gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Opknapbeurt voor dorpshart van Zelhem

Opknapbeurt-Zelhem

Het centrum van Zelhem moet de komende jaren een flinke opknapbeurt krijgen. Ruim vier jaar lang is er door de werkgroep Vitale Kernen in samenwerking met de gemeente gewerkt aan een toekomstbeeld voor het dorp, waarvan de plannen inmiddels met behulp van een maquette zijn gep...

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

Het centrum van Zelhem moet de komende jaren een flinke opknapbeurt krijgen. Ruim vier jaar lang is er door de werkgroep Vitale Kernen in samenwerking met de gemeente gewerkt aan een toekomstbeeld voor het dorp, waarvan de plannen inmiddels met behulp van een maquette zijn gepresenteerd aan inwoners.

“Zelhem moet een vitale kern blijven”, is de boodschap van Bert Elschot, een van de leden van de werkgroep die betrokken waren bij de planvorming. “Zodat jong en oud hier tot in lengte van dagen kunnen blijven wonen. De Markt, een plein in het centrum met horeca, moet daarom worden omgevormd tot de huiskamer van het dorp waar de automobilist te gast is. “Dat betekent geen last hebben van autogassen”, geeft Henk Hollak, eveneens lid van de werkgroep, aan. “Het dorp vergrijst, dus voor de oudere generatie willen we zorgen dat Zelhem drempelvrij en goed toegankelijk is, ook met een rollator of rolstoel.”

De verenigingen moeten een thuis vinden in een 'Zelhemhuus' dat wordt opgericht. “De Lambertikerk zal daar ook een onderdeel van zijn”, geeft Elschot aan. “Daar gaan de grotere evenementen plaatsvinden, maar aan de andere kant van de Burgemeester Rijpstrastraat staat de bibliotheek. Daarnaast staat het Klokhuis en die willen we met elkaar gaan verbinden.”

Zelhem wordt enthousiast
Eerder werd een soortgelijk plan voor Steenderen aangenomen. Voordat de schop in Zelhem de grond in kan, moet de gemeenteraad van Bronckhorst eerst hun mening geven. Elschot merkt in zijn omgeving dat inwoners steeds enthousiaster worden: “Dat vind ik een prettige bijkomstigheid. Ze gaan het nu ook zien. En ik hoop dat we in 2030 of 2040 een dorp hebben waar met ontzettend veel plezier geleefd kan worden.”

https://www.youtube.com/watch?v=JWLzlsstLGQ

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

MIVA Collecte 2026 (002)

MIVA collecte in alle katholieke kerken

Als elke minuut telt, kan een ambulance het verschil betekenen tussen leven en dood. Op de eilanden in het Victoriameer in Tanzania sterven onnodig veel mensen door gebrek aan vervoer. Daarom staat de jaarlijkse MIVA-kerkcollecte in heel Nederland in het teken van een ambulanceboot voor arts Athuman. Daarmee kunnen zwangere vrouwen, zieke kinderen en andere kwetsbare patiënten sneller levensreddende zorg krijgen.

JB-WelzijnLochem-2026-07-24-0055

Zomertoer in Laren trekt jong en oud

Laren stond op 24 juli in het teken van de Zomertoer van Welzijn Lochem. In Kulturhus ’t Kruispunt werden bezoekers vanaf 11.00 uur ontvangen met koffie en thee, waarna om 12.00 uur een gezamenlijke lunch volgde, verzorgd door Kulturhus Het Kruuspunt. Ruim dertig oudere deelnemers schoven aan voor een gezellige maaltijd vol ontmoeting en samenzijn.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

OmroepGLDZwembad

Lochem bouwt twee nieuwe buitenzwembaden

Nog één zomer kunnen inwoners hun vertrouwde baantjes trekken in de buitenbaden van Gorssel en Almen. Daarna maken ze plaats voor bouwvakkers en grote kranen. Beide zwembaden worden volledig vernieuwd. Deze week konden inwoners tijdens verschillende bijeenkomsten horen hoe die werkzaamheden eruit gaan zien.

SchipRijn

Sluizen bij Eefde dicht vanwege droogte: ook onttrekkingsverbod

Het sluizencomplex bij Eefde mag vanaf zaterdagmiddag niet meer gebruikt worden door scheepvaart. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal.

Build For Gambia 2026 (002)

Studenten Graafschap College zetten zich in voor bouwprojecten in Gambia

Zestien studenten en drie docenten van het Graafschap College uit Doetinchem reizen dit najaar naar Gambia om daar scholen op te knappen en kinderen een betere leeromgeving te geven. Om deze bijzondere reis en de werkzaamheden mogelijk te maken, is de projectgroep nog op zoek naar bedrijven en particulieren die het initiatief financieel willen ondersteunen.