gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Doneeractie van doodzieke Famke uit Lochem levert 44.500 euro op

4813b137-dd30-35e9-af3e-0b38eab5a6a6

44.500 euro. Het staat er echt. Tienduizenden euro's die stuk voor stuk naar het Prinses Máxima Centrum gaan, de plek waar kinderen met kanker worden behandeld. De familie van Famke de Haan uit Lochem is het immense bedrag al bijna normaal gaan vinden, al is het dat natuurlijk...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

44.500 euro. Het staat er echt. Tienduizenden euro's die stuk voor stuk naar het Prinses Máxima Centrum gaan, de plek waar kinderen met kanker worden behandeld. De familie van Famke de Haan uit Lochem is het immense bedrag al bijna normaal gaan vinden, al is het dat natuurlijk niet. Zoals ook de aanleiding waarom er zo veel geld ingezameld is, niet normaal is.

Iets meer dan een halfjaar geleden krijgt het gezin De Haan het nieuws dat niemand ooit wil krijgen: bij de 14-jarige Famke wordt een zeldzame vorm van kanker vastgesteld. Ze is ongeneeslijk ziek en hoewel ze nog wordt behandeld, is zeker dat Famke niet meer zal genezen. Het gezin leeft sindsdien in reservetijd en klampt zich vast aan lichtpuntjes, dit laten ze aan Omroep Gelderland weten.

Eén van die lichtpuntjes is een doneeractie die in februari op poten wordt gezet. Een actie waarbij iedereen rondom het gezin de handen ineenslaat om zo veel mogelijk geld op te halen voor het Prinses Máxima Centrum, de plek waar het kinderen met kanker zo aangenaam mogelijk wordt gemaakt en waar 'niets te gek is'. De actie kent een vliegende start en brengt in de eerste paar dagen al duizenden euro's in het laatje.

Lees ook

Foto Zwarte Cross (002)

Over de drempel: Praten over mentale klachten, midden op de Zwarte Cross

Een fysieke drempel onder de arm, opvallend hesje bedrukt met de Achterhoekse kreet ‘A’j wilt proaten, mo’j ’t neet laoten!’. Festivalgangers kijken nieuwsgierig op. Stellen vragen: “Wat is dat?” of “Wat kun je hier winnen?”. De wedervraag verrast. “Wat kun je verliezen? Laten we het daar eens over hebben.” Juist dat onverwachte werkt: huisartsen die op een festivalterrein niet bezig zijn met een verzwikte enkel of hoofdpijn, maar het gesprek openen over mentale klachten.

JB-Pannenkoekenrit1-2026-07-26-0064

Pannenkoekenrit laat Laren genieten van routes en pannenkoeken

De jaarlijkse Pannenkoekenrit van TBL (Toeristenbelang Laren) heeft ook dit jaar weer veel deelnemers op de been gebracht. Fietsers, automobilisten en tractorliefhebbers genoten van de prachtige omgeving rond Laren, om de dag af te sluiten met een heerlijke pannenkoek.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde dicht: ‘Hopen dat vertrouwen in de binnenvaart blijft’

Het sluizencomplex bij Eefde is sinds zaterdagmiddag gesloten. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal. Schippers lagen zaterdag in de rij voor de sluis.

AutocrossLochem010

Stofwolken en spektakel: vernieuwde autocrossbaan in Lochem valt in de smaak

Honderden coureurs van het NK Autocross zorgden afgelopen zaterdag voor stofwolken in de weilanden van Lochem. Onder het toeziend oog van duizenden toeschouwers werd op het vernieuwde circuit volop gestreden. Tot vreugde van de organisatie omschrijft iedereen elkaar toch als familie.

naamloos-36 (002)

Succesvolle eerste boeken- en streekproductenmarkt in Borculo

De eerste gecombineerde boeken- en streekproductenmarkt in Borculo is een groot succes geworden. Met het evenement wilden de organisatoren mensen met elkaar verbinden en extra bezoekers naar het centrum van Borculo trekken. Die doelstelling is ruimschoots bereikt.

JB-NKautocross-2026-07-25-0004

Autocross trekt duizenden naar stoffige Kanaaldijk in Lochem

De vierde ronde van het Eurol NK Autocross streek zaterdag neer aan de Kanaaldijk in Lochem, waar het kampioenschap officieel aan de tweede helft begon. Na de succesvolle editie van vorig jaar keerde de race terug naar Lochem, opnieuw als gast bij ACC Laren. De baan had voor deze ronde een metamorfose ondergaan, wat zorgde voor extra uitdaging en nog meer spanning op het circuit.