gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Lage inkomens kunnen in Lochem terecht voor een bijdrage schoolkosten

Gemeentehuis-Lochem

Ouders en verzorgers in de gemeente Lochem met een laag inkomen kunnen voor een bijdrage terecht bij de gemeente. Het geld kan voor verschillende soorten kosten gebruikt worden, van schoolspullen tot schoolreisjes.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

Ouders en verzorgers in de gemeente Lochem met een laag inkomen kunnen voor een bijdrage terecht bij de gemeente. Het geld kan voor verschillende soorten kosten gebruikt worden, van schoolspullen tot schoolreisjes.

'Er zijn verschillende regelingen waarmee wij kunnen helpen', schrijft de gemeente op hun website. 'U kunt bij ’t Baken een bijdrage ‘indirecte schoolkosten’ aanvragen.' Deze bijdrage kan worden gebruikt voor het aanschaffen van schoolspullen, een boekentas, gymkleding, een regenpak of een schoolreisje. 'Daarnaast heeft ’t Baken de computerregeling. Schoolgaande kinderen hebben vaak een computer en internet nodig', schrijft de gemeente. 'Om te voorkomen dat kinderen een achterstand oplopen, vergoedt ’t Baken de aanschaf van een computer, laptop of tablet met randapparatuur tot een maximum bedrag.'

Naast 't Baken, kunnen ouders met een lager inkomen ook terecht bij Stichting Leergeld. Deze stichting biedt financiële ondersteuning op het gebied van ouderbijdrages, de kosten voor huiswerkbegeleiding of de kosten van een sportieve of creatieve hobby.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8.

Lees ook

P1011770 (002)

Burgemeester Kruijffbad verwacht 25.000e bezoeker van dit seizoen

Het openluchtzwembad in Steenderen hoopt binnenkort de 25.000e bezoeker van dit seizoen te kunnen verwelkomen. Die krijgt naast een feestelijk onthaal ook een mooi cadeau: een persoonlijk zwemabonnement voor zwemseizoen 2027.

ongeval Zelhem

Bedrijfsbus schiet van weg Zelhem, bestuurder moet mee naar politiebureau

De bestuurder van een bedrijfsbus is woensdagavond aangehouden na een eenzijdig ongeval op de Rondweg (N315) in Zelhem. Hij is niet gewond geraakt.

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.