gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Gemeente Lochem sluit aan bij Wereldfietsdag met speciale Fietsweek

Wereldfietsdag

Op dinsdag 3 juni is het Wereldfietsdag. Gemeente Lochem sluit ook aan en geeft in die week extra aandacht aan fietsen in de gemeente. Zo is er promotie voor de fietsspiegelactie, enkele opgeknapte fietspaden, de campagne ‘Da’s zo gefietst’ en houdt de Fietsersbond tijdens de...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Op dinsdag 3 juni is het Wereldfietsdag. Gemeente Lochem sluit ook aan en geeft in die week extra aandacht aan fietsen in de gemeente. Zo is er promotie voor de fietsspiegelactie, enkele opgeknapte fietspaden, de campagne ‘Da’s zo gefietst’ en houdt de Fietsersbond tijdens de weekmarkt in Gorssel de flexibele Fietsinfodag.

De gemeente Lochem zet in op veilige en toegankelijke fietspaden. Hiermee krijgt de fietser steeds meer de ruimte binnen de gemeentegrenzen. “We doen veel om bestaande fietspaden op te knappen. Voorbeelden hiervan zijn de fietspaden aan de Maandagsdijk in Barchem en de Nengersteeg in Lochem,” zegt wethouder Michiel Rijsberman van mobiliteit. “Ook gaan we aan de slag met de fietsstraat in Lochem. Die loopt vanaf het station tot aan het Staring College. En samen met de provincie en de gemeente Deventer zorgen we voor een snellere fietsverbinding langs de N348.”

In de week van 2 juni zet de gemeente Lochem in op fietsen. Dit doet ze met activiteiten en met weetjes op de socials. Ook promoot de gemeente het fietsen naar het werk of simpelweg naar a en b. Dit doet de gemeente door de campagne Da’s zo gefietst te ondersteunen. Verder is er aandacht voor de fietsspiegelactie bij lokale fietshandelaren in de gemeente Lochem. En stapt wethouder Michiel Rijsberman zelf op de fiets om onder andere verbeterde fietspaden te bezoeken.

Op woensdag 4 juni houdt de Fietsersbond tijdens de weekmarkt in Gorssel de flexibele fietsinfodag. Onderdelen die aan bod komen zijn bijvoorbeeld: de keuze van een fiets, fietsgym, check van fietsers en fiets en routekeuze. Verder houdt Veilig Verkeer Nederland nog een opfriscursus voor de oudere fietsers onder ons. En er is bij een aantal bedrijven in onze gemeente aandacht voor het stimuleren van het woon-werkverkeer op de fiets.

Lees ook

P1011770 (002)

Burgemeester Kruijffbad verwacht 25.000e bezoeker van dit seizoen

Het openluchtzwembad in Steenderen hoopt binnenkort de 25.000e bezoeker van dit seizoen te kunnen verwelkomen. Die krijgt naast een feestelijk onthaal ook een mooi cadeau: een persoonlijk zwemabonnement voor zwemseizoen 2027.

ongeval Zelhem

Bedrijfsbus schiet van weg Zelhem, bestuurder moet mee naar politiebureau

De bestuurder van een bedrijfsbus is woensdagavond aangehouden na een eenzijdig ongeval op de Rondweg (N315) in Zelhem. Hij is niet gewond geraakt.

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.