gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Dodenherdenking 2026 - Zelhem

DSC02276
© Foto: RTV Ideaal / Marthijn Ekkerink

Op 4 mei 2026 kwam de Zelhemse gemeenschap in grote getale samen voor de jaarlijkse dodenherdenking. Ondanks de regenval, die de avond een extra sober karakter gaven, was de opkomst groot. In een ingetogen sfeer in de Lambertikerk en bij het monument werd gezamenlijk stilgestaan bij de slachtoffers van oorlogsgeweld.

Gerrie Evers | Martijn Ekkerink |  | Aangepast op

De herdenkingsbijeenkomst in de Lambertikerk stond dit jaar in het teken van het thema ‘De geschiedenis leren begrijpen’. Tijdens de dienst werd benadrukt dat we, nu de generatie die de oorlog bewust meemaakte langzaam wegvalt, zelf de verantwoordelijkheid dragen om de verhalen door te geven. Koor DES uit Westendorp zorgde met een stemmige muzikale bijdrage voor een passende omlijsting van deze bezinning.

Precies om 20:00 uur viel de stilte over het dorp. Terwijl de regen tegen de ramen van de Lambertikerk sloeg, hielden de aanwezigen de adem in voor de twee minuten stilte. Het was een krachtig moment van collectieve nagedachtenis, waarbij de weersomstandigheden de ernst van de herdenking alleen maar leken te onderstrepen.

Na de bijeenkomst trotseerde de menigte de regen voor de officiële kranslegging bij het monument. Onder een haag van paraplu’s werden bloemen en kransen gelegd als tastbaar eerbetoon aan de gevallenen. De avond werd traditioneel afgesloten met een stille tocht langs de oorlogsgraven op de begraafplaats.

Met de herdenking liet Zelhem zien dat de herinnering aan het verleden diep geworteld blijft. Ondanks het slechte weer bleek de bereidheid om samen te herdenken onverminderd groot; een teken van diep respect en saamhorigheid in het dorp.

Meer foto's in ons fotoboek

 

Lees ook

DSC07654

Zomerfestival bij Kerkemeijer: Een editie met écht zomers weer

Het was zaterdag super weer voor het Zomerfestival bij Buitencentrum Kerkemeijer. Met een stralende zon en hoge temperaturen was het écht zomers weer, wat de perfecte basis vormde voor een sfeervol feest vol muziek en Achterhoekse gezelligheid.

IMG_2358

Marinus Nijman presenteert zijn eerste jeugdboek

De Zelhemse schrijver Marinus Nijman presenteerde op zaterdag 8 augustus zijn nieuwe jeugdboek Het Drakenei bij De Readshop in Zelhem.

Garden Songs

Zondag 16 augustus is het weer feest in Diepenheim

Garden Songs in Diepenheim

Alweer de achtste editie van Garden Songs, een muziekfestival dat dit jaar plaats vindt in maar liefst 21 tuinen van inwoners uit Diepenheim. Laat je verrassen door de leukste muzikanten op de fijnste plekken, waar je anders nooit komt!

Close-up gewone wesp - © Eric Mahieu

Landelijke wespentelling

Veel mensen vinden het verontrustend dat ze zo weinig wespen zien, in onder andere België en het Verenigd Koninkrijk hebben diverse media al melding gemaakt van zorgwekkend lage aantallen wespen. In Nederland is het beeld niet anders, al zal niet iedereen dat zo ervaren. Met de nationale wespentelling hopen natuurorganisaties een beeld te krijgen van de stand en verdeling van de verschillende wespensoorten in Nederland.

JB-RedDevil-2026-08-01-0013

Red Devil Team; passie voor tractorpulling

Het Red Devil Team uit Ruurlo is een enthousiast en gedreven tractorpullingteam dat al jarenlang actief is binnen de NTTO-competitie. Wat begon met een White 2255 in de standaardklasse groeide uit tot de huidige Red Devil, een 4,5 ton Supersport die uitkomt op het hoogste niveau.

7-8-2026 Filmweide Zelhem (5)

FILMWEIDE zorgt voor volle weide en zomerse nostalgie bij whiskystokerij in Zelhem

De FILMWEIDE‑avond bij de whiskystokerij in Zelhem trok vrijdag een opvallend grote belangstelling. Bezoekers genoten massaal van de openluchtvertoning van Mamma Mia, die perfect samenviel met een warme zomeravond en een sfeervol ondergaande zon.