gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Kortebroekenactie van Pim meer dan geslaagd

Kortebroekenactie-van-Pim-foto-omroep-gld.jpg

De 12-jarige Pim Remijn uit Doetinchem gaat met een fantastisch gevoel het nieuwe jaar in. Zijn kortebroekenactie voor Stichting Kinderen Kankervrij (KiKa) heeft 290.000 euro opgeleverd aldus Omroep Gelderland. Hij kwam een jaar geleden in actie toen zijn vriendje en klasgenoo...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

De 12-jarige Pim Remijn uit Doetinchem gaat met een fantastisch gevoel het nieuwe jaar in. Zijn kortebroekenactie voor Stichting Kinderen Kankervrij (KiKa) heeft 290.000 euro opgeleverd aldus Omroep Gelderland. Hij kwam een jaar geleden in actie toen zijn vriendje en klasgenootje Rein leukemie bleek te hebben: in korte broek de straat op om aandacht te vragen voor KiKa.

"Hij werd vorig jaar ziek", legt Pim op zijn vakantieadres in Portugal uit. "Ik wilde iets doen waardoor ik iedere dag aan hem dacht en wat opviel en om geld op te halen voor KiKa. En toen ging ik in korte broek." De actie bleek een sneeuwbaleffect te sorteren. Zelfs De Graafschap meldde zich. Pim: "Die wilde wel sponsoren. We hadden ook wat video's opgenomen."

Afgelopen week kreeg de actie van Pim nog een impuls. Zo'n zevenhonderd kinderen en volwassenen droegen tussen 20 en 24 december een korte broek om aandacht te vragen voor kinderen in Nederland die kanker hebben, en de teller liep gestaag op. Het gaat inmiddels weer beter met het schoolvriendje van Pim. Rein is klaar met de behandelingen en hij kan weer naar school. KiKa vertelt dat de twee jongens daarom dit jaar samen in actie kwamen.

De totaalopbrengst van bijna drie ton heeft Pim blij verrast. "Ik wist dat het wat groter zou worden, maar zo groot had ik niet verwacht."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

15-5-2026 AWD (84).jpg

Achterhoekse Wandeldagen 2026 | dag 3

Vrijdag was de derde dag van de Achterhoekse Wandeldagen. Vele deelnemers liepen er weer mee en deden mee aan de 12, 20, 30 en 40 kilometer.

1000039117 (002).jpg

Vierling geitenlammetjes geboren bij kinderboerderij De Schouw in Zutphen

Bij Kinderboerderij De Schouw in Zutphen is donderdagnacht bijzonder nieuws te vieren: geit Angel is bevallen van een gezonde vierling. De vier geitenlammetjes hebben inmiddels de namen Nova, Luna, Bella en Koen gekregen. Volgens de kinderboerderij maakt moeder Angel het goed en worden de lammetjes goed verzorgd.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

2026_05_08_NJK_B_Fey_Elkink_Sara_Celovic_Mees_Liet.jpg

Larense Fey Elkink Nederlands Jeugd Kampioen Tafeltennis

Op zaterdag 8 en zondag 9 mei 2026 werden in Soest de Nederlandse Jeugdkampioenschappen (NJK) tafeltennis gehouden voor kinderen met een A‑ en B‑licentie.

Kindermonitor - foto  GGD Noord- en Oost-Gelderland (GGD NOG).jpg

Meer gezondheidsproblemen bij kinderen in gezinnen met geldzorgen

De meeste kinderen tussen 6 maanden en 12 jaar in Noord- en Oost-Gelderland voelen zich volgens hun ouders gezond. Tegelijk zijn er duidelijke gezondheidsverschillen tussen kinderen, vooral als er geldzorgen zijn binnen het gezin. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van de Kindermonitor 2025 van GGD Noord- en Oost-Gelderland (GGD NOG). Ruim 12.500 ouders deden mee aan het onderzoek.