gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Dutch Masters of Motocross na tien jaar terug in Halle

Dutch Masters of Motocross00024
© Foto: RTV Ideaal / Marthijn Ekkerink

Zondag was het eindelijk zover: precies tien jaar na de laatste editie in 2016 keerde de Dutch Masters of Motocross terug naar circuit de Kappenbulten in Halle. Het was direct een belangrijke wedstrijd, want het ging om de grote finale van het kampioenschap van 2026.

Martijn Ekkerink |  | Aangepast op

Het was een flink warme en zonnige dag. Ondanks de hitte trok de cross veel bezoekers naar de Kappenbulten. Tussen de races door zochten veel mensen even de welkome verkoeling op in de schaduw van het bos rondom de baan. Ook voor de kinderen was er naast de races genoeg te doen, wat het een gezellig en compleet uitje voor het hele gezin maakte.

Op de baan zelf ging het er minstens zo verhit aan toe. Er verscheen een mooi deelnemersveld aan de start, met vertrouwde gezichten aangevuld met flink wat EK- en WK-toppers. Er werd fanatiek gestreden in de 85cc, de 125cc, de 250cc en de zware 500cc-klasse. Omdat het de afsluitende wedstrijd van het seizoen was, gaf iedere coureur nog één keer alles voor de punten in het eindklassement.

Het ronkende geluid van de motoren, het opwaaiende zand en de Achterhoekse gezelligheid maakten het een zeer geslaagde dag voor de motorsport.

Meer foto’s in ons fotoboek.

Lees ook

image

Rioolwater na brand Complexie tijdelijk opgeslagen

Bij de bestrijding van de brand bij Complexie aan de Helmkamp in Dinxperlo op 21 september is door de brandweer met PFAS vervuild water uit recreatieplas het Blauwe Meer gebruikt. Nadat de rioolwaterzuivering naar aanleiding daarvan door het Waterschap is gesloten, is door de gemeente besloten het vervuilde rioolwater op te pompen en tijdelijk op te slaan in een mestsilo, in afwachting van de onderzoeksresultaten.

JB-DKmaandag-2026-09-21-0015

Siert Luimes Schutterskoning Drempt 2026

De maandagochtend van de Dremptse kermis werd op traditionele wijze geopend door de bielemannen en vaandelzwaaiers, wethouder Daisy van Gils en de kapitein deden het openings woord en wenste vervolgens iedereen een fijne kermis.

JB-DKzondag-2026-09-20-0011

Kermis optocht Drempt, minder wagens maar hoger niveau

Een bonte stoet van kleurrijke wagens, creatieve loopgroepen en versierde fietsen trok afgelopen zondag door Drempt. Langs de route stonden veel toeschouwers om de deelnemers aan te moedigen en te genieten van de vrolijke optocht.

JB-DKzaterdag-2026-09-19-0009

De zaterdagavond kende zeker geen Valz (e) start

De zaterdagavond van Kermis Drempt 2026 stond volop in het teken van traditie, gezelligheid en muziek. Alles onder leiding van de Bielemannen.

Vuurwerk1-scaled

Geen vuurwerkontheffingen in de Achterhoek tijdens jaarwisseling

Acht Achterhoekse gemeenten verlenen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerkontheffingen, dat hebben ze woensdagochtend bekend gemaakt. Ook verenigingen en stichtingen mogen geen vuurwerk afsteken.

OngevalZelhemBlur

Geen gewonden bij botsing op kruising bij Zelhem

Bij een ongeval in het buitengebied van Zelhem zijn dinsdagavond twee auto’s zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond bij de botsing.