gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Glasvezelgebruik in Gelderland relatief hoog

ritae-cable-402659
© Foto: Pixabay

In Gelderland wordt glasvezel relatief vaak gebruikt: 54% van alle adressen heeft een actieve glasvezelverbinding. Landelijk ligt dit op slechts 38%. Dit blijkt uit onderzoek van Independer op basis van data van de ACM.

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Het glasvezelnetwerk breidt zich steeds verder uit: inmiddels zijn bijna 9 miljoen adressen in heel Nederland aangesloten. Alleen al vorig jaar kwamen er 681.318 aansluitingen bij, waarvan 32.211 in Gelderland.

“Glasvezel maakt sneller en stabieler internet mogelijk, waardoor je lekker snel kunt gamen en series kunt streamen. Maar we zijn sinds de coronaperiode ook veel meer gaan thuiswerken. Daarbij is een snelle stabiele verbinding heel erg belangrijk,” zegt Joris Kerkhof, expert telecom bij Independer. “Het gebruik van de glasvezelverbinding is wel licht gestegen van 39% in 2024 naar 41% in 2025. Bij veel Nederlanders is er wel een glasvezelaansluiting, dat zijn die oranje draadjes die je vaak bij de voordeur ziet, maar die zijn nog niet in gebruik. De volle potentie wordt zeker nog niet benut”.

Met 54% actieve aansluitingen behoort Gelderland tot de koplopers in Nederland. Toch blijft ook hier een aanzienlijk deel van de aansluitingen onbenut. Groningen scoort het laagst van alle provincies, Flevoland is de absolute koploper.

Op gemeenteniveau zijn de verschillen in Gelderland nog duidelijker terug te zien. Gelderse gemeenten in onze regio waar het meest gebruik gemaakt wordt van glasvezel zijn: Aalten, Lochem, Montferland en Doetinchem.

Lees ook

Foto Zwarte Cross (002)

Over de drempel: Praten over mentale klachten, midden op de Zwarte Cross

Een fysieke drempel onder de arm, opvallend hesje bedrukt met de Achterhoekse kreet ‘A’j wilt proaten, mo’j ’t neet laoten!’. Festivalgangers kijken nieuwsgierig op. Stellen vragen: “Wat is dat?” of “Wat kun je hier winnen?”. De wedervraag verrast. “Wat kun je verliezen? Laten we het daar eens over hebben.” Juist dat onverwachte werkt: huisartsen die op een festivalterrein niet bezig zijn met een verzwikte enkel of hoofdpijn, maar het gesprek openen over mentale klachten.

JB-Pannenkoekenrit1-2026-07-26-0064

Pannenkoekenrit laat Laren genieten van routes en pannenkoeken

De jaarlijkse Pannenkoekenrit van TBL (Toeristenbelang Laren) heeft ook dit jaar weer veel deelnemers op de been gebracht. Fietsers, automobilisten en tractorliefhebbers genoten van de prachtige omgeving rond Laren, om de dag af te sluiten met een heerlijke pannenkoek.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde dicht: ‘Hopen dat vertrouwen in de binnenvaart blijft’

Het sluizencomplex bij Eefde is sinds zaterdagmiddag gesloten. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal. Schippers lagen zaterdag in de rij voor de sluis.

AutocrossLochem010

Stofwolken en spektakel: vernieuwde autocrossbaan in Lochem valt in de smaak

Honderden coureurs van het NK Autocross zorgden afgelopen zaterdag voor stofwolken in de weilanden van Lochem. Onder het toeziend oog van duizenden toeschouwers werd op het vernieuwde circuit volop gestreden. Tot vreugde van de organisatie omschrijft iedereen elkaar toch als familie.

naamloos-36 (002)

Succesvolle eerste boeken- en streekproductenmarkt in Borculo

De eerste gecombineerde boeken- en streekproductenmarkt in Borculo is een groot succes geworden. Met het evenement wilden de organisatoren mensen met elkaar verbinden en extra bezoekers naar het centrum van Borculo trekken. Die doelstelling is ruimschoots bereikt.

JB-NKautocross-2026-07-25-0004

Autocross trekt duizenden naar stoffige Kanaaldijk in Lochem

De vierde ronde van het Eurol NK Autocross streek zaterdag neer aan de Kanaaldijk in Lochem, waar het kampioenschap officieel aan de tweede helft begon. Na de succesvolle editie van vorig jaar keerde de race terug naar Lochem, opnieuw als gast bij ACC Laren. De baan had voor deze ronde een metamorfose ondergaan, wat zorgde voor extra uitdaging en nog meer spanning op het circuit.