gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Gemeente Oost Gelre en horeca slaan handen ineen tegen drugsgebruik

afbeelding-Horecabord-tegen-drugs-aangepast

Burgemeester Bronsvoort van de gemeente Oost Gelre onthulde woensdagmiddag het herkenningsbord, samen met vertegenwoordigers van horeca en politie. Het herkenningsbord hangen de horecaondernemers in hun zaak op. Het vertaalt de grenzen in huisregels, waaronder NIX18, geen slag...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Burgemeester Bronsvoort van de gemeente Oost Gelre onthulde woensdagmiddag het herkenningsbord, samen met vertegenwoordigers van horeca en politie. Het herkenningsbord hangen de horecaondernemers in hun zaak op. Het vertaalt de grenzen in huisregels, waaronder NIX18, geen slag-, vuur- en/of steekwapens en geen ongewenste intimiteiten. Extra nadruk leggen we op ‘geen drugs’. Dit sluit aan bij het voorstel Drugs d’r Uut! dat de gemeenteraad in 2022 unaniem heeft aangenomen.

''Ik ben blij dat we samen met de horeca een vuist maken tegen drugsgebruik. Hiermee stellen we een norm! Dit doen we niet alleen met de horeca, maar ook op scholen, bij (sport)verenigingen en in hokken en keten. We voeren preventieve acties uit. En we voeren acties uit om problemen aan te pakken als we die signaleren'' aldus burgemeester Bronsvoort. Om de grenzen te kunnen bewaken biedt de gemeente Oost Gelre een training aan de horeca om drugsgebruik en/of -handel te leren herkennen. In totaal hebben al 13 horecagelegenheden aangegeven mee te doen.

Lees ook

DSC07654

Zomerfestival bij Kerkemeijer: Een editie met écht zomers weer

Het was zaterdag super weer voor het Zomerfestival bij Buitencentrum Kerkemeijer. Met een stralende zon en hoge temperaturen was het écht zomers weer, wat de perfecte basis vormde voor een sfeervol feest vol muziek en Achterhoekse gezelligheid.

IMG_2358

Marinus Nijman presenteert zijn eerste jeugdboek

De Zelhemse schrijver Marinus Nijman presenteerde op zaterdag 8 augustus zijn nieuwe jeugdboek Het Drakenei bij De Readshop in Zelhem.

Close-up gewone wesp - © Eric Mahieu

Landelijke wespentelling

Veel mensen vinden het verontrustend dat ze zo weinig wespen zien, in onder andere België en het Verenigd Koninkrijk hebben diverse media al melding gemaakt van zorgwekkend lage aantallen wespen. In Nederland is het beeld niet anders, al zal niet iedereen dat zo ervaren. Met de nationale wespentelling hopen natuurorganisaties een beeld te krijgen van de stand en verdeling van de verschillende wespensoorten in Nederland.

JB-RedDevil-2026-08-01-0013

Red Devil Team – passie voor tractorpulling

Het Red Devil Team uit Ruurlo is een enthousiast en gedreven tractorpullingteam dat al jarenlang actief is binnen de NTTO-competitie. Wat begon met een White 2255 in de standaardklasse groeide uit tot de huidige Red Devil, een 4,5 ton Supersport die uitkomt op het hoogste niveau.

7-8-2026 Filmweide Zelhem (5)

FILMWEIDE zorgt voor volle weide en zomerse nostalgie bij whiskystokerij in Zelhem

De FILMWEIDE‑avond bij de whiskystokerij in Zelhem trok vrijdag een opvallend grote belangstelling. Bezoekers genoten massaal van de openluchtvertoning van Mamma Mia, die perfect samenviel met een warme zomeravond en een sfeervol ondergaande zon.

WhatsApp Image 2026-08-08 at 00.06.44

Bökkers trapt zomer festival af in Borculo

Dit weekend is het zomer festival bij Buitencentrum Kerkemeijer in Borculo.