gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Het stille midden staat op

OndersteuningsactieRaadsledenBronckhorst-OpvangStatushouders-2025-10-16-011-002

Een groep burgers stond op donderdagavond 16 oktober voor het gemeentehuis in Hengelo Gld. Onder het motto ‘we staan op voor het stille midden’ lieten zij met hun aanwezigheid en spandoeken hun positieve mening over de opvang van jonge asielzoekers blijken. De deelnemers waren...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Een groep burgers stond op donderdagavond 16 oktober voor het gemeentehuis in Hengelo Gld. Onder het motto ‘we staan op voor het stille midden’ lieten zij met hun aanwezigheid en spandoeken hun positieve mening over de opvang van jonge asielzoekers blijken. De deelnemers waren in het wit gekleed om vredelievendheid uit te stralen. Zij zwegen en glimlachten vriendelijk naar de raadsleden. Op spandoeken waren teksten leesbaar als: Wij staan op voor het stille midden; wij staan op vóór AZC’s, ook in onze dorpen.

De organisatoren van deze spontane actie verklaren: “We zijn bezorgd over de aanvallen op onze democratische rechtsstaat, daarom staan we op. We hebben onze raadsleden gekozen en zij voeren hun taak uit namens ons. Binnen wetgeving - die ook democratische wijze tot stand is gekomen - zoeken zij oplossingen voor deze problemen. Én: we willen óók naast de mensen staan die bezorgd zijn of bang voor bv hun veiligheid; samen naar oplossingen zoeken, het Naoberschap toepassen."

Lees ook

steenlochem0

Gedenksteen markeert nieuw hoofdstuk voor Lochemse tafeltennisvereniging

Tafeltennisvereniging De Toekomst uit Lochem heeft vrijdag 4 september een speciaal gedenksteen in de nieuwe sporthal gemetseld. Ruim anderhalf jaar geleden werd de oude hal verwoest door een brand en moest worden gesloopt. Voorzitter Jan Slagt blikt terug op een moeilijke periode.

IMG-20260907-WA0002(1) (003)

Marijn Binnekamp en Anneloes Rondeel winnaars The Chariot Triathlon Eibergen

Op zondag 6 september klonk om 11 uur langs de Berkel het startschot voor de 11e editie van The Chariot Triathlon Eibergen. De ruim 150 individuele deelnemers en 20 deelnemende teams verzamelden zich in alle vroegte rond het Muldershuis voor de wedstrijd, waarin zij zwemmen, fietsen en hardlopen. Na het gereed maken van hun wisselplek, begaven zij zich richting de start van de triathlon die bij de stuw plaatsvond.

060926 TrialGP zondag 3e dag (71)

TrialGP 2026 in Zelhem - zondag

De slotdag van het WK TrialGP op de Langenberg in Zelhem stond bol van spektakel. Onder ideale omstandigheden reed de absolute wereldtop hun laatste wedstrijdrondes, met opnieuw indrukwekkende passages over de zware kunstmatige secties.

JB-opendag-2026-09-05-0002

Feestelijke open dag bij biologische boerderij Korenblik in Warnsveld

Het was zaterdag gezellig druk op biologische boerderij Korenblik in Warnsveld. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan hield de boerderij een feestelijke open dag. Ruim 500 bezoekers kwamen een kijkje nemen.

IMG_20260906_155143562_HDR (002)

Høkersweekend 2026 - zondag

De derde dag werd begonnen met de muziekbingo daar werd er muzikaal gestart op de Anhangerschapband en ook speelde de Heinoos en Carve op deze zondag.

IMG_20260905_165316808 (002)

Høkersweekend 2026 - zaterdag

Dag twee van het Høkersweekend startte al vroeg op de camping met ontbijt bij de meeste camping bezoekers. Van gebakken eieren tot broodjes bal en rookworst. Niets is bijna te gek.