gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Derde plaats voor Lochems silo kunstwerk 'verbonden'

Silo-Art-foto-vvvLochem.jpg

Het kunstwerk 'Verbonden' van Miel Krutzmann, op de Oocon-silo aan de Goorseweg won op zondagmorgen 31 augustus de 'Buitenkunstverkiezing Oost 2022' met maar liefst 67,7%. Met deze overwinning kwalificeerde dit kunstwerk zich voor de 'Nationale Buitenkunstverkiezing 2022.' Zon...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Het kunstwerk 'Verbonden' van Miel Krutzmann, op de Oocon-silo aan de Goorseweg won op zondagmorgen 31 augustus de 'Buitenkunstverkiezing Oost 2022' met maar liefst 67,7%. Met deze overwinning kwalificeerde dit kunstwerk zich voor de 'Nationale Buitenkunstverkiezing 2022.' Zondagochtend 21 augustus rond 8.45 uur werd in het NPO Radio 4 programma, De ochtend van 4, bekend wie de winnaar is.

Het kunstwerk De Parchutist van Jitse Bakker, in De Bilt, werd de winnaar met 46 procent van de stemmen. Op de tweede plaats is De Vreedzame Krijger van Rick van Rijswick in Venlo geëindigd met 28%. Het Lochemse kunstwerk eindigde op de derde plaats met een percentage van 22%. 'De verkiezing bracht in onze gemeente, en ver daarbuiten, veel positieve reacties op gang. Leuk om te merken dat iedereen zo enthousiast was, daar zijn we trots op.' Laat de gemeente Lochem weten via facebook.

Foto: VVV Lochem

Lees ook

684902475_3086856291521842_7651460260547297555_n (002).jpg

560 kilometer voor het goede doel

Stanislav Suddia voltooit 11-daagse ‘Run van Dankbaarheid’

Na elf intensieve dagen is op woensdag de indrukwekkende ‘Run van Dankbaarheid’ van Stanislav Suddia officieel tot een einde gekomen. De finish vond plaats in Maastricht, waar Stanislav en zijn team warm werden ontvangen door de collega’s. Het markeerde het slotstuk van een uitzonderlijke prestatie: 560 kilometer hardlopen in 11 dagen, dwars door Nederland.

IMG_20260501_120509 (002).jpg

Haar doneren voor derde keer aan goed doel

Marieke, 24 jaar en student Archeologie, heeft voor de derde keer haar lange haar gedoneerd aan stichting Haarwensen die haarwerken maakt voor kinderen t/m 18 jaar die (gedeeltelijk) kaal zijn door een medische behandeling of andere oorzaak. Daarmee wil ze iets betekenen voor deze jonge mensen. De eerste keer dat ze haar lange haar doneerde was ze 10 jaar oud.

Foto-van-bord-bij-balie-vooraf-reserveren-of-inloopafspraak-maken__FocusFillWyIwLjAwIiwiMC4wMCIsNjQwLDQwMF0.jpg

Bezoek op afspraak en vooraf stukken reserveren bij ECAL

Vanaf 6 mei start het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers bij wijze van proef met twee extra werkwijzen voor de studiezaal. Bezoekers kunnen voortaan een inloopsafspraak maken. Ook brengen ze graag onder de aandacht dat het inmiddels mogelijk is om vooraf stukken te reserveren, zodat deze bij bezoek klaarliggen.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

JB-promotie-2026-04-29-0007.JPG

Landelyk Lochem legt geschiedenis vast tijdens stadswandeling

Landelyk Lochem maakte tijdens een stadswandeling door Lochem een korte promotievideo, waarbij gids Herman Priester de deelnemers meenam langs markante plekken in de stad. Na een oproep op sociale media konden belangstellenden zich aanmelden om mee te wandelen en zo meer te horen over de rijke geschiedenis van Lochem.