gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Nog geen golf, maar besmettingen lopen op

GGD-test

Het aantal positieve coronatests in de Achterhoek loopt gestaag op, maar van een nieuwe golf is volgens de GGD Noord- en Oost-Gelderland nog geen sprake. De organisatie roept inwoners op om verantwoordelijkheid te nemen nu het aantal coronagevallen weer stijgt.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

Het aantal positieve coronatests in de Achterhoek loopt gestaag op, maar van een nieuwe golf is volgens de GGD Noord- en Oost-Gelderland nog geen sprake. De organisatie roept inwoners op om verantwoordelijkheid te nemen nu het aantal coronagevallen weer stijgt.

“We zijn alert en zorgen dat we paraat staan”, vertelt projectleider Covid Muk Voorend. “Wat het gaat doen dat weten we niet. Wat we momenteel zien is de omikronvariant en daar eventueel subvarianten van.” In één week tijd zijn het aantal besmettingen in de regio Noord- en Oost Gelderland met ongeveer de helft gestegen naar bijna duizend. “We bereiden ons overal op voor, er zijn verschillende scenario’s", zegt Voorend. "We kunnen ook opschalen als dat nodig is. Maar momenteel is de stijging nog niet enorm.” De testcapaciteit is op dit moment voldoende in onder andere Doetinchem en Groenlo. Of er opgeschaald moet worden, hangt af van de stijging deze zomer. “Daar waar natuurlijk de zomer voor de deur staat met festivals, is er wellicht een wat hoger risico dat er meer besmettingen gaan komen", aldus Voorend. "Dan nog blijft het zelftestbeleid leidend, dus mensen moeten vooral zelf thuis een test doen."

Voorlopig blijven de testlocaties in Groenlo en Doetinchem bestaan. “We hebben zelfs in Zutphen nog een locatie en die houden we slapend zoals we dat noemen”, vertelt Voorend. “Maar die kunnen we openen zodra het nodig is.” Ondanks dat de meeste maatregelen niet meer gelden, hoopt de GGD dat mensen de basismaatregelen juist nu niet vergeten. “Met name een goede handhygiëne, hoest en nies in de elleboog, geen hand geven, doe vooral de boks weer en doe een zelftest bij klachten.”

https://www.youtube.com/watch?v=y-rfaByTiMc
Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

19-9-26 Optocht Septemberfeesten Zelhem (24)

Grote belangstelling voor kleurrijke optocht tijdens Septemberfeesten Zelhem

De Septemberfeesten in Zelhem trokken zaterdag opnieuw veel publiek met de traditionele optocht door het dorp. Langs de route stonden honderden toeschouwers klaar om de bonte stoet van praalwagens, loopgroepen, muziek en lokale verenigingen te bewonderen.

JB-JeugdshowLaren-2026-09-19-0057

Na vijftig jaar valt het doek voor de Landelijke Jeugdshow Laren

Het was zaterdag een bijzonder en vooral emotioneel moment voor Marjan Holmer-Vriezekolk. Tijdens de 50e en allerlaatste Landelijke Jeugdshow Laren werd zij door loco-burgemeester Marja Eggink verrast met de Zilveren Knoop van de gemeente Lochem.

Pepijn met Sjors (002)

Sjors Sportief & Creatief feestelijk van start in Lochem

Afgelopen week stond Lochem in het teken van de aftrap van Sjors Sportief & Creatief. Op vrijdag 11 september vond de feestelijke kick-off plaats op de Markt in Lochem, gevolgd door activiteiten op maandag 14 september.

André Lobbert intallatie raad 20260401 (002)

André Lobbert wordt fractievoorzitter van VVD Lochem

André Lobbert volgt André de Groot op als fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad van Lochem. De wisseling gaat in na de raadsvergadering van 15 oktober. De Groot blijft raadslid en blijft zijn ervaring inzetten voor de VVD-fractie.

Politiek Lochem

Radio Ideaal maakt kennis met nieuwe raadsleden gemeente Lochem

Tijdens de politieke uitzending van afgelopen woensdag konden luisteraars kennismaken met de nieuwe raadsleden voor de gemeente Lochem Leon Eggink van Gemeentebelangen Lochem en Robert Otten van D66.

BennieJolink30

Bennie Jolink krijgt oeuvreprijs ‘Hollandse Meester’ van Buma NL

Normaal frontman Bennie Jolink krijgt tijdens de Buma NL Awards de oeuvreprijs Hollandse Meesters. De prijs is een erkenning voor artiesten die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Nederlandstalige muziekcultuur. Onder andere André van Duin, Guus Meeuwis en Jan Smit ging Jolink voor.