gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Opnieuw vierde plaats voor Zelhemmer Nieuwenhuis op WK veldrijden

Joris Nieuwenhuis(NIETGEBRUIKEN).jpg
Foto: Exact Cross

Joris Nieuwenhuis boekte zondagmiddag, net als vorig jaar, een vierde plaats op het wereldkampioenschap veldrijden. De 29-jarige Zelhemmer moest in Zeeland onder andere buigen voor de oppermachtige landgenoot Mathieu van der Poel.

Tijn Piest |  | Aangepast op

In het Zeeuwse Hulst gaf Nieuwenhuis aan veel last van zijn rug te hebben gehad. Al in de eerste minuten moest hij de oppermachtige Van der Poel, die zijn achtste wereldtitel veldrijden veroverde, laten gaan. Ook bij Tibor Del Grosso en Thibau Nys kon Nieuwenhuis niet meer aansluiten. In een spannende sprint wist de Zelhemmer nog naar de vierde plaats te rijden. Nieuwenhuis duwde zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Filippo Fontana.

‘’Ik kon niet echt gaan zitten’’, refereerde Nieuwenhuis bij wielerplatform Wielerflits aan zijn rugklachten. ‘’Ik kon bij het groepje voor de vierde plaats blijven, maar niet versnellen. Toch had ik een goed gevoel vandaag. Ik merkte wel dat de afgelopen drukke weken erin hakten.’’ Nieuwenhuis reed deze herfst en winter al 27 crossen. Ook hield hij zich bezig met de overstap van het Ridley Racing Team naar Heizomat-CUBE. Voor die ploeg gaat hij vanaf maart rijden.

Op de vorige WK’s in het veld werd Nieuwenhuis tweede (2024) en vierde (2025). De Achterhoeker rijdt deze maand nog vier wedstrijden. De veldrijder staat aan de leiding in het X2O-klassement en maakt deze competitie nog af, in Lille (8 februari) en Brussel (15 februari). Wint Nieuwenhuis, dan mag hij 30.000 euro opstrijken. “Dat klassement was aan het begin van het seizoen al het doel.’’

Lees ook

overzicht-zwarte-cross-2024-Tom-Zweerink.jpg

Zitmaaierrace maakt debuut op Zwarte Cross

Tijdens de komende editie van de Zwarte Cross wordt een opvallend nieuw onderdeel geïntroduceerd: Red Bull Maai’n. Op donderdag 16 juli verandert een deel van het festivalterrein in een crossbaan voor zitmaaiers, waarbij deelnemers het tegen elkaar opnemen in een race vol hindernissen.

3f76a8dc-6b0d-31ef-b874-cfb70ea00637.jpg

Van ‘gat van Drempt’ naar natuurparel

Zandwagens rijden af en aan en een kraan schuift de grond bij elkaar: op het eerste gezicht is het een bouwplaats, maar projectleider Jaco van Langen van Waterschap Rijn en IJssel wijst verderop. “Hier komt straks een soort moeras, een plas-dras-gebied. En die bult daar wordt veel hoger en dat is straks een uitkijkpunt.”

20220525aw4donland0026.jpg

Achterhoekse Wandeldagen maakt zich klaar voor 20e editie

Het begon in 2004 met een idee binnen een vriendengroep: een eigen wandelvierdaagse in Doetinchem, als tegenhanger van de Nijmeegse, is nu een mooi, prachtig en bekend evenement in de Achterhoek.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

Foto groep Popkoor 4You (002).jpg

Samen één stem tegen haat

Afgelopen maandag vond bij het No Hate Statue in Gendringen, op de sfeervolle locatie Wijngoed Montferland, een bijzonder muzikaal samenzijn plaats.

gemeente_berkelland_zomer-foto-rtv-ideaal-.jpg

Politieke partijen Berkelland stellen Erik Haverkort aan als informateur

De politieke partijen in de gemeenteraad van Berkelland hebben gezamenlijk Erik Haverkort aangesteld als informateur. Met deze benoeming wordt een volgende stap gezet richting de vorming van een nieuw raadsprogramma en college.