gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Dorpen zonder stroom door brand in elektriciteitshuisje in Sinderen

MG_9684JESPERPEETERS.jpg

In Sinderen is donderdagavond brand ontstaan in een elektriciteitshuisje. Huishoudens in de postcodegebieden 7065, 7084, 7095 en 7122 kwamen door de brand zonder stroom te zitten.

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

In Sinderen is donderdagavond brand ontstaan in een elektriciteitshuisje. Huishoudens in de postcodegebieden 7065, 7084, 7095 en 7122 kwamen door de brand zonder stroom te zitten.

De stroomuitval begon in Sinderen maar even later werden er ook problemen in Breedenbroek, De Heurne en Aalten gemeld. In totaal zijn er 33 straten getroffen, 297 huishoudens. De brandweer kon lange tijd niet blussen omdat er nog stroom op het elektriciteitshuisje stond. Dit zorgde voor een gevaarlijke situatie en omstanders stonden dan ook samen met de hulpdiensten te wachten tot de stroom werd afgeschakeld.

Rond 22:30 uur meldde Liander via X (Twitter) dat 189 huishoudens weer voorzien zijn van stroom. De eindtijd werd geschat op 23:00 uur maar toen waren nog niet alle huishoudens van elektriciteit voorzien. De oorzaak van de brand is niet bekend.

Lees ook

JB-Bronckhorsterfestival-2026-05-14-0001.JPG

Bronckhorster Farm & Food Festival in Zelhem

Tijdens Hemelvaart veranderde het erf van Bronckhorster Beef in Zelhem voor de tweede keer in een sfeervol festivalterrein. Onder het motto Proef de Achterhoek openden Henry Mentink en Romy Heider op donderdag 14 mei het Bronckhorster Farm & Food Festival. Daarmee kwamen muziek, boerderijbeleving en lokaal eten samen in een dag vol sfeer, smaak en vermaak.

16052026 zzc20 kampioenen (71).jpg

Drievoudig feest op de Pluimerskamp

ZZC’20 1, 6 én 7 kampioen

Op een bomvolle Pluimerskamp heeft ZZC’20 Heren 1 zaterdagmiddag het kampioenschap in de 4e klasse zaterdag overtuigend binnengehaald.

DSC_9565.jpg

Achterhoekse Wandeldagen 2026 | dag 4

Zaterdag was de vierde dag en tevens de laatste wandeldag van de Achterhoekse Wandeldagen, editie 2026. Vele deelnemers liepen er weer mee en deden mee aan de 12, 20, 30 en 40 kilometer.

15-5-2026 AWD (84).jpg

Achterhoekse Wandeldagen 2026 | dag 3

Vrijdag was de derde dag van de Achterhoekse Wandeldagen. Vele deelnemers liepen er weer mee en deden mee aan de 12, 20, 30 en 40 kilometer.

1000039117 (002).jpg

Vierling geitenlammetjes geboren bij kinderboerderij De Schouw in Zutphen

Bij Kinderboerderij De Schouw in Zutphen is donderdagnacht bijzonder nieuws te vieren: geit Angel is bevallen van een gezonde vierling. De vier geitenlammetjes hebben inmiddels de namen Nova, Luna, Bella en Koen gekregen. Volgens de kinderboerderij maakt moeder Angel het goed en worden de lammetjes goed verzorgd.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.