gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

De Graafschap biedt kansen aan gevangenen

GRA-gevangenis

In het kader van 'niemand aan de zijlijn' heeft De Graafschap samen met uitzendbureau Seesing Flex een project op touw gezet waarbij gedetineerden uit de gevangenis in Zutphen voetbaltrainingen krijgen. Tijdens de trainingen wordt voetbal als middel gebruikt zodat de deelnemer...

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

In het kader van 'niemand aan de zijlijn' heeft De Graafschap samen met uitzendbureau Seesing Flex een project op touw gezet waarbij gedetineerden uit de gevangenis in Zutphen voetbaltrainingen krijgen. Tijdens de trainingen wordt voetbal als middel gebruikt zodat de deelnemers leren samenwerken en om te gaan met tegenslagen.

“Een tijdje geleden hebben we een belangstellingsregistratie naar binnen gedaan”, vertelt Collin die werkzaam is als sportbegeleider binnen de gevangenis. “Daar hebben een aantal gedetineerden op gereageerd, waarna wij een selectie hebben gemaakt met wie er geschikt zijn voor het project.” Ook Sjoerd, trainer bij De Graafschap, die de gedetineerden training geeft is erg tevreden over het project: “Vanaf moment één is er saamhorigheid binnen de groep. Uiteindelijk is er iedere training vol getraind en zijn er ook inhoudelijk stappen gemaakt. Zeker de jongens die wat minder ver waren aan het begin van het project hebben grote stappen gemaakt op voetbal gebied.”

De gedetineerden zijn blij dat ze via het project kunnen sporten en ook nog eens een kans krijgen op de arbeidsmarkt door in gesprek te gaan met een uitzendbureau. “Het leek mij een heel erg leuk project om aan mee te doen, ook sowieso omdat het werkgericht is en ook nog eens aan sport gekoppeld is”, aldus een gedetineerde. “Ze helpen mij bij sollicitaties, cv maken en het zoeken van werk”, vertelt een andere gedetineerde. “Zo hebben ze twee banen voor mij gevonden. Het zijn dus echt serieuze mensen die hun beloftes nakomen. Dus als het De Graafschap project af is ga ik aan de slag.”

Om de kloof tussen de gedetineerden en het bedrijfsleven te verkleinen heeft De Graafschap als afsluiting van het project nog wat bijzonders georganiseerd.“Bij de afsluiting krijgen ze een certificaat omdat ze mee hebben gedaan, maar we nodigen ook business leden van De Graafschap uit. Zij gaan mee voetballen tegen de gedetineerden in een oefenpotje. Dat is dan weer een plek waar je elkaar kan ontmoeten en kan kijken welke mogelijkheden er nog meer zijn.”

Voor de gevangenis is het project voor herhaling vatbaar. “Na deze training en de eindwedstrijd zullen wij een evaluatie houden", vertelt Collin. "De instelling is eigenlijk om dit twee keer per jaar te geven. We merken echt aan de jongens dat het een groot succes is.” De gedetineerden hebben ook nog een doel opzich: “We willen van het business team van De Graafschap winnen.”

https://www.youtube.com/watch?v=Hw9bdEwyKNA
Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8


Foto: REGIO8

Lees ook

Foto Bert Schieven met Burgemeester Patrick van Domburg(eigen foto)2

Restant van WOII‑vliegtuigbom overhandigd aan oorlogsmuseum ZIOT

Bij de nieuwbouwlocatie Het Witte Paard in Zelhem werd onlangs een niet‑ontplofte vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens archeologische werkzaamheden. Het ging om een Britse bom van 500 pond, afkomstig uit een luchtaanval op Zelhem in maart 1945.

4-9-20267 TrialGP vrijdag (28)

Spannende openingsdag TrialGP op de Langenberg in Zelhem

De openingsdag van het WK TrialGP op de Motor Sport Accommodatie de Langenberg in Zelhem heeft vrijdagavond direct voor spektakel gezorgd. De volledige wereldtop in de trial motorsport is dit weekend aanwezig, aangevuld met sterke rijders uit de overige klassen.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Emmanuel en Wim (002)

Nieuwe matchingsronde Buddy to Buddy

Op 16 oktober start Buddy to Buddy Bronckhorst een nieuwe matchingsronde met een feestelijk matchingsdiner. Daar ontmoeten alle nieuwe buddy’s elkaar voor het eerst. Daarna trekken zij een aantal maanden met elkaar op

2026-09-03 Een dokter met zusters in de tuin van het ziekenhuis. 0451 Fotocollectie Erfgoedcentrum Zutphen SZU002024856_039 (002)

Help mee Zutphense doodsbriefjes toegankelijk te maken voor uniek onderzoek

Van cholera, tuberculose en de pokken tot ouderdomskwalen en kindersterfte: duizenden Zutphense doodsbriefjes geven een uniek inkijkje in de gezondheid van eerdere generaties. Onderzoekers van onder andere de Radboud Universiteit starten daarom een project waarmee zij deze bijzondere historische bron toegankelijk maken voor onderzoek. Hiervoor hebben zij hulp nodig. Vrijwilligers kunnen via het platform Het Volk aan de slag met het invoeren van gegevens uit Zutphense doodsbriefjes.

genomineerden en erfgoedprijs (002)

Stadsgidsen Bredevoort winnaars Erfgoedprijs 2026

Op donderdagavond 3 september zijn de stadsgidsen van Bredevoort uitgeroepen tot winnaars van de Erfgoedprijs 2026. Zij werden benoemd als winnaar uit een groep van zes genomineerden: Berbuland, Kwikkelstraat 16 Dinxperlo, Raadhuisstraat 5 Dinxperlo, Vincenth Schreurs en de vrijwilligers van de Stichting Restauratiefonds Oude Sint Helenakerk en de gekozen winnaars, de Stadsgidsen Bredevoort.