gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Inloopbijeenkomst N346 Schakel Achterhoek-A1

Rondweg-Lochem-schakel-a1-foto-gemeente-lochem-1

Provincie Gelderland houdt samen met aannemer BAM Infra een inloopbijeenkomst over het ontwerp en de uitvoering van de N346 Schakel Achterhoek - A1. De bijeenkomst vindt plaats op woensdag 7 september in de Schouwburg Lochem. Tussen 16.00 en 21.00 uur is iedereen welkom om bin...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Provincie Gelderland houdt samen met aannemer BAM Infra een inloopbijeenkomst over het ontwerp en de uitvoering van de N346 Schakel Achterhoek - A1. De bijeenkomst vindt plaats op woensdag 7 september in de Schouwburg Lochem. Tussen 16.00 en 21.00 uur is iedereen welkom om binnen te lopen. Aanmelden hiervoor is niet nodig. Tijdens de inloopbijeenkomst kan men het ontwerp bekijken van de Rondweg Lochem. Ook geeft de aannemer informatie waar de werkzaamheden plaatsvinden en wat dat betekent voor de bereikbaarheid van de omgeving. Er zal alle gelegenheid zijn om vragen te stellen.

Bam Infra heeft het ontwerp gemaakt voor de nieuwe provinciale weg N346 Schakel Achterhoek-A1. Vanaf het kruispunt Rengersweg-Kwinkweerd tot aan het kruispunt Goorseweg / Nettelhorsterweg. Dit is inclusief de nieuwe brug over het Twentekanaal en de nieuwe fiets-voetgangersbrug naar het nieuwe stationsgebied. De N346 Schakel Achterhoek A1 is een toekomstbestendige oplossing om de Achterhoek, de A1 en de Stedendriehoek bereikbaar te houden. De provincie legt deze weg aan om de veiligheid en doorstroming van doorgaand verkeer te verbeteren. De landschappelijke inpassing versterkt de groene uitstraling van het gebied met de karakteristieke bomenlanen en landgoederen. Door de aanleg van de fiets- voetgangersbrug vanaf de bestaande Lochemse Brug naar het station, wordt het snelverkeer gescheiden van voetgangers en fietsers.

Vanaf maart 2023 gaat de eerste schop de grond in voor de N346 Schakel Achterhoek – A1. Provincie en de aannemer proberen de hinder tijdens de werkzaamheden zoveel mogelijk te beperken. Medio 2025 is de nieuwe provinciale weg klaar.

Foto: Gemeente Lochem

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Emmanuel en Wim (002)

Nieuwe matchingsronde Buddy to Buddy

Op 16 oktober start Buddy to Buddy Bronckhorst een nieuwe matchingsronde met een feestelijk matchingsdiner. Daar ontmoeten alle nieuwe buddy’s elkaar voor het eerst. Daarna trekken zij een aantal maanden met elkaar op

2026-09-03 Een dokter met zusters in de tuin van het ziekenhuis. 0451 Fotocollectie Erfgoedcentrum Zutphen SZU002024856_039 (002)

Help mee Zutphense doodsbriefjes toegankelijk te maken voor uniek onderzoek

Van cholera, tuberculose en de pokken tot ouderdomskwalen en kindersterfte: duizenden Zutphense doodsbriefjes geven een uniek inkijkje in de gezondheid van eerdere generaties. Onderzoekers van onder andere de Radboud Universiteit starten daarom een project waarmee zij deze bijzondere historische bron toegankelijk maken voor onderzoek. Hiervoor hebben zij hulp nodig. Vrijwilligers kunnen via het platform Het Volk aan de slag met het invoeren van gegevens uit Zutphense doodsbriefjes.

genomineerden en erfgoedprijs (002)

Stadsgidsen Bredevoort winnaars Erfgoedprijs 2026

Op donderdagavond 3 september zijn de stadsgidsen van Bredevoort uitgeroepen tot winnaars van de Erfgoedprijs 2026. Zij werden benoemd als winnaar uit een groep van zes genomineerden: Berbuland, Kwikkelstraat 16 Dinxperlo, Raadhuisstraat 5 Dinxperlo, Vincenth Schreurs en de vrijwilligers van de Stichting Restauratiefonds Oude Sint Helenakerk en de gekozen winnaars, de Stadsgidsen Bredevoort.

Digitale hulp (002)

Wordt handiger met telefoon, tablet of computer

Voor iedereen die een smartphone, tablet of computer heeft en wat meer zelfvertrouwen wil krijgen bij gebruik van het apparaat, is er de beginnerscursus Klik & Tik.

Dorpendeal Wichmond-Vierakker (groepsfoto) (002)

Inwoners Wichmond-Vierakker dolblij met aanvraag dorpendeal

Inwoners van Wichmond-Vierakker werkten de afgelopen periode hard aan de plannen voor een vijftal ambitieuze projecten waarvoor zij een provinciale subsidie, een dorpendeal willen aanvragen. Gemeente Bronckhorst, die de officiële aanvraag bij de provincie namens het dorp moet doen, zette deze week de laatste handtekening onder de intentieverklaring en heeft de officiële aanvraag verstuurd. Het dorp Wichmond-Vierakker vraagt een bedrag van 377.775 euro bij de Provincie Gelderland aan.