gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Gluren bij de Buren in 33 gemeenten een succes

GB22-Persbeeld-05-Fotograaf-Mel-Boas

Zondag 3 juli vond Gluren bij de Buren in 33 verschillende gemeenten plaats. Van Maastricht tot Haarlem en Assen tot Den Haag verwelkomden enthousiaste bewoners hun buren en ander publiek voor spetterende optredens van lokaal talent. Totaal waren er 4.500 optredens op 1.500 lo...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Zondag 3 juli vond Gluren bij de Buren in 33 verschillende gemeenten plaats. Van Maastricht tot Haarlem en Assen tot Den Haag verwelkomden enthousiaste bewoners hun buren en ander publiek voor spetterende optredens van lokaal talent. Totaal waren er 4.500 optredens op 1.500 locaties.

Bij deze editie stond ontmoeting echt centraal. Gluren bij de Buren is dé reden dat je eindelijk eens bij je buren over de vloer komt. Je kunt samen van cultuur genieten, en dat is wat er door heel Nederland gebeurde. Uit de ontmoetingen vloeit vaak van alles voort. Dit jaar was de allereerste keer dat er zowel huiskamers als tuinen mee mochten doen. Op deze manier kon er nóg meer gegluurd worden. “We hebben een paar corona-edities achter rug die ik liever zo snel mogelijk weer vergeet”, aldus Dirkjan. “Via online streaming bijvoorbeeld. Of je zat op anderhalve meter met vier mensen in een tuin. Maar nu krijgen we voor het eerst weer een volle bak. Ondanks corona stellen veel mensen hun huiskamer en tuin graag ter beschikking.”

Gluren bij de Buren vond in 33 verschillende gemeenten tegelijk plaats. De volgende editie is gepland op zondag 5 februari.

Foto: Gluren bij de Buren / Mel Boas

Lees ook

19-9-26 Optocht Septemberfeesten Zelhem (24)

Grote belangstelling voor kleurrijke optocht tijdens Septemberfeesten Zelhem

De Septemberfeesten in Zelhem trokken zaterdag opnieuw veel publiek met de traditionele optocht door het dorp. Langs de route stonden honderden toeschouwers klaar om de bonte stoet van praalwagens, loopgroepen, muziek en lokale verenigingen te bewonderen.

JB-JeugdshowLaren-2026-09-19-0057

'Zilveren Knoop voor Marjan Holmer-Vriezekolk’

‘Na vijftig jaar valt het doek voor de Landelijke Jeugdshow Laren'

Het was zaterdag een bijzonder en vooral emotioneel moment voor Marjan Holmer-Vriezekolk. Tijdens de 50e en allerlaatste Landelijke Jeugdshow Laren werd zij door loco-burgemeester Marja Eggink verrast met de Zilveren Knoop van de gemeente Lochem.

Pepijn met Sjors (002)

Sjors Sportief & Creatief feestelijk van start in Lochem

Afgelopen week stond Lochem in het teken van de aftrap van Sjors Sportief & Creatief. Op vrijdag 11 september vond de feestelijke kick-off plaats op de Markt in Lochem, gevolgd door activiteiten op maandag 14 september.

André Lobbert intallatie raad 20260401 (002)

André Lobbert wordt fractievoorzitter van VVD Lochem

André Lobbert volgt André de Groot op als fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad van Lochem. De wisseling gaat in na de raadsvergadering van 15 oktober. De Groot blijft raadslid en blijft zijn ervaring inzetten voor de VVD-fractie.

Politiek Lochem

Radio Ideaal maakt kennis met nieuwe raadsleden gemeente Lochem

Tijdens de politieke uitzending van afgelopen woensdag konden luisteraars kennismaken met de nieuwe raadsleden voor de gemeente Lochem Leon Eggink van Gemeentebelangen Lochem en Robert Otten van D66.

BennieJolink30

Bennie Jolink krijgt oeuvreprijs ‘Hollandse Meester’ van Buma NL

Normaal frontman Bennie Jolink krijgt tijdens de Buma NL Awards de oeuvreprijs Hollandse Meesters. De prijs is een erkenning voor artiesten die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Nederlandstalige muziekcultuur. Onder andere André van Duin, Guus Meeuwis en Jan Smit ging Jolink voor.