gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Monumenten in Zutphen gaan weer vaker open

20250316_InZutphen_025

Het Erfgoedcentrum Zutphen stelt, samen met de monumentengidsen van het Gilde Zutphen, steeds meer monumenten in de stad open. Daar verwelkomen ze jaarlijks duizenden toeristen en veel inwoners. Tientallen vrijwillige monumentengidsen van Gilde Zutphen vertellen ze graag over...

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Het Erfgoedcentrum Zutphen stelt, samen met de monumentengidsen van het Gilde Zutphen, steeds meer monumenten in de stad open. Daar verwelkomen ze jaarlijks duizenden toeristen en veel inwoners. Tientallen vrijwillige monumentengidsen van Gilde Zutphen vertellen ze graag over de geschiedenis van het monument en de stad. Bezoekers komen het hele jaar door, met een piek in de zomermaanden. Daarom worden vanaf 1 april – als het toeristenseizoen start – ruimere openingstijden gehanteerd.

Vanaf 1 april gaan de Burgerzaal, de Hanzeaat in de Bourgonjetoren en de Wijnhuistoren open op vrijdag, zaterdag en zondag. In de schoolvakanties zijn zij bovendien op dinsdag en woensdag geopend. De Nieuwstadskerk (Sint-Jan) is vanaf 11 april weer elke zaterdagmiddag te bezoeken en de Berkelruïne is open op de laatste zondag van de maand en extra op 18 en 19 april, in het Weekend van het Verdedigingserfgoed. In datzelfde weekend is ook de Kruittoren open.

De openingstijden zijn steeds van 13.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Soms wijken tijden of dagen af.

Lees ook

Drone fotografie hennep

Wildkwekerij met zo'n tien hennepplanten gevonden in Lochem

Groene Boa’s hebben in het buitengebied van Lochem een illegale wietplantage gevonden. Tussen de bomen was een wildkwekerij gemaakt met zo’n tien hennepplanten.

_PDV2779-Verbeterd-NR

Theatergroep Smeedwerk zoekt vrijwilligers

Terwijl de cast de laatste repetities afrondt, wordt achter de schermen hard gewerkt aan de voorbereidingen voor IK, EEN HELD, de nieuwe locatietheatervoorstelling van Theatergroep Smeedwerk. Om de bijzondere speelplekken om te toveren tot sfeervolle openluchttheaters, is de theatergroep nog op zoek naar enthousiaste vrijwilligers.

afbeelding die wordt gebruikt bij de lezing over de Kumpulan (002)

De Kumpulan Lochem gaat dit jaar toch door

De Stichting 14 augustus Lochem e.o. stelt zich ten doel om alle slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog in de Pacific te herdenken. De stichting heeft deze datum om iedereen de gelegenheid te geven om ook aanwezig te zijn op de Nationale Herdenking die plaatsvindt op 15 augustus.

WhatsApp Image 2026-07-27 at 22.54.28

Groot boerenprotest in de Achterhoek: 'Onze maat is vol'

Honderden boeren hebben maandagavond een protestactie gehouden op verschillende plekken in de Achterhoek. Zo hebben boeren tussen Vierakker en Zutphen met trekkers de tekst 'Onze maat = vol' geschreven en werd in Borculo een brandbrief aan de gemeenteraad aangeboden.

LochemVuurwerk

LochemGroen! wil snel duidelijkheid over uitvoering vuurwerkverbod

LochemGroen! heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het landelijke vuurwerkverbod. Volgens de partij is het belangrijk dat inwoners, ondernemers en andere betrokkenen ruim op tijd weten waar zij aan toe zijn.

Foto Zwarte Cross (002)

Over de drempel: Praten over mentale klachten, midden op de Zwarte Cross

Een fysieke drempel onder de arm, opvallend hesje bedrukt met de Achterhoekse kreet ‘A’j wilt proaten, mo’j ’t neet laoten!’. Festivalgangers kijken nieuwsgierig op. Stellen vragen: “Wat is dat?” of “Wat kun je hier winnen?”. De wedervraag verrast. “Wat kun je verliezen? Laten we het daar eens over hebben.” Juist dat onverwachte werkt: huisartsen die op een festivalterrein niet bezig zijn met een verzwikte enkel of hoofdpijn, maar het gesprek openen over mentale klachten.