duo, met een groep of als vereniging. Leeftijd of ervaring maakt niet uit.

Deelnemers kunnen optreden, een workshop geven, een expositie houden, een open repetitie of atelier organiseren, of zelfs een flashmob uitvoeren. Voorwaarde is dat de activiteit plaatsvindt in Doetinchem of Bronckhorst. De WAK sluit aan bij bestaande activiteiten zoals CultuurWehl, Gluren bij de Buren, Kunstroute Gaanderen en de eindpresentaties van Amphion.

Iedereen die talent laat zien en anderen inspireert, is welkom. De Week van de Amateurkunst is de perfecte gelegenheid om het uit te proberen. Aanmelden kan tot 30 april via de website van Amphion.

Lees ook

Drone fotografie hennep

Wildkwekerij met zo'n tien hennepplanten gevonden in Lochem

Groene Boa’s hebben in het buitengebied van Lochem een illegale wietplantage gevonden. Tussen de bomen was een wildkwekerij gemaakt met zo’n tien hennepplanten.

_PDV2779-Verbeterd-NR

Theatergroep Smeedwerk zoekt vrijwilligers

Terwijl de cast de laatste repetities afrondt, wordt achter de schermen hard gewerkt aan de voorbereidingen voor IK, EEN HELD, de nieuwe locatietheatervoorstelling van Theatergroep Smeedwerk. Om de bijzondere speelplekken om te toveren tot sfeervolle openluchttheaters, is de theatergroep nog op zoek naar enthousiaste vrijwilligers.

afbeelding die wordt gebruikt bij de lezing over de Kumpulan (002)

De Kumpulan Lochem gaat dit jaar toch door

De Stichting 14 augustus Lochem e.o. stelt zich ten doel om alle slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog in de Pacific te herdenken. De stichting heeft deze datum om iedereen de gelegenheid te geven om ook aanwezig te zijn op de Nationale Herdenking die plaatsvindt op 15 augustus.

WhatsApp Image 2026-07-27 at 22.54.28

Groot boerenprotest in de Achterhoek: 'Onze maat is vol'

Honderden boeren hebben maandagavond een protestactie gehouden op verschillende plekken in de Achterhoek. Zo hebben boeren tussen Vierakker en Zutphen met trekkers de tekst 'Onze maat = vol' geschreven en werd in Borculo een brandbrief aan de gemeenteraad aangeboden.

LochemVuurwerk

LochemGroen! wil snel duidelijkheid over uitvoering vuurwerkverbod

LochemGroen! heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het landelijke vuurwerkverbod. Volgens de partij is het belangrijk dat inwoners, ondernemers en andere betrokkenen ruim op tijd weten waar zij aan toe zijn.

Foto Zwarte Cross (002)

Over de drempel: Praten over mentale klachten, midden op de Zwarte Cross

Een fysieke drempel onder de arm, opvallend hesje bedrukt met de Achterhoekse kreet ‘A’j wilt proaten, mo’j ’t neet laoten!’. Festivalgangers kijken nieuwsgierig op. Stellen vragen: “Wat is dat?” of “Wat kun je hier winnen?”. De wedervraag verrast. “Wat kun je verliezen? Laten we het daar eens over hebben.” Juist dat onverwachte werkt: huisartsen die op een festivalterrein niet bezig zijn met een verzwikte enkel of hoofdpijn, maar het gesprek openen over mentale klachten.