gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Filmhuis Doesburg: slecht nieuws en optimisme

Filmzaal-Filmhuis-Doesburg-in-Het-Arsenaal-foto-Han-Jansen-002

Iets meer dan zeven maanden na de opening van een eigen filmcafé kreeg het Doesburgse Filmhuis onlangs onaangenaam nieuws. In Het Arsenaal Doesburg komen appartementen, en alle huurders en gebruikers, dus ook het filmhuis, moeten op zoek naar een andere locatie. Peter Bakker,...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Iets meer dan zeven maanden na de opening van een eigen filmcafé kreeg het Doesburgse Filmhuis onlangs onaangenaam nieuws. In Het Arsenaal Doesburg komen appartementen, en alle huurders en gebruikers, dus ook het filmhuis, moeten op zoek naar een andere locatie. Peter Bakker, de voorzitter van Vereniging Het Badhuis, waar het Filmhuis onder valt, stuurde afgelopen week een brief met die strekking aan alle vrijwilligers. Het Filmhuis blijft in het Arsenaal nog films vertonen tot medio 2026.

Toen in september het filmcafé werd geopend was dat een onderdeel van het 10-jarig jubileum van Het Arsenaal en van het verblijf van Filmhuis Doesburg in het pand. In die tien jaar heeft de familie Balduk, de eigenaar van het Arsenaal, alles op alles gezet om er een multicultureel centrum van te maken. Ondanks grote investeringen en verbeteringen is dat niet gelukt. Vooral door forse kostenstijgingen na de coronacrisis bleek het onmogelijk het Arsenaal rendabel te maken, en in de tien jaar na de aankoop door de Balduks is nooit winst gemaakt. Pogingen om het Arsenaal in de huidige staat te verkopen - dus met huurders - hebben niet tot resultaat geleid. Ook het idee om een deel van het pand een woonbestemming te geven bleek niet haalbaar. Het plan is nu om tien appartementen te realiseren. Dat heeft als ultieme consequentie dat alle huurders moeten vertrekken.

Peter Bakker schrijft in zijn brief aan de vrijwilligers dat Het Badhuis de overwegingen van de familie Balduk kan begrijpen, en benadrukt dat de beslissing hen zeer aan het hart gaat. Maar ook na uitgebreid onderzoek zijn er volgens Bakker geen alternatieven te bedenken. Hij eindigt zijn brief overigens optimistisch: ‘De familie Balduk’ aldus Bakker ‘heeft laten weten het Filmhuis graag te helpen met het vinden van een andere locatie’, en ‘… ons filmhuis heeft wel vaker een crisis overleefd. Dat geeft hoop voor de komende tijd.’

Vereniging Het Badhuis organiseert met een grote groep vrijwilligers culturele programma’s voor Doesburg en de wijde regio. Onder de paraplu van Het Badhuis opereren Het Filmhuis, DichterbijdeIJssel, Confetti Kunst & Cultuur, HetHuisDoesburg en Post uit Doesburg. Dat maakt Het Badhuis tot 'huis voor cultuur' van Doesburg.

Lees ook

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

Sporthal Ruurlo bouwteamovereenkomst (002)

Nieuwe sporthal Ruurlo stap dichterbij: gemeente en Kormelink tekenen bouwteamovereenkomst

Gemeente Berkelland en Aannemersbedrijf Kormelink ondertekenden donderdag 22 oktober een bouwteamovereenkomst voor de nieuwe sporthal in Ruurlo. Namens de gemeente ondertekende wethouder Erwin Versteeg (portefeuille Sport) de overeenkomst. Ook wethouder Betsy Wormgoor was aanwezig. Zij droeg het project onlangs over.

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

DSC09067 (002)

Markenheem en Amphion Cultuurbedrijf starten nieuwe Creatieve Werkplaats in Zelhem

Vanaf 2 november opent in woonzorgcentrum de Zonnekamp in Zelhem de Creatieve Werkplaats. Een nieuwe werkplaats om te experimenteren met verschillende vormen van structurele laagdrempelige creatieve activiteiten op een vaste plek. Een plek waar inwoners uit Zelhem en omstreken wekelijks creatief aan de slag kunnen gaan. De Creatieve Werkplaats is een initiatief van Markenheem en Lang Leve Kunst & Naoberschap van Amphion Cultuurbedrijf.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Groen licht voor Windpark IJsselwind in Zutphen

De Raad van State heeft vandaag na een zorgvuldige procedure groen licht voor de bouw van Windpark IJsselwind in Zutphen gegeven. Het project voorziet in de bouw van drie windturbines langs het Twentekanaal. Waterschap Rijn en IJssel ontwikkelt het windpark in samenwerking met IJsselwind B.V. Beide partijen zijn blij met de positieve uitspraak van de Raad van State.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.