gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Komst sportcomplex in Keijenborg weer stap dichterbij

14daa8511ef07d0615f5e811f508cddd

De Raad van State geeft groen licht voor de bouw van de multifunctionele accommodatie (MFA) in Keijenborg. Een omwonende ging in hoger beroep tegen de komst van het nieuwe complex, maar dit werd afgewezen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op

De Raad van State geeft groen licht voor de bouw van de multifunctionele accommodatie (MFA) in Keijenborg. Een omwonende ging in hoger beroep tegen de komst van het nieuwe complex, maar dit werd afgewezen.

"Een flinke opsteker en een stap in de goede richting", aldus wethouder Evert Blaauw van Bronckhorst over de uitspraak. De bezwaarmakende partij, een omwonende, stapte naar de hoogste bestuursrechter uit angst voor geluids- en parkeeroverlast. Volgens de Raad van State zijn deze zorgen ongegrond op basis van uitgevoerde metingen. "Overigens is ter zitting door partijen uitgesproken dat zij het belangrijk vinden om over eventuele overlast met elkaar in gesprek te blijven", laat de Raad van State weten in de uitspraak.

Wanneer de schop daadwerkelijk de Keijenborgse grond ingaat, is nog steeds niet duidelijk. Tegen de omgevingsvergunning van het MFA is ook een bezwaar ingediend, hier volgt dinsdag een uitspraak over. De bezwaarmaker kan daarin ook nog in hoger beroep gaan. "Het is een vertragende factor, maar wij hebben als overheid de wet te volgen", aldus Blaauw.

Naast voetbalvereniging Keijenburgse Boys, verhuist ook de lokale tennisvereniging Keislag naar het nieuwe complex. De accommodatie wordt gerealiseerd op het bestaande terrein van de voetbalclub. Eerder gaf ook de gemeenteraad van Bronckhorst al toestemming voor het project.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

© Foto: Dorpsraad Keijenborg

Lees ook

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

Sporthal Ruurlo bouwteamovereenkomst (002)

Nieuwe sporthal Ruurlo stap dichterbij: gemeente en Kormelink tekenen bouwteamovereenkomst

Gemeente Berkelland en Aannemersbedrijf Kormelink ondertekenden donderdag 22 oktober een bouwteamovereenkomst voor de nieuwe sporthal in Ruurlo. Namens de gemeente ondertekende wethouder Erwin Versteeg (portefeuille Sport) de overeenkomst. Ook wethouder Betsy Wormgoor was aanwezig. Zij droeg het project onlangs over.

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

DSC09067 (002)

Markenheem en Amphion Cultuurbedrijf starten nieuwe Creatieve Werkplaats in Zelhem

Vanaf 2 november opent in woonzorgcentrum de Zonnekamp in Zelhem de Creatieve Werkplaats. Een nieuwe werkplaats om te experimenteren met verschillende vormen van structurele laagdrempelige creatieve activiteiten op een vaste plek. Een plek waar inwoners uit Zelhem en omstreken wekelijks creatief aan de slag kunnen gaan. De Creatieve Werkplaats is een initiatief van Markenheem en Lang Leve Kunst & Naoberschap van Amphion Cultuurbedrijf.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Groen licht voor Windpark IJsselwind in Zutphen

De Raad van State heeft vandaag na een zorgvuldige procedure groen licht voor de bouw van Windpark IJsselwind in Zutphen gegeven. Het project voorziet in de bouw van drie windturbines langs het Twentekanaal. Waterschap Rijn en IJssel ontwikkelt het windpark in samenwerking met IJsselwind B.V. Beide partijen zijn blij met de positieve uitspraak van de Raad van State.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.