gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Ondernemers in Zelhem in de bres: 'Dan gaan er misschien wel winkels verdwijnen'

zelhemboos20

Een groep ondernemers in de Smidsstraat in Zelhem heeft protestborden geplaatst tegen de plannen van Bronckhorst. De gemeente wil de Smidsstraat met een herinrichting veiliger en groener maken. Één onderdeel van dit plan is het weghalen van een groot aantal parkeerplekken. De...

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

Een groep ondernemers in de Smidsstraat in Zelhem heeft protestborden geplaatst tegen de plannen van Bronckhorst. De gemeente wil de Smidsstraat met een herinrichting veiliger en groener maken. Één onderdeel van dit plan is het weghalen van een groot aantal parkeerplekken. De petitie tegen het weghalen van de pareerplekken is inmiddels 850 keer ondertekend.

“De petitie staat pas vijf dagen online, we zijn nog niet eens gas gaan geven. We gaan vandaag ook nog protestborden plaatsen”, zegt Bouke Hollak, voorzitter van de Ondernemersvereniging Bedrijvig & Ondernemend Zelhem. “Wij hopen dat wij uiteindelijk een paar duizend handtekeningen hebben zodat de gemeente door heeft dat dit onder inwoners leeft.” De ondernemers zijn bang voor de gevolgen als de plannen realiteit worden.

“Minder parkeerplaatsen betekent uiteindelijk dat wij minder bezoekers krijgen. Minder bezoekers betekent dan weer dat wij minder klanten hebben”, aldus Hollak. “Dan gaan er misschien wel winkels verdwijnen, zeker in de huidige economische tijd. Wat heb je aan een groen Zelhem als er straks geen winkels meer zitten.”

De ondernemers benadrukken niet tegen een groenere en veiligere Smidsstraat te zijn, toch hebben ze wel hun kanttekening. “Wij vinden echt dat Zelhem groener mag. Dan kunnen wij ons weer het Groene Hart noemen, maar niet ten koste van”, laat de woordvoerder van de bezorgde ondernemers weten.

De voorzitter roept de nieuwe coalitie in Bronckhorst op om actie te ondernemen. “Er is een nieuwe coalitie. Zij zijn voor een sterk ondernemersklimaat en meer ruimte voor bedrijvigheid. Ik zou zeggen begin in Zelhem, maak hier ruimte voor parkeerplekken en zorg dat hier een sterk ondernemersklimaat blijft.”

https://www.youtube.com/watch?v=4hmfnzWijJE

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

P1011770 (002)

Burgemeester Kruijffbad verwacht 25.000e bezoeker van dit seizoen

Het openluchtzwembad in Steenderen hoopt binnenkort de 25.000e bezoeker van dit seizoen te kunnen verwelkomen. Die krijgt naast een feestelijk onthaal ook een mooi cadeau: een persoonlijk zwemabonnement voor zwemseizoen 2027.

ongeval Zelhem

Bedrijfsbus schiet van weg Zelhem, bestuurder moet mee naar politiebureau

De bestuurder van een bedrijfsbus is woensdagavond aangehouden na een eenzijdig ongeval op de Rondweg (N315) in Zelhem. Hij is niet gewond geraakt.

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.