gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Extra afvalcontainers in kernen Bronckhorst

Milieuparkje-afval-Steenderen

Bronckhorst wil in Vorden, Steenderen en Hengelo nieuwe ondergrondse containers plaatsen om de overlast op de gemeentelijke milieuparkjes terug te dringen. Omdat containers vol zitten, plaatsen inwoners hun afval naast de containers, wat zorgt voor ergernis.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

Bronckhorst wil in Vorden, Steenderen en Hengelo nieuwe ondergrondse containers plaatsen om de overlast op de gemeentelijke milieuparkjes terug te dringen. Omdat containers vol zitten, plaatsen inwoners hun afval naast de containers, wat zorgt voor ergernis.

De gemeenteraad ging eerder dit jaar al akkoord met een plan om de overlast terug te dringen. De nieuwe containers komen aan de Brinkerhof (Vorden), De Eiken (Steenderen), de Groene Kruisstraat en het Sarinkkamp (beide Hengelo). De eerste containers moeten, afhankelijk van de weersomstandigheden, in februari op de locaties worden geplaatst. Bronckhorst verwacht ruim 42.000 euro kwijt te zijn aan de uitbreiding van de ondergrondse containers.

Toenmalig wethouder Paul Hofman sprak in maart zijn zorgen uit over bijplaatsingen en de overlast die daarmee gepaard gaat. Inmiddels zijn de bestaande milieuparkjes in Drempt, Hummelo en Zelhem al uitgebreid met extra containers. Ook worden de containers vaker geleegd en wordt het zwerfvuil rond de containers vaker opgeruimd. Het plaatsen van de nieuwe containers is een volgende stap voor de gemeente.

Bronckhorst wil daarnaast in Hummelo (restafval) en in Keijenborg (PMD) extra ondergrondse containers plaatsen. In Keijenborg hangt dit samen met de bouw van een accommodatie waar onder meer Keijenburgse Boys gebruik van gaat maken. Door de nieuwbouw moet het milieuparkje worden verplaatst. In Hummelo wordt nog gezocht naar een definitieve plek, maar de gemeente heeft haar oog al laten vallen op een locatie aan de Dorpsstraat.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Foto: REGIO8 (archief, milieupark Steenderen)

Lees ook

Voorkant boekje Sjors

Stimuleringsproject laat kinderen in de gemeente Lochem kennismaken met sport en cultuur

Goed nieuws voor de basisschoolleerlingen in de gemeente Lochem. Vanaf volgende week ontvangen ze van Sjors Sportief en Creatief de nieuwe ‘Sjorsboekjes’. Hiermee kunnen ze dit schooljaar ruim 40 sport- en cultuuractiviteiten ontdekken, vaak gratis. Het is het eerste jaar dat de gemeente Lochem dit succesvolle sport- en cultuurstimuleringsproject aanbiedt. Voorheen organiseerde de Sportraad Lochem nog ‘Kies je Sport’.

Jamkoningin 2026 Marieke Lubbers - Liggend

Marieke Lubbers is Jamkoningin 2026 van de Nationale Jammarkt Neede

De Nationale Jammarkt Neede heeft een nieuwe Jamkoningin. Marieke Lubbers (40 jaar), uit Noordijk werd tijdens de officiële opening van de Nationale Jammarkt Neede, door voorzitter Ronnie Konniger, gekroond tot het feestelijke boegbeeld van de Jammarkt in 2026. Ze werd geïntroduceerd tijdens een prachtig muzieknummer dat haar broer Tommy Markerink speciaal heeft geschreven voor de Jammarkt. Een bijzondere opkomst dit jaar!

JB-Eunk-2026-08-23-0002

Muzikaal tuinfeest bij café Uenk

De band De Heeren beet de spits af tijdens het grootse tuinfeest bij café Uenk in Vorden. Op het feest kwamen een horde belangstellenden af om te genieten van de muziek.

JB-Dini-2026-08-23-0056

Harmonica en accordeon klinken volop in Barchem

In het weekend van 22 en 23 augustus stond Camping Horeca Manege De Heksenlaak in Barchem volop in het teken van muziek. Liefhebbers van harmonica en accordeon konden er deelnemen aan diverse workshops en kennismaken met het bespelen van deze instrumenten.

JB-Filmavond-2026-08-22-0001

Ruim 500 filmliefhebbers genieten van sfeervolle BuitenBios in Lochem

Ruim vijfhonderd filmliefhebbers genoten zaterdagavond 22 augustus op de Kleine Markt in Lochem van de vijfde editie van de BuitenBios. Onder een frisse, maar goed te doen avondhemel werd de Zweedse film As It Is in Heaven vertoond. De toegang was gratis.

WSPW-4

GGD Noord- en Oost-Gelderland trekt de regio in tijdens Wereld Suïcide Preventie Week

Van 4 tot en met 11 september trekt GGD Noord- en Oost-Gelderland met de regiotour ‘Praten kan levens redden’ langs weekmarkten in de regio. Deskundigen op het gebied van suïcidepreventie gaan in gesprek met inwoners over mentale gezondheid, het voorkomen van zelfdoding en het belang van naar elkaar omkijken. De regiotour doet Vorden, Zutphen, Groenlo, Heerde, Winterswijk, Epe en Hattem aan.