gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Heiligenbeeldenmuseum Kranenburg wint monumentenprijs Bronckhorst

Klooster-en-kerk-kranenburg-heiligenbeeldenmuseum

Het Heiligenbeeldenmuseum in Kranenburg is de winnaar van de monumentenprijs 2023 van de gemeente Bronckhorst. De prijs bestaat uit een geldbedrag van 250 euro en een pentekening van het object. De officiële uitreiking van de monumentenprijs is tijdens de aftrap van de Open Mo...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Het Heiligenbeeldenmuseum in Kranenburg is de winnaar van de monumentenprijs 2023 van de gemeente Bronckhorst. De prijs bestaat uit een geldbedrag van 250 euro en een pentekening van het object. De officiële uitreiking van de monumentenprijs is tijdens de aftrap van de Open Monumentendagen in september. Deze vindt dit jaar plaats op woensdag 6 september in de Remigiuskerk in Hengelo Gelderland.

Het Heiligenbeeldenmuseum is gevestigd in de monumentale kerk in Kranenburg, een ontwerp van architect van Pierre Cuypers. Het museum had meer opslag/-depotruimte nodig om de unieke heiligenbeelden op een verantwoorde manier te kunnen bewaren. Voor de noodzakelijke uitbreiding van de kerk hiervoor, werd een zorgvuldig plan ontwikkeld. De eigentijds ontworpen aanbouw van de kerk is een duidelijke toevoeging geworden aan dit rijksmonument. Tegelijkertijd is een duurzaamheidsslag gemaakt. Het nieuwe dak van de aanbouw krijgt zonnepanelen: een mooie tegemoetkoming aan de grote energievraag van deze voor het publiek toegankelijke kerk.  

Naast het museum in Kranenburg waren er nog twee andere projecten genomineerd voor de prijs. De restauratie van de uitwateringssluis Bedelbrug te Steenderen (nabij J.F. Oltmansstraat 24) door het Waterschap Rijn en IJssel en de herbestemming van de Grote Schure in Hummelo tot een eigentijdse woning. Op voordracht van een vakjury, bestaande uit leden van de commissie Welstand en Monumenten, wezen b en w het Heiligenbeelden-museum aan als winnaar van de prijs.

© Foto: Heiligenbeeldenmuseum Kranenburg

Lees ook

Emmanuel en Wim (002)

Nieuwe matchingsronde Buddy to Buddy

Op 16 oktober start Buddy to Buddy Bronckhorst een nieuwe matchingsronde met een feestelijk matchingsdiner. Daar ontmoeten alle nieuwe buddy’s elkaar voor het eerst. Daarna trekken zij een aantal maanden met elkaar op

2026-09-03 Een dokter met zusters in de tuin van het ziekenhuis. 0451 Fotocollectie Erfgoedcentrum Zutphen SZU002024856_039 (002)

Help mee Zutphense doodsbriefjes toegankelijk te maken voor uniek onderzoek

Van cholera, tuberculose en de pokken tot ouderdomskwalen en kindersterfte: duizenden Zutphense doodsbriefjes geven een uniek inkijkje in de gezondheid van eerdere generaties. Onderzoekers van onder andere de Radboud Universiteit starten daarom een project waarmee zij deze bijzondere historische bron toegankelijk maken voor onderzoek. Hiervoor hebben zij hulp nodig. Vrijwilligers kunnen via het platform Het Volk aan de slag met het invoeren van gegevens uit Zutphense doodsbriefjes.

genomineerden en erfgoedprijs (002)

Stadsgidsen Bredevoort winnaars Erfgoedprijs 2026

Op donderdagavond 3 september zijn de stadsgidsen van Bredevoort uitgeroepen tot winnaars van de Erfgoedprijs 2026. Zij werden benoemd als winnaar uit een groep van zes genomineerden: Berbuland, Kwikkelstraat 16 Dinxperlo, Raadhuisstraat 5 Dinxperlo, Vincenth Schreurs en de vrijwilligers van de Stichting Restauratiefonds Oude Sint Helenakerk en de gekozen winnaars, de Stadsgidsen Bredevoort.

Digitale hulp (002)

Wordt handiger met telefoon, tablet of computer

Voor iedereen die een smartphone, tablet of computer heeft en wat meer zelfvertrouwen wil krijgen bij gebruik van het apparaat, is er de beginnerscursus Klik & Tik.

Dorpendeal Wichmond-Vierakker (groepsfoto) (002)

Inwoners Wichmond-Vierakker dolblij met aanvraag dorpendeal

Inwoners van Wichmond-Vierakker werkten de afgelopen periode hard aan de plannen voor een vijftal ambitieuze projecten waarvoor zij een provinciale subsidie, een dorpendeal willen aanvragen. Gemeente Bronckhorst, die de officiële aanvraag bij de provincie namens het dorp moet doen, zette deze week de laatste handtekening onder de intentieverklaring en heeft de officiële aanvraag verstuurd. Het dorp Wichmond-Vierakker vraagt een bedrag van 377.775 euro bij de Provincie Gelderland aan.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 14.50.27 (002)

Boerderij De Zelst in Vorden wint Monumentenprijs Bronckhorst 2026

Boerderij De Zelst aan de Zelstweg 1 in Vorden ontvangt dit jaar de Monumentenprijs Bronckhorst 2026. Dat maakten b en w van Bronckhorst woensdag bekend. De twee andere genomineerde objecten waren kapel De Goede Herder in Veldhoek en ontmoetingscentrum Het Anker in Steenderen. De prijs bestaat uit een geldbedrag van € 250,- en een pentekening van het winnende object.