gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Hogere waterschapsbelasting voor Achterhoek en Liemers

Waterschap-Rijn-en-IJssel

Inwoners en bedrijven in de Achterhoek en Liemers moeten volgend jaar waarschijnlijk meer betalen aan het waterschap Rijn en IJssel, zo meldt De Stentor. Een meerderheid van het Algemeen Bestuur is voor een extra verhoging van 5 tot 8 procent. Dat betekent een verhoging van ee...

Yvonne Hofman |  | Aangepast op

Inwoners en bedrijven in de Achterhoek en Liemers moeten volgend jaar waarschijnlijk meer betalen aan het waterschap Rijn en IJssel, zo meldt De Stentor. Een meerderheid van het Algemeen Bestuur is voor een extra verhoging van 5 tot 8 procent. Dat betekent een verhoging van een paar tientjes per jaar voor inwoners en ondernemingen in deze regio.

Er lag al een afspraak dat de waterschapsbelastingen verhoogd zouden worden met 3 procent, maar daar komt naar verwachting nog eens 5 tot 8 procent bij op. De verhoging van een paar tientjes extra per jaar per huishouden ging niet zonder slag of stoot. Een motie van de PvdA in het Algemeen Bestuur om dit jaar af te zien van extra verhogingen om de burger te sparen, zorgde voor een stevige discussie. De PvdA en enkele andere partijen vinden een extra belastingverhoging in tijden dat burgers en bedrijven het toch al zwaar hebben, niet verantwoord.

De belastingverhoging wordt pas definitief als de begroting van het waterschap wordt vastgesteld, later dit jaar. Dan wordt de discussie opnieuw gevoerd.

Foto: Waterschap Rijn en IJssel

Lees ook

Foto certificering DigiTaalhuis 2026 (002)

DigiTaalhuis Achterhoek behaalt kwaliteitscertificaat met hoge score

DigiTaalhuis Achterhoek heeft opnieuw het officiële kwaliteitscertificaat ontvangen van de Certificeringsorganisatie Bibliotheekwerk, Cultuur en Taal (CBCT). Met een totaalscore van 61 van de 69 punten laat DigiTaalhuis Achterhoek zien dat de kwaliteit stevig op orde is. De score ligt ruim boven de minimale certificeringsscore én boven het landelijk gemiddelde.

2026-06-21 Jorate Melle en Michel Groothedde met doek onthullen Jeugdschatten (002)

Van moestuinvondst tot museumstuk

Jonge schatvinders onthullen hun Jeugdschatten in Stedelijk Museum Zutphen

Onder belangstelling van bezoekers onthulden zondag twee jonge schatvinders nieuwe Jeugdschatten in het Stedelijk Museum Zutphen: Jorate Wortmann (11) en Melle van der Brug (8). Hun archeologische vondsten zijn nu voor alle museumbezoekers te zien in de speciale Jeugdschattenvitrine.

Foto 3- Made Team (002)

De Hurricane op Vaderdag opnieuw de sterkste van Europa

Afgelopen zondag heeft tractorpulling team Hurricane de eerste plaats behaald in het Noord-Brabantse Made. Hier was het grootste tractorpulling event van Europa. 3 dagen lang tractorpulling op 3 banen, een Powerweekend

JB-Oranjefeest wborch-2026-06-20-0155

Oranjefeest in De Wildenborch

Op zaterdag 20 juni 2026 vond in buurtschap De Wildenborch, nabij Vorden, het jaarlijkse Oranjefeest plaats. Op het terrein aan de Wildenborchseweg 20 stond de dag traditiegetrouw in het teken van gezelligheid, gemeenschapszin en het bekende vogelschieten.

JB-Hamacrun1-2026-06-20-0105

29e Hamac Run in Harfsen

Op zaterdag 20 juni 2026 vond op circuit Het Peppelenbos in Harfsen de 29e editie van de Hamac Run plaats. Kinderen en volwassenen met een beperking stonden daarbij centraal als eregasten.

Rene Arendsen monteert audiotour Stedelijk Museum Zutphen (002)

Nieuwe audiotour neemt bezoekers mee op spannende reis door Zutphense geschiedenis

Het Stedelijk Museum Zutphen presenteert een gloednieuwe audiotour. Begeleid door sfeervolle muziek en bijpassende geluiden maken bezoekers een bloedstollend spannende reis door de geschiedenis van Zutphen en Gelderland. De belangrijkste hoogte- en dieptepunten komen voorbij. Denk aan de Vikingaanval uit de vroege middeleeuwen, de bloeitijd van de Hanze en het bombardement op Zutphen tijdens de Tweede Wereldoorlog.