gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Nieuwe AED en erkenning De Heurne als 6-minutenzone

AED-De-Heurne-002

Na veertien jaar trouwe dienst wordt de AED (Automatische Externe Defibrillator) in De Heurne vervangen. Deze AED, geplaatst bij Café Bruggink, was een van de eerste in de gemeente en speelde een belangrijke rol in het verhogen van de overlevingskansen bij hartstilstand in het...

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Na veertien jaar trouwe dienst wordt de AED (Automatische Externe Defibrillator) in De Heurne vervangen. Deze AED, geplaatst bij Café Bruggink, was een van de eerste in de gemeente en speelde een belangrijke rol in het verhogen van de overlevingskansen bij hartstilstand in het gebied. Twee jaar later is door de gemeenteraad van Aalten besloten tot het verder mogelijk maken van AED’s in buurtschappen.

In 2010 werd bij Café Bruggink een AED geplaatst. Nu, veertien jaar later, is die AED aan vervanging toe. Bovendien heeft de heer Bruggink van HartslagNu het eerste officiële bordje in ontvangst mogen nemen dat De Heurne erkent als 6-minutenzone. Met trots is het bordje opgehangen in De Heurne, waar bewoners verzekerd zijn van snelle hulp in geval van nood.

Bij een hartstilstand neemt de kans op overleven snel af. De vuistregel is dat de overlevingskans elke minuut met tien procent daalt. De kans op overleven is het grootst als binnen zes minuten wordt gereanimeerd en een AED wordt gebruikt. In een 6-minutenzone bieden burgerhulpverleners binnen 6 minuten de juiste hulp bij een hartstilstand. Ze bellen 112, starten met reanimeren en zetten een AED in.

De heer Bennie Bruggink van Heurns Belang, met een achtergrond als Arbo-coördinator en tien jaar ervaring als vrijwilliger bij het Rode Kruis, zet zich sinds 2010 onvermoeibaar in voor voldoende AED’s en burgerhulpverleners in de gemeente Aalten. Hoewel de gemeente geen wettelijke taak heeft voor het aanschaffen, beheren en onderhouden van een AED-netwerk, besloot de gemeenteraad in 2012 een structurele bijdrage te reserveren voor negen buurtschappen. Dit besluit kwam mede dankzij de inzet van de heer Bruggink.

Lees ook

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

Sporthal Ruurlo bouwteamovereenkomst (002)

Nieuwe sporthal Ruurlo stap dichterbij: gemeente en Kormelink tekenen bouwteamovereenkomst

Gemeente Berkelland en Aannemersbedrijf Kormelink ondertekenden donderdag 22 oktober een bouwteamovereenkomst voor de nieuwe sporthal in Ruurlo. Namens de gemeente ondertekende wethouder Erwin Versteeg (portefeuille Sport) de overeenkomst. Ook wethouder Betsy Wormgoor was aanwezig. Zij droeg het project onlangs over.

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

DSC09067 (002)

Markenheem en Amphion Cultuurbedrijf starten nieuwe Creatieve Werkplaats in Zelhem

Vanaf 2 november opent in woonzorgcentrum de Zonnekamp in Zelhem de Creatieve Werkplaats. Een nieuwe werkplaats om te experimenteren met verschillende vormen van structurele laagdrempelige creatieve activiteiten op een vaste plek. Een plek waar inwoners uit Zelhem en omstreken wekelijks creatief aan de slag kunnen gaan. De Creatieve Werkplaats is een initiatief van Markenheem en Lang Leve Kunst & Naoberschap van Amphion Cultuurbedrijf.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Groen licht voor Windpark IJsselwind in Zutphen

De Raad van State heeft vandaag na een zorgvuldige procedure groen licht voor de bouw van Windpark IJsselwind in Zutphen gegeven. Het project voorziet in de bouw van drie windturbines langs het Twentekanaal. Waterschap Rijn en IJssel ontwikkelt het windpark in samenwerking met IJsselwind B.V. Beide partijen zijn blij met de positieve uitspraak van de Raad van State.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.