gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Dorpsraad Keijenborg roept Bronckhorst op tot actie ondanks zorgen over geitenhouderijen

Willem-Jan-van-Vijfeyken-1

De gemeente Bronckhorst heeft besloten om een tijdelijke stop in te lassen voor de plannen voor dertig woningen in Keijenborg. Dit besluit komt door een onderzoek van het RIVM, waaruit blijkt dat mensen binnen 500 meter van een geitenhouderij een verhoogde kans hebben op een l...

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

De gemeente Bronckhorst heeft besloten om een tijdelijke stop in te lassen voor de plannen voor dertig woningen in Keijenborg. Dit besluit komt door een onderzoek van het RIVM, waaruit blijkt dat mensen binnen 500 meter van een geitenhouderij een verhoogde kans hebben op een longontsteking. De dorpsraad van Keijenborg is bang dat hun broodnodige woningen er de komende jaren niet gaan komen.

“Wat je nu ziet is dat er veel mantelzorgwoningen worden neergezet. Dat is een hele charmante oplossing, maar het is echt een noodgreep. De mantelzorgwoningen zijn in het leven geroepen om dit hele grote probleem op te lossen”, aldus Willem-Jan van Vijfeyken, voorzitter Dorpsraad Keijenborg. “Het haalt niet de druk van de feitelijke behoefte af. De behoefte voor reguliere woningen is nog steeds niet minder geworden. Daarom zijn deze dertig woningen zo belangrijk.”

Wethouder Emmeke Gosselink snapt de zorgen van Keijenborger bevolking, maar geeft aan dat de gemeente zelf ook in een spagaat zit. Vanuit het voorzorgsbeginsel van de gemeente neemt het college liever het zekere voor het onzekere. “Wij zijn hier gewoon afhankelijk van de landelijke overheid. Wat wij hebben gezegd is dat wij nog niet tot besluitvorming willen gaan voor de nieuwe woningen”, aldus Gosselink. In het derde kwartaal van dit jaar moet er meer duidelijkheid komen over de resultaten van het onderzoek.

De voorzitter van de Dorpsraad denkt dat het voor het dorp het beste is als de plannen gewoon verder worden ontwikkeld. De gemeente loopt hiermee echter het risico dat alle plannen de prullenbak in kunnen. “Dat klopt. Maar ik denk wel dat als je ziet hoe groot de woningnood is, dat het een te rechtvaardigen besluit is”, aldus de voorzitter. Van Vijfeyken vraagt zich af wat het perspectief is dat de gemeente nog kan bieden indien deze dertig woningen er niet kunnen komen. “Ik snap dat het lastig is om perspectief te bieden, op basis van een onderzoek waarvan de resultaten nog niet bekend zijn.” Toch benadrukt hij dat hij denkt dat dit juist een aanleiding is om naar andere locaties te zoeken: “Wij denken dat die er zijn en dat die buiten de straal van 500 meter liggen.”

Een andere zorg van de Dorpsraad is hoe groot de risico's zijn van mensen die nu al binnen de straal van 500 meter van geitenhouderij wonen. “Ook dat snap ik heel goed. Maar ook voor dit moet ik wijzen naar hetgeen dat landelijk gaat gebeuren. Ik snap dat de inwoners en geitenhouderijen zich zorgen maken, en dat doen wij ook. Wij zitten deze periode daar in, wij zullen met beide partijen in gesprek blijven.”

De voorzitter van de dorpsraad geeft aan nog geen contact te hebben gehad met de wethouder.

https://www.youtube.com/watch?v=MQNDal7nctY


Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

afbeelding die wordt gebruikt bij de lezing over de Kumpulan (002)

De Kumpulan Lochem gaat dit jaar toch door

De Stichting 14 augustus Lochem e.o. stelt zich ten doel om alle slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog in de Pacific te herdenken. De stichting heeft deze datum om iedereen de gelegenheid te geven om ook aanwezig te zijn op de Nationale Herdenking die plaatsvindt op 15 augustus.

WhatsApp Image 2026-07-27 at 22.54.28

Groot boerenprotest in de Achterhoek: 'Onze maat is vol'

Honderden boeren hebben maandagavond een protestactie gehouden op verschillende plekken in de Achterhoek. Zo hebben boeren tussen Vierakker en Zutphen met trekkers de tekst 'Onze maat = vol' geschreven en werd in Borculo een brandbrief aan de gemeenteraad aangeboden.

LochemVuurwerk

LochemGroen! wil snel duidelijkheid over uitvoering vuurwerkverbod

LochemGroen! heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het landelijke vuurwerkverbod. Volgens de partij is het belangrijk dat inwoners, ondernemers en andere betrokkenen ruim op tijd weten waar zij aan toe zijn.

Foto Zwarte Cross (002)

Over de drempel: Praten over mentale klachten, midden op de Zwarte Cross

Een fysieke drempel onder de arm, opvallend hesje bedrukt met de Achterhoekse kreet ‘A’j wilt proaten, mo’j ’t neet laoten!’. Festivalgangers kijken nieuwsgierig op. Stellen vragen: “Wat is dat?” of “Wat kun je hier winnen?”. De wedervraag verrast. “Wat kun je verliezen? Laten we het daar eens over hebben.” Juist dat onverwachte werkt: huisartsen die op een festivalterrein niet bezig zijn met een verzwikte enkel of hoofdpijn, maar het gesprek openen over mentale klachten.

JB-Pannenkoekenrit1-2026-07-26-0064

Pannenkoekenrit laat Laren genieten van routes en pannenkoeken

De jaarlijkse Pannenkoekenrit van TBL (Toeristenbelang Laren) heeft ook dit jaar weer veel deelnemers op de been gebracht. Fietsers, automobilisten en tractorliefhebbers genoten van de prachtige omgeving rond Laren, om de dag af te sluiten met een heerlijke pannenkoek.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde dicht: ‘Hopen dat vertrouwen in de binnenvaart blijft’

Het sluizencomplex bij Eefde is sinds zaterdagmiddag gesloten. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal. Schippers lagen zaterdag in de rij voor de sluis.