gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Mini symposium door Present Bronckhorst

DSC4288-scaled-e1657040408838

Present Bronckhorst organiseerde donderdag 30 juni een mini symposium over ‘De nieuwe vrijwilliger’ in het Kulturhus in Vorden. Het was een cadeautje van Present voor al haar relaties in de gemeente en daarbuiten. Dagvoorzitter Serge Metselaar nam de circa tachtig aanwezigen m...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Present Bronckhorst organiseerde donderdag 30 juni een mini symposium over ‘De nieuwe vrijwilliger’ in het Kulturhus in Vorden. Het was een cadeautje van Present voor al haar relaties in de gemeente en daarbuiten. Dagvoorzitter Serge Metselaar nam de circa tachtig aanwezigen mee in een geanimeerd programma met een korte lezing, paneldiscussie en stellingen en vragen aan het publiek. De aftrap van het symposium was voor Prof. Dr. Lucas Meijs, hoogleraar vrijwilligerswerk en filantropie aan de Erasmus Universiteit. Hij vertelde meer over de trends en uitdagingen in het vrijwilligerswerk. Hij verzekerde de toehoorders dat er meer dan genoeg vrijwillige energie is: ‘alleen hoe zorgen organisaties ervoor dat ze deze ook benutten’.

“Er zijn heel veel vrijwilligers actief in Bronckhorst. Bij mijn start als burgemeester heb ik er anderhalf jaar over had gedaan om alle vrijwilligersinitiatieven in de gemeente te bezoeken” aldus burgemeester Marianne Besselink die vertelde over het vrijwilligerswerk in Bronckhorst. Even later lichte ze in een paneldiscussie toe wat de Nederlandse Organisaties Vrijwilligerswerk (NOV) doet. Besselink is hiervan de voorzitter. In het panel zaten verder Hanneke Kruissink van Meedoen in Bronckhorst, Arjan Hoendevanger, welzijnscoach bij Markenheem, Present vrijwillger Dick Wullink, Lucas Meijs en Nelly de Vries, directeur Present Achterhoek.

Dat iedereen vrijwilligerswerk kan doen, bewezen Wilma Buenk en Astrid Rozegaarde. Wilma kreeg hulp van vrijwilligers van Present bij het opknappen van haar huis, omdat ze dit niet zelf kon doen. Ze zei het publiek hoeveel impact het op haar leven had dat ze zomaar door vrijwilligers werd geholpen. Nu is ze zelf vrijwilliger bij Present.

Foto: Giovanni Tunzi

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Emmanuel en Wim (002)

Nieuwe matchingsronde Buddy to Buddy

Op 16 oktober start Buddy to Buddy Bronckhorst een nieuwe matchingsronde met een feestelijk matchingsdiner. Daar ontmoeten alle nieuwe buddy’s elkaar voor het eerst. Daarna trekken zij een aantal maanden met elkaar op

2026-09-03 Een dokter met zusters in de tuin van het ziekenhuis. 0451 Fotocollectie Erfgoedcentrum Zutphen SZU002024856_039 (002)

Help mee Zutphense doodsbriefjes toegankelijk te maken voor uniek onderzoek

Van cholera, tuberculose en de pokken tot ouderdomskwalen en kindersterfte: duizenden Zutphense doodsbriefjes geven een uniek inkijkje in de gezondheid van eerdere generaties. Onderzoekers van onder andere de Radboud Universiteit starten daarom een project waarmee zij deze bijzondere historische bron toegankelijk maken voor onderzoek. Hiervoor hebben zij hulp nodig. Vrijwilligers kunnen via het platform Het Volk aan de slag met het invoeren van gegevens uit Zutphense doodsbriefjes.

genomineerden en erfgoedprijs (002)

Stadsgidsen Bredevoort winnaars Erfgoedprijs 2026

Op donderdagavond 3 september zijn de stadsgidsen van Bredevoort uitgeroepen tot winnaars van de Erfgoedprijs 2026. Zij werden benoemd als winnaar uit een groep van zes genomineerden: Berbuland, Kwikkelstraat 16 Dinxperlo, Raadhuisstraat 5 Dinxperlo, Vincenth Schreurs en de vrijwilligers van de Stichting Restauratiefonds Oude Sint Helenakerk en de gekozen winnaars, de Stadsgidsen Bredevoort.

Digitale hulp (002)

Wordt handiger met telefoon, tablet of computer

Voor iedereen die een smartphone, tablet of computer heeft en wat meer zelfvertrouwen wil krijgen bij gebruik van het apparaat, is er de beginnerscursus Klik & Tik.

Dorpendeal Wichmond-Vierakker (groepsfoto) (002)

Inwoners Wichmond-Vierakker dolblij met aanvraag dorpendeal

Inwoners van Wichmond-Vierakker werkten de afgelopen periode hard aan de plannen voor een vijftal ambitieuze projecten waarvoor zij een provinciale subsidie, een dorpendeal willen aanvragen. Gemeente Bronckhorst, die de officiële aanvraag bij de provincie namens het dorp moet doen, zette deze week de laatste handtekening onder de intentieverklaring en heeft de officiële aanvraag verstuurd. Het dorp Wichmond-Vierakker vraagt een bedrag van 377.775 euro bij de Provincie Gelderland aan.