gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Maze de Boer realiseert kunstwerk op aanrijroute bij Barchem

plaatsnaam-Barchem

De kunstenaar die het kunstwerk gaat realiseren dat komt aan de aanrijroute tussen Ruurlo en Barchem is bekend. Een commissie met vertegenwoordigers vanuit Kunst in Lochem, Historisch Genootschap Lochem-Laren-Barchem, gemeente Lochem, Muzehof Centrum voor de Kunsten en Kunsten...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

De kunstenaar die het kunstwerk gaat realiseren dat komt aan de aanrijroute tussen Ruurlo en Barchem is bekend. Een commissie met vertegenwoordigers vanuit Kunst in Lochem, Historisch Genootschap Lochem-Laren-Barchem, gemeente Lochem, Muzehof Centrum voor de Kunsten en Kunstenlab koos uit drie schetsvoorstellen unaniem het schetsvoorstel van kunstenaar Maze de Boer. De kunstenaar maakt nu een definitief ontwerp. Het kunstwerk komt te staan bij de kruising Ruurloseweg/Sleumersteeg. Dat is de locatie vlak voor de bebouwde kom van Barchem (N312). De onthulling van het kunstwerk vindt naar verwachting plaats in het voorjaar van 2026.

Kunstenlab draagt, samen met de kunstenaar, namens de gemeente zorg voor de uitvoering van het project. De gemeente Lochem is opdrachtgever. De aanleiding voor deze kunstopdracht is een aangenomen motie van de gemeenteraad van Lochem. Het gaat om een motie over Kunst in de openbare ruimte in Lochem. Het is de wens om op de aanrijroutes van en naar Lochem kunstwerken te plaatsen. De positieve reacties op de muurschildering op het gebouw van OOCON aan de Goorseweg in Lochem hadden hier invloed op.

Wethouder Wendy Goodin is enthousiast over het kunstwerk: “Vanuit ons is er een wens om kunst voor iedereen toegankelijk te maken. Dit doen we door meer eigentijdse kunstwerken in de buitenruimte toe te voegen. We streven naar kunst die een relatie heeft met de omgeving. Het zorgt op de aanrijroutes voor een mooie en kunstzinnige blik op onze gemeente. We benadrukken hiermee ook dat we een rijk aanbod van kunst- en cultuur bieden. In het geval van dit kunstwerk vind ik het ook fantastisch dat leerlingen van het Staring College hier betrokken bij waren. Maze gebruikt de input van de leerlingen én van andere belanghebbenden uit Barchem voor het kunstwerk.”

De schets van Maze de Boer laat een kunstwerk zien dat als een soort poort in de berm staat. Het werk is niet alleen een symbolische poort, maar verwijst naar de geschiedenis van Lochem. Zo verwerkt Maze keien in het kunstwerk. Zoals die vroeger ook op het marktplein werden gelegd. Ook is er verwijzing naar muziek, omdat muziek en festivals kenmerkend voor de gemeente zijn. Het kunstwerk nodigt ook uit te gaan zitten en uit te rusten. Maze geeft aan dat de voorstellen die de leerlingen van het Staring College maakten hem inspireerden: “Veel leerlingen wilden graag een rustplek op de locatie.”

Maze de Boer uit Amsterdam werkt met sculptuur, installatie, schilderkunst, film/video, fotografie en muziek/geluid. Zijn werk komt vaak voort uit de historische achtergrond en de sociale situatie van de locatie. Hij creëert zijn kunstwerken vanuit een conceptueel perspectief, maar het resultaat is altijd visueel aantrekkelijk, vaak speels en toegankelijk.

Lees ook

JB-Filmavond-2026-08-22-0001

Ruim 500 filmliefhebbers genieten van sfeervolle BuitenBios in Lochem

Ruim vijfhonderd filmliefhebbers genoten zaterdagavond 22 augustus op de Kleine Markt in Lochem van de vijfde editie van de BuitenBios. Onder een frisse, maar goed te doen avondhemel werd de Zweedse film As It Is in Heaven vertoond. De toegang was gratis.

WSPW-4

GGD Noord- en Oost-Gelderland trekt de regio in tijdens Wereld Suïcide Preventie Week

Van 4 tot en met 11 september trekt GGD Noord- en Oost-Gelderland met de regiotour ‘Praten kan levens redden’ langs weekmarkten in de regio. Deskundigen op het gebied van suïcidepreventie gaan in gesprek met inwoners over mentale gezondheid, het voorkomen van zelfdoding en het belang van naar elkaar omkijken. De regiotour doet Vorden, Zutphen, Groenlo, Heerde, Winterswijk, Epe en Hattem aan.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

KmK (002)

Angelique Krüger aan vooravond Achterhoekse megaklus

Klussen met Krüger: Zo heet de splinternieuwe reallife-soap van de bekende Gelderse tv-presentator Angelique Krüger.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.