gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Lochem vraagt inwoners naar profiel voor ideale burgemeester

Lochem Gemeentehuis 2026
Foto: REGIO8

Lochem roept haar inwoners op om hun wensen voor een nieuwe burgemeester kenbaar te maken. Via een enquête kunnen inwoners aangeven welke eigenschappen en kwaliteiten zij belangrijk vinden voor de opvolger van Sebastiaan van 't Erve. De gemeenteraad gebruikt de uitkomsten bij het opstellen van de profielschets.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

De gemeenteraad wil graag weten wat inwoners belangrijk vinden in een nieuwe burgemeester. ‘Welke eigenschappen en kwaliteiten vindt u belangrijk?’, vraagt de gemeente inwoners. De enquête kan van maandag 31 augustus tot en met vrijdag 11 september worden ingevuld.

De gemeenteraad gebruikt de resultaten van de enquête bij het opstellen van de profielschets. Daarin staat beschreven wat de nieuwe burgemeester moet kunnen en welke eigenschappen belangrijk zijn.

Nieuwe burgemeester in 2027
De definitieve profielschets wordt op 26 oktober vastgesteld tijdens een speciale raadsvergadering. Daarbij is ook de commissaris van de Koning aanwezig. Daarna wordt de vacature voor burgemeester van Lochem gepubliceerd.

Frans Backhuijs is momenteel waarnemend burgemeester van Lochem. Hij nam het stokje over van Sebastiaan van 't Erve. In 2027 moet er een opvolger komen. 

Lees ook

Foto Bert Schieven met Burgemeester Patrick van Domburg(eigen foto)2

Restant van WOII‑vliegtuigbom overhandigd aan oorlogsmuseum ZIOT

Bij de nieuwbouwlocatie Het Witte Paard in Zelhem werd onlangs een niet‑ontplofte vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens archeologische werkzaamheden. Het ging om een Britse bom van 500 pond, afkomstig uit een luchtaanval op Zelhem in maart 1945.

4-9-20267 TrialGP vrijdag (28)

Spannende openingsdag TrialGP op de Langenberg in Zelhem

De openingsdag van het WK TrialGP op de Motor Sport Accommodatie de Langenberg in Zelhem heeft vrijdagavond direct voor spektakel gezorgd. De volledige wereldtop in de trial motorsport is dit weekend aanwezig, aangevuld met sterke rijders uit de overige klassen.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Emmanuel en Wim (002)

Nieuwe matchingsronde Buddy to Buddy

Op 16 oktober start Buddy to Buddy Bronckhorst een nieuwe matchingsronde met een feestelijk matchingsdiner. Daar ontmoeten alle nieuwe buddy’s elkaar voor het eerst. Daarna trekken zij een aantal maanden met elkaar op

2026-09-03 Een dokter met zusters in de tuin van het ziekenhuis. 0451 Fotocollectie Erfgoedcentrum Zutphen SZU002024856_039 (002)

Help mee Zutphense doodsbriefjes toegankelijk te maken voor uniek onderzoek

Van cholera, tuberculose en de pokken tot ouderdomskwalen en kindersterfte: duizenden Zutphense doodsbriefjes geven een uniek inkijkje in de gezondheid van eerdere generaties. Onderzoekers van onder andere de Radboud Universiteit starten daarom een project waarmee zij deze bijzondere historische bron toegankelijk maken voor onderzoek. Hiervoor hebben zij hulp nodig. Vrijwilligers kunnen via het platform Het Volk aan de slag met het invoeren van gegevens uit Zutphense doodsbriefjes.

genomineerden en erfgoedprijs (002)

Stadsgidsen Bredevoort winnaars Erfgoedprijs 2026

Op donderdagavond 3 september zijn de stadsgidsen van Bredevoort uitgeroepen tot winnaars van de Erfgoedprijs 2026. Zij werden benoemd als winnaar uit een groep van zes genomineerden: Berbuland, Kwikkelstraat 16 Dinxperlo, Raadhuisstraat 5 Dinxperlo, Vincenth Schreurs en de vrijwilligers van de Stichting Restauratiefonds Oude Sint Helenakerk en de gekozen winnaars, de Stadsgidsen Bredevoort.