gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

De Betteld helpt Ter Apel met opvang minderjarige vluchtelingen

Vluchtelingen-aankomst-Betteld3

Vakantiepark de Betteld in Zelhem gaat Ter Apel helpen met de problemen aldaar. Er komen vanaf 8 november weer maximaal zeventig jonge alleenstaande minderjarige vluchtelingen naar Zelhem.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

Vakantiepark de Betteld in Zelhem gaat Ter Apel helpen met de problemen aldaar. Er komen vanaf 8 november weer maximaal zeventig jonge alleenstaande minderjarige vluchtelingen naar Zelhem.

Het COA en De Betteld hebben dit besloten om de druk op de overvolle opvang in Ter Apel te verlichten. De jongeren blijven tot 10 april 2025. Wethouder Evert Blaauw benadrukt het belang van deze tijdelijke opvang: "We bieden deze jongeren een veilig onderkomen en voorkomen een onhoudbare situatie in Ter Apel." De gemeente laat weten buurtbewoners te hebben geïnformeerd.

Het COA en De Betteld zorgen samen voor begeleiding, dagbesteding en activiteiten op de locatie om de opvang zo goed mogelijk te organiseren. Het is het vierde jaar op rij dat De Betteld jonge vluchtelingen opvangt. Voorheen kwamen er jonge vluchtelingen uit Syrië, Eritrea en Somalië naar Bronckhorst. Het is onduidelijk uit welke landen deze jongeren komen.


Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

ESVIK_010

Bekende Achterhoekers zingen kerstlied tijdens benefietavond in Amphion

Voor twaalf bekende Achterhoekers staat 12 december rood omcirkeld in de agenda. Tijdens de benefietavond van 'Een Stem voor een Kind' zingen zij namelijk in het Amphion een kerstlied voor een vol theater. Van oud-generaal Mart de Kruif tot afzwaaiend burgemeester Mark Boumans en van kunstenaar Rosalie de Graaf tot oud-journalist en schrijver Ad van Liempt: voor één avond verruilen zij hun vertrouwde rol voor die van zanger. En dat is best spannend.

klik & tik

BIJ de bieb in Gorssel zoekt vrijwilliger om inwoners digitaal op weg te helpen

Handig met de computer, tablet of smartphone en help je graag anderen? BIJ de bieb zoekt een vrijwilliger voor de computercursus Klik & Tik in Gorssel. Met jouw hulp leren deelnemers stap voor stap hun weg te vinden in de digitale wereld.

De raad op pad  bij zorgboerderij Maheo Drempt (002)

“De raad op pad” ontvangt 50 aanmeldingen

De gemeenteraad van Bronckhorst heeft maar liefst 50 aanmeldingen ontvangen voor ‘De raad op pad’. De raad bedankt alle inwoners, organisaties, verenigingen en ondernemers die hun initiatief aanmeldden. Het grote aantal reacties laat zien hoeveel betrokkenheid er is in de gemeente.

bladkorf-800

De bladkorven staan er weer in 12 kernen van de gemeente Lochem

Binnen de kernen van de gemeente Lochem staan er sinds 12 oktober weer bladkorven.

FOTO VAN GLD

Inwoners Barchem strijden tot de rechter om komst zonnepark te voorkomen

De publieke tribune in de rechtbank in Arnhem zit maandagochtend goed vol. Inwoners uit het buitengebied van Barchem verzetten zich tegen de aanleg van een zonnepark en komen dat bij de bestuursrechter toelichten. Samen met hun advocaat en verschillende deskundigen proberen zij de rechter ervan te overtuigen dat een zonnepark van 16 hectare, ongeveer 22 voetbalvelden groot, niet de juiste keuze is.

stan-bouman-gemeentehuis-aalten-b-42_bewerkt1

Drie locaties in beeld voor opvang asielzoekers in Aalten

Gemeente Aalten heeft drie locaties aangewezen die verder worden onderzocht als mogelijke plek voor de opvang van asielzoekers. Het gaat om die locaties in en rond de kern Aalten: ’t Walfort, Kriegerdreef en Eerste Broekdijk 71. De gemeente en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderzoeken de komende weken per locatie wat nodig is om daar opvang mogelijk te maken. Uit deze locaties wordt uiteindelijk een keuze gemaakt. Er is hierover nog geen besluit genomen