gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

De Graafschap geeft training in de gevangenis

Bajesbal

Trainers van voetbalclub De Graafschap gaan wekelijks een sportief programma aanbieden aan veroordeelden in de gevangenis in Zutphen. Doel is om de gedetineerden te begeleiden naar een baan of werkervaringsplek als de celstraf is afgelopen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

Trainers van voetbalclub De Graafschap gaan wekelijks een sportief programma aanbieden aan veroordeelden in de gevangenis in Zutphen. Doel is om de gedetineerden te begeleiden naar een baan of werkervaringsplek als de celstraf is afgelopen.

Het re-integratieprogramma heet ‘De Graafschap Inside’. Naast het sporten wordt in combinatie met uitzendbureau Seesing Flex een arbeidstraject aangeboden aan de gedetineerden. Het project duurt acht weken, waarbij elke week een trainer van de Doetinchemse voetbalclub naar de gevangenis in Zutphen komt om training te geven. “Dit is een manier om mensen een tweede kans en een nieuwe toekomst te bieden op de arbeidsmarkt", aldus directeur Sander Kolkman van Seesing Flex. “Dat lukt alleen door te denken in mogelijkheden en niet in barrières.”

De Graafschap volgt met het project het voorbeeld van Engelse clubs als Fulham en Chelsea. In Nederland hebben onder meer FC Emmen en Cambuur Leeuwarden een dergelijk project. “We horen daar positieve verhalen over”, zegt MVO-manager Michael Ogubai van de Doetinchemse voetbalclub. De Graafschap Inside wordt afgesloten met een wedstrijd tussen een team van gedetineerden en businessclub-leden van de Doetinchemse voetbalclub.

‘Niet in herhaling vallen'
Vrijdag is de intentieovereenkomst door de betrokken partijen ondertekend. Volgens Ogubai kan het project in april van start gaan. “Een baangarantie kan je niet geven, maar we willen er zoveel mogelijk aan doen om ze mee te laten doen”, schetst de manager. “Dat kan een baan zijn, maar ook een werkervaringsplek. We hopen direct een waardevolle invulling te geven, zodat ze hopelijk niet in herhaling vallen.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Foto: De Graafschap

Lees ook

Foto certificering DigiTaalhuis 2026 (002)

DigiTaalhuis Achterhoek behaalt kwaliteitscertificaat met hoge score

DigiTaalhuis Achterhoek heeft opnieuw het officiële kwaliteitscertificaat ontvangen van de Certificeringsorganisatie Bibliotheekwerk, Cultuur en Taal (CBCT). Met een totaalscore van 61 van de 69 punten laat DigiTaalhuis Achterhoek zien dat de kwaliteit stevig op orde is. De score ligt ruim boven de minimale certificeringsscore én boven het landelijk gemiddelde.

2026-06-21 Jorate Melle en Michel Groothedde met doek onthullen Jeugdschatten (002)

Van moestuinvondst tot museumstuk

Jonge schatvinders onthullen hun Jeugdschatten in Stedelijk Museum Zutphen

Onder belangstelling van bezoekers onthulden zondag twee jonge schatvinders nieuwe Jeugdschatten in het Stedelijk Museum Zutphen: Jorate Wortmann (11) en Melle van der Brug (8). Hun archeologische vondsten zijn nu voor alle museumbezoekers te zien in de speciale Jeugdschattenvitrine.

Foto 3- Made Team (002)

De Hurricane op Vaderdag opnieuw de sterkste van Europa

Afgelopen zondag heeft tractorpulling team Hurricane de eerste plaats behaald in het Noord-Brabantse Made. Hier was het grootste tractorpulling event van Europa. 3 dagen lang tractorpulling op 3 banen, een Powerweekend

JB-Oranjefeest wborch-2026-06-20-0155

Oranjefeest in De Wildenborch

Op zaterdag 20 juni 2026 vond in buurtschap De Wildenborch, nabij Vorden, het jaarlijkse Oranjefeest plaats. Op het terrein aan de Wildenborchseweg 20 stond de dag traditiegetrouw in het teken van gezelligheid, gemeenschapszin en het bekende vogelschieten.

JB-Hamacrun1-2026-06-20-0105

29e Hamac Run in Harfsen

Op zaterdag 20 juni 2026 vond op circuit Het Peppelenbos in Harfsen de 29e editie van de Hamac Run plaats. Kinderen en volwassenen met een beperking stonden daarbij centraal als eregasten.

Rene Arendsen monteert audiotour Stedelijk Museum Zutphen (002)

Nieuwe audiotour neemt bezoekers mee op spannende reis door Zutphense geschiedenis

Het Stedelijk Museum Zutphen presenteert een gloednieuwe audiotour. Begeleid door sfeervolle muziek en bijpassende geluiden maken bezoekers een bloedstollend spannende reis door de geschiedenis van Zutphen en Gelderland. De belangrijkste hoogte- en dieptepunten komen voorbij. Denk aan de Vikingaanval uit de vroege middeleeuwen, de bloeitijd van de Hanze en het bombardement op Zutphen tijdens de Tweede Wereldoorlog.