gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Nieuw blusvoertuig voor brandweer Aalten

Nieuw-blusvoertuig-brandweer-Aalten-scaled

Maandag 14 oktober is de gloednieuwe Tankautospuit (TS) Basis officieel in gebruik genomen door de brandweerpost Aalten. Aalten heeft hiermee de eer om als eerste post binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) met dit nieuwe type voertuig aan de slag te gaan....

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Maandag 14 oktober is de gloednieuwe Tankautospuit (TS) Basis officieel in gebruik genomen door de brandweerpost Aalten. Aalten heeft hiermee de eer om als eerste post binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) met dit nieuwe type voertuig aan de slag te gaan. Het voertuig is 24/7 inzetbaar voor brandbestrijding en hulpverlening en is voorzien van de nieuwste technieken en bepakking. Ook is het speciaal ontworpen om de efficiëntie en veiligheid tijdens inzetten verder te verbeteren.

De brandweerleden van post Aalten hebben een uitgebreide opleiding van ruim 12 weken gevolgd om optimaal met het nieuwe voertuig en de nieuwe uitrusting te kunnen werken. Deze training zorgt ervoor dat de brandweercollega’s volledig vakbekwaam zijn om het nieuwe voertuig in te zetten tijdens noodsituaties.

De nieuwe TS Basis is een belangrijke mijlpaal voor de brandweer in de regio. In totaal zullen er tegen eind 2026 maar liefst 75 van deze voertuigen uitgeleverd en operationeel zijn binnen de VNOG, met goed opgeleide en vakbekwame collega’s.

Lees ook

Jamkoningin 2026 Marieke Lubbers - Liggend

Marieke Lubbers is Jamkoningin 2026 van de Nationale Jammarkt Neede

De Nationale Jammarkt Neede heeft een nieuwe Jamkoningin. Marieke Lubbers (40 jaar), uit Noordijk werd tijdens de officiële opening van de Nationale Jammarkt Neede, door voorzitter Ronnie Konniger, gekroond tot het feestelijke boegbeeld van de Jammarkt in 2026. Ze werd geïntroduceerd tijdens een prachtig muzieknummer dat haar broer Tommy Markerink speciaal heeft geschreven voor de Jammarkt. Een bijzondere opkomst dit jaar!

JB-Eunk-2026-08-23-0002

Muzikaal tuinfeest bij café Uenk

De band De Heeren beet de spits af tijdens het grootse tuinfeest bij café Uenk in Vorden. Op het feest kwamen een horde belangstellenden af om te genieten van de muziek.

JB-Dini-2026-08-23-0056

Harmonica en accordeon klinken volop in Barchem

In het weekend van 22 en 23 augustus stond Camping Horeca Manege De Heksenlaak in Barchem volop in het teken van muziek. Liefhebbers van harmonica en accordeon konden er deelnemen aan diverse workshops en kennismaken met het bespelen van deze instrumenten.

JB-Filmavond-2026-08-22-0001

Ruim 500 filmliefhebbers genieten van sfeervolle BuitenBios in Lochem

Ruim vijfhonderd filmliefhebbers genoten zaterdagavond 22 augustus op de Kleine Markt in Lochem van de vijfde editie van de BuitenBios. Onder een frisse, maar goed te doen avondhemel werd de Zweedse film As It Is in Heaven vertoond. De toegang was gratis.

WSPW-4

GGD Noord- en Oost-Gelderland trekt de regio in tijdens Wereld Suïcide Preventie Week

Van 4 tot en met 11 september trekt GGD Noord- en Oost-Gelderland met de regiotour ‘Praten kan levens redden’ langs weekmarkten in de regio. Deskundigen op het gebied van suïcidepreventie gaan in gesprek met inwoners over mentale gezondheid, het voorkomen van zelfdoding en het belang van naar elkaar omkijken. De regiotour doet Vorden, Zutphen, Groenlo, Heerde, Winterswijk, Epe en Hattem aan.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.