gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Herdenkingsceremonie Lt John Gordon Kavanagh in Steenderen

221014-Herdenking-Kavanaugh-Steenderen-6

Vrijdag vond op de algemene begraafplaats in Steenderen een herdenkingsceremonie plaats voor de Canadese Luitenant John Gordon (Jack) Kavanagh. Jack Kavanagh kwam op 5 april 1945 om bij de bevrijding van Nederland in de omgeving van Rha. Zijn graf kreeg echter pas 2021 in zijn...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Vrijdag vond op de algemene begraafplaats in Steenderen een herdenkingsceremonie plaats voor de Canadese Luitenant John Gordon (Jack) Kavanagh. Jack Kavanagh kwam op 5 april 1945 om bij de bevrijding van Nederland in de omgeving van Rha. Zijn graf kreeg echter pas 2021 in zijn naam. Door corona kon niet eerder een ceremonie plaatsvinden. Bij deze bijzondere gelegenheid was onder meer een grote groep Canadezen van de Queen’s Own Rifles aanwezig.

Door verschillende oorzaken werd Lt. Kavanaugh als onbekende soldaat in een tijdelijk graf neergelegd in de buurt van de locatie waar hij omkwam. Vervolgens werd hij enige tijd later als onbekende soldaat te ruste gelegd op de Algemene Begraafplaats in Steenderen. Deze huisvest ook de graven van 9 crewleden van de Royal Airforce, Royal Canadian Airforce en een Poolse aircrew die op verschillende momenten in de Tweede Wereldoorlog in de omgeving van Steenderen crashten en sneuvelden. Voorheen stond op het 10e graf de datum 16 april 1945 wat leidde tot jarenlange onduidelijkheid over de identiteit van de overledene. Dit graf werd daarom gezien als het graf van de onbekende soldaat.

In 2001 richtten de inwoners van Rha een monument (een herinneringstuin) op voor de 8 leden van The Queen’s Own Rifles of Canada die op 5 en 6 april 1945 sneuvelden bij de bevrijding van Rha. Op de herinneringsplaquette staat ook Jack Kavanagh vermeld. Op dat moment begon een zoektocht naar de identiteit van de onbekende soldaat op de begraafplaats in Steenderen. Bijna 20 jaar later werd op basis van verschillende onderzoeken geconcludeerd dat de onbekende soldaat in Steenderen John Gordon Kavanagh moet zijn en werden voorbereidingen getroffen om een Headstone Dedication ceremony te houden waarbij John Gordon Kavanagh’s naam op een nieuwe grafsteen op het graf wordt geplaatst.

Foto: Gerrie Evers

Meer foto’s in ons fotoboek

https://www.youtube.com/watch?v=eacFZcXGVbk

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

Op basisschool 't Prisma in Doetinchem won Matthijs Röttger een uitje voor het hele gezin naar het Klimbos in Ruurlo_ (002)

Dankzij Wiesneus op avontuur in Klimbos Ruurlo en het Achterhoeks Openluchtmuseum

Het ‘Wiesneusjaar’ werd afgelopen week afgesloten met de prijsuitreiking aan de Achterhoekse winnaars van de puzzels en opdrachten uit het Wiesneus-blad. Dit zijn Matthijs Rötger en Tim Hakvoort. Matthijs zit in groep 5 van basisschool ’t Prisma in Doetinchem. Tim zit in groep 6 van de St. Bernardusschool in Keijenborg. Zij kregen een bij het thema van Wiesneus ‘Op avontuur!’ passende avontuurlijke prijs, namelijk kaartjes voor het Klimbos in Ruurlo.

Gemeentehuis-Berkelland

Berkelland houdt procedure voordracht wethouders tegen het licht

De gemeente Berkelland gaat de procedure rond de voordracht en benoeming van wethouders tegen het licht houden. Het presidium heeft woensdag 8 juli besloten om de beschikbare mogelijkheden voor integriteitsonderzoeken bij kandidaat-wethouders te laten analyseren en te bekijken of de huidige werkwijze moet worden aangepast. Burgemeester en griffier werken daarvoor een voorstel uit dat na de zomer aan de gemeenteraad wordt voorgelegd.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op

lochem gemeentehuis0

Centrum Lochem gaat op de schop: meerdere werkzaamheden in augustus

Het centrum van Lochem wordt in augustus flink onder handen genomen. De gemeente richt de parkeerplaats aan de Slootwijkersteeg opnieuw in en maakt het terrein aan de Zuiderbleek bouwrijp voor woningbouw.

stan-bouman-gemeentehuis-aalten-b-42_bewerkt1

Gemeente Aalten onder actief toezicht op asielopvang: “We werken hard aan het realiseren van opvang”

De gemeente Aalten is door het ministerie van Asiel en Migratie onder actief toezicht geplaatst in het kader van de Spreidingswet. Dat blijkt uit een brief die het college heeft ontvangen, na beoordeling van de voortgang van gemeenten bij het realiseren van opvangplekken voor asielzoekers.