gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Meer woningen in Oude IJsselstreek

google-maps-oude-ijsselstreek

Het college van de gemeente Oude IJsselstreek is enthousiast over de aanpak voor de ontwikkeling van nieuwe woonwijken Biezenakker en Lenteleven. Afgelopen dinsdag werd een startnotitie behandeld, waarin de aanpak en globale uitgangspunten staan. Bij de totstandkoming van deze...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Het college van de gemeente Oude IJsselstreek is enthousiast over de aanpak voor de ontwikkeling van nieuwe woonwijken Biezenakker en Lenteleven. Afgelopen dinsdag werd een startnotitie behandeld, waarin de aanpak en globale uitgangspunten staan. Bij de totstandkoming van deze startnotitie zijn allerlei gesprekken gevoerd en onderzoeken uitgevoerd. Met dit akkoord kan de organisatie starten met bijeenkomsten voor inwoners en het ontwerpen voor de woonwijk.

Beide locaties hebben al eerder deel uitgemaakt van woningbouwplannen. Toch worden er opnieuw plannen gemaakt, omdat de huidige behoefte in de woningbouw afwijkt van destijds. Het gebied van Lenteleven omvat 12,2 hectare, waarvan 11 hectare ook daadwerkelijk bebouwd kan worden. Het gebied Biezenakker omvat 26,6 hectare, waarvan 24 hectare bebouwd kan worden. Bij de plannen wordt rekening gehouden met een woonmilieu dat past bij de Achterhoekse schaal, dat betekent dat er voldoende ruimte blijft rondom te bebouwing en een lage dichtheid. Hierdoor is er in Lenteleven ruimte voor 165 tot 220 woningen en in Biezenakker ruimte voor 360 tot 480 woningen. Een groot gedeelte van beide gebieden is al in eigendom van de gemeente.

Bij beide locaties wordt uitgegaan van een groot deel betaalbare (tussen de 225.000 euro en 325.000 euro) of zelfs goedkope (tot 225.000 euro) koop- of huurwoningen. In de volgende fase wordt onderzocht wat haalbaar is en wordt het definitieve woningbouwprogramma bepaald. Nog dit voorjaar worden er bijeenkomsten georganiseerd voor inwoners, waarbij zij aan kunnen geven wat de voorkeuren zijn qua woonsfeer, omgeving en structuur van de wijk.

Foto: Google Maps

Lees ook

P1011770 (002)

Burgemeester Kruijffbad verwacht 25.000e bezoeker van dit seizoen

Het openluchtzwembad in Steenderen hoopt binnenkort de 25.000e bezoeker van dit seizoen te kunnen verwelkomen. Die krijgt naast een feestelijk onthaal ook een mooi cadeau: een persoonlijk zwemabonnement voor zwemseizoen 2027.

ongeval Zelhem

Bedrijfsbus schiet van weg Zelhem, bestuurder moet mee naar politiebureau

De bestuurder van een bedrijfsbus is woensdagavond aangehouden na een eenzijdig ongeval op de Rondweg (N315) in Zelhem. Hij is niet gewond geraakt.

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.