gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Open Monumentendag ‘Levend Erfgoed’

JB-zeldsamelandbouwhuisdieren09-09-2023_22

In het weekend van 8 tot en met 10 september kon je een kijkje nemen bij meer dan 40 boerderijen in de regio waar ze Nederlandse huisdierrassen houden. dit jaar is het thema van Open Monumentendag ‘Levend Erfgoed’, oftewel immaterieel erfgoed.

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

In het weekend van 8 tot en met 10 september kon je een kijkje nemen bij meer dan 40 boerderijen in de regio waar ze Nederlandse huisdierrassen houden. dit jaar is het thema van Open Monumentendag ‘Levend Erfgoed’, oftewel immaterieel erfgoed.

Erve Vennekotte in Laren was een van de deelnemers op zaterdag. Ook bij melkschapenboerderij De Kooihoek kon je een kijkje komen nemen, de dieren van dichtbij te zien en in gesprek te gaan met de boer of hun verzorgers. Bezoekers mochten rondlopen in de bloementuin en op het erf en kennismaken met de Bonte Bentheimer Landvarkens, Drentse Heideschapen en Welsumer Hoen. Ook was te zien hoe een vacht van een schaap kan veranderen in een heus kunstwerk.

Schaapskudde de Belhamel uit Warnsveld is een gescheperde kudde waarbij er met een grote koppel schapen, bijeengehouden wordt door de honden, over de grote stille heide werd getrokken. De kudde bestaat voornamelijk uit het schapenras het Groot Heideschaap. Het ras was een zeldzaam huisdier dat al eeuwen in de Achterhoek/Twente liep. Om het voortbestaan van het bijzondere schapenras te kunnen waarborgen, zijn de herders Harrie en Elly op zoek naar mogelijkheden om het voortbestaan van de Schaapskudde de Belhamel vorm te geven.

© Foto: Johan Braakman

Meer foto’s in ons fotoboek

Lees ook

Lijsttrekkers CDA PSWS27 (002)

Marieke Frank lijsttrekker CDA voor waterschapsverkiezingen Rijn en IJssel

Marieke Frank (54) uit Groenlo is door de leden van het CDA gekozen tot lijsttrekker voor de waterschapsverkiezingen van maart 2027 voor Waterschap Rijn en IJssel. Het waterschap beslaat delen van Gelderland en Overijssel.

JB-DonderdagZC-2026-07-16-0002

Nieuwe opzet

Zwarte Cross 2026 | dag 1

De nieuwe opzet van de Zwarte Cross draait vooral om een logischere indeling van het terrein en kortere looproutes voor bezoekers. Het hoofdpodium is verplaatst naar de westkant en de hoofdentree schuift op richting Vragender, zodat dagbezoekers dichter bij de ingang en de parkeerplaatsen uitkomen.

748883318_1592625545764213_7970145332420640925_n

Archeologen stuiten op Engelse vliegtuigbom bij Witte Paard in Zelhem

Archeologen stuitten donderdagmiddag op een vervelende verrassing tijdens hun werkzaamheden bij voormalig zalencentrum Het Witte Paard in Zelhem. Ze troffen een Engelse vliegtuigbom van 500 pond uit de Tweede Wereldoorlog aan.

Foto 1 (002)

Rozengaarde gaat voor bizar wereldrecord: 25 uur zwemmen op één dag

Het Doetinchemse zwembad Rozengaarde gaat voor een record: 25 uur zwemmen op één dag. Van zaterdag 24 op zondag 25 oktober 2026 gaat de klok een uur achteruit en ontstaat een unieke mogelijkheid: tientallen Doetinchemmers en Achterhoekers proberen dan het onmogelijke te behalen door 25 uur op één dag te zwemmen. Daarmee wordt geld ingezameld voor het goede doel. De 25 uur van Rozengaarde is daarnaast het officiële startschot van 50 jaar Rozengaarde.

Still persbericht snelle start asielzoekers werkt (002)

Snelle Start voor asielzoekers werkt: “Geef mensen een kans en zet de deur open”

De Achterhoek kampt met een groeiend tekort aan personeel. Tegelijkertijd wonen er in asielzoekerscentra mensen die graag willen werken en meedoen in de samenleving. De pilot ‘Snelle Start voor Asielzoekers in de Achterhoek’ brengt die twee werelden bij elkaar. Inmiddels zijn de eerste succesvolle matches een feit. Een bedrijf in Winterswijk en in Groenlo laten zien dat het werkt: voor werkgevers én voor asielzoekers.

MF00576

Verbod om water uit beken en sloten te pompen bij Waterschap Rijn en IJssel

Vanwege de aanhoudende droogte is het vanaf donderdag 16 juli 2026, 12.00 uur, verboden om water uit sloten, beken en andere wateren te pompen in het gebied van Waterschap Rijn en IJssel. Dit verbod stelt het waterschap in om de planten en dieren in en rond het water te beschermen. Ook wil het waterschap zo problemen met de waterkwaliteit en volksgezondheid voorkomen.