gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Medewerkers Graafschap College kunnen samen 'GAON'

deelauto2-scaled.jpg

Medewerkers van het Graafschap College in Doetinchem kunnen vanaf maandag gebruik maken van een elektrische deelauto van het GAON-project van de provincie Gelderland en 8RHK Ambassadeurs. Door middel van een mobiliteitsnetwerk willen de initiatiefnemers ervoor zorgen dat in 20...

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

Medewerkers van het Graafschap College in Doetinchem kunnen vanaf maandag gebruik maken van een elektrische deelauto van het GAON-project van de provincie Gelderland en 8RHK Ambassadeurs. Door middel van een mobiliteitsnetwerk willen de initiatiefnemers ervoor zorgen dat in 2030 elke inwoner of bezoeker van de Achterhoek mobiel kan zijn.

"Met GAON willen we de aantrekkingskracht van de Achterhoek versterken door de bereikbaarheid op een duurzame manier te verbeteren", aldus Rens Steintjes, voorzitter van de thematafel Mobiliteit & Bereikbaarheid van 8RHK Ambassadeurs. "Het is super dat het Graafschap College de handschoen in Doetinchem heeft opgepakt. We hopen en verwachten dat de proef zeer succesvol is en dat er nog meer deelauto’s in de regio volgen.” De proef is in eerste instantie alleen voor medewerkers van het Graafschap College aan de J.F. Kennedylaan. De auto is gratis te gebruiken voor werk-werkverkeer, zoals stagebezoeken. In een later stadium is de deelauto ook beschikbaar, tegen betaling, voor andere geïnteresseerden.

Bij het Graafschap College zien ze de proef als goed moment om te verduurzamen. "Nu kan een deel van de medewerkers met de fiets of e-bike naar school komen en overdag, bijvoorbeeld voor stagebezoeken, met de elektrische deelauto gaan. Of iemand komt wel met z’n benzine- of dieselauto naar het werk en gebruikt overdag de elektrische deelauto", laat Bram Clahsen van de onderwijsinstelling weten. "Zo draagt dit project bij aan de verduurzaming van onze organisatie in de vorm van het terugdringen van CO2-uitstoot."

© Foto: Graafschap College

Lees ook

StokhorsterparkHummelo0.png

Samenwerking tussen Hummelo en Bronckhorst leidt tot nieuwe woonwijk

In Hummelo hebben inwoners en de gemeente Bronckhorst samen in een werkgroep plannen gemaakt voor een gloednieuwe woonwijk: Stokhorsterpark. Die nieuwe impuls was volgens dorpsraadvoorzitter Nick Bijloo hard nodig.

ritae-cable-402659.jpg

Glasvezelgebruik in Gelderland relatief hoog

In Gelderland wordt glasvezel relatief vaak gebruikt: 54% van alle adressen heeft een actieve glasvezelverbinding. Landelijk ligt dit op slechts 38%. Dit blijkt uit onderzoek van Independer op basis van data van de ACM.

foto coalitie(agenda) (002).jpg

‘Samen en met lef’: nieuwe coalitie presenteert agenda voor Doetinchem

De Doetinchemse fracties van Pro, CDA, VVD en D66 hebben hun onderhandelingen afgerond en een akkoord bereikt. Deze afspraken zijn uitgewerkt in een coalitieagenda onder de titel ‘Samen en met lef’.

JB-OpentuinWborchl-2026-05-24-0021.JPG

Piano concert tijdens de opentuin dagen op de Wildenborch

Tijdens het Pinksterweekend, in het kader van de Opentuin dagen, was er op landgoed De Wildenborch veel te beleven. Niet alleen kon de prachtige tuin worden bewonderd, ook op het terras was het gezellig vertoeven.

Pages-5-attachment2_VBBox-1920w.jpg

Inzameling Voedselbank Doetinchem bij Jumbo Hollak in Zelhem

Voedselbank Doetinchem, met uitgiftepunten in Zelhem en Doetinchem houdt in samenwerking met Jumbo Hollak in Zelhem een winkelactie.

DSC04060.jpg

Oosterwijkse Pinksterfeesten 2026

Dit weekend was er weer een groot feest en een mooi evenement in Zelhem. De Oosterwijkse Pinksterfeesten zijn ieder jaar weer publiekstrekker met als hoogtepunt de grote trekkertrek wedstrijden op de zondag.