gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Daklozen en studenten staan samen op de golfbaan in Hengelo

Daklozengolf

Het is geen alledaags gezicht: daklozen die een balletje slaan op de golfbaan. Studenten van het Graafschap College bedachten het idee als onderdeel van hun maatschappelijke stage. Negen dak- en thuislozen van de daklozenopvang in Doetinchem werden meegenomen naar Golfclub 't...

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

Het is geen alledaags gezicht: daklozen die een balletje slaan op de golfbaan. Studenten van het Graafschap College bedachten het idee als onderdeel van hun maatschappelijke stage. Negen dak- en thuislozen van de daklozenopvang in Doetinchem werden meegenomen naar Golfclub 't Zelle in Hengelo.

“We moesten een sportactiviteit bedenken voor een bepaalde doelgroep en kwamen uit bij dak- en thuislozen”, vertelt student Jochem Bouwmeester. “Voor bijvoorbeeld kinderen en ouderen wordt best veel georganiseerd. Dak- en thuislozen zijn toch een beetje een ‘vergeten’ doelgroep.” De studenten dachten ‘out of the box’ en kwamen uit bij de golfbaan. “Dat is een plek waar je ze niet snel zal tegenkomen”, zegt Bouwmeester.

Jordi is een van de dak- en thuislozen die met een golfclub over de baan loopt. “Dit wordt mijn tweede keer”, zegt hij lachend. “Ik heb het al eens vaker met een familiedag gedaan.” Door schulden bij zijn eigen bedrijf raakte hij alles kwijt. “Ik was jong en mentaal er niet lekker bij om dat goed op te lossen. Het is mijn eigen schuld en heb dat inmiddels geaccepteerd. Ik probeer er nu het beste van te maken en uiteindelijk kom ik er wel weer”, aldus Jordi.

Dat studenten van het Graafschap College het initiatief nemen om dit te organiseren vindt hij supergoed. “Er zit toch een soort stigma op ons”, zegt Jordi. “Ik denk dat het goed is om ons mee de buitenwereld in te nemen. Je ontmoet mensen die verder van ons afstaan. Door elkaar te leren kennen, creëer je ook wat meer begrip.”

Golfclub ’t Zelle was ook meteen enthousiast om mee te werken aan het idee van de studenten. “Het is een prachtig initiatief en we hadden er gelijk een gevoel bij”, zegt clubmanager Bart Winters. “Er wordt echt een brug geslagen.” Voor Winters is het zeker voor herhaling vatbaar: “Je ziet de gelukkige gezichten en de samenwerking tussen leerlingen en daklozen. Ik ben heel benieuwd wat dit verder voor de toekomst kan opleveren.”

Student Bouwmeester hoopt ook dat het hier niet bij blijft: “We willen het taboe en de aannames weghalen en de groep golfers en daklozen dichter bij elkaar brengen. De eerste reacties zijn positief, ik zie ze allemaal lachen en het is geweldig om ze zo fanatiek te zien.”

https://www.youtube.com/watch?v=iiUiz2tWkeI

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8.

© Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

Sporthal Ruurlo bouwteamovereenkomst (002)

Nieuwe sporthal Ruurlo stap dichterbij: gemeente en Kormelink tekenen bouwteamovereenkomst

Gemeente Berkelland en Aannemersbedrijf Kormelink ondertekenden donderdag 22 oktober een bouwteamovereenkomst voor de nieuwe sporthal in Ruurlo. Namens de gemeente ondertekende wethouder Erwin Versteeg (portefeuille Sport) de overeenkomst. Ook wethouder Betsy Wormgoor was aanwezig. Zij droeg het project onlangs over.

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

DSC09067 (002)

Markenheem en Amphion Cultuurbedrijf starten nieuwe Creatieve Werkplaats in Zelhem

Vanaf 2 november opent in woonzorgcentrum de Zonnekamp in Zelhem de Creatieve Werkplaats. Een nieuwe werkplaats om te experimenteren met verschillende vormen van structurele laagdrempelige creatieve activiteiten op een vaste plek. Een plek waar inwoners uit Zelhem en omstreken wekelijks creatief aan de slag kunnen gaan. De Creatieve Werkplaats is een initiatief van Markenheem en Lang Leve Kunst & Naoberschap van Amphion Cultuurbedrijf.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Groen licht voor Windpark IJsselwind in Zutphen

De Raad van State heeft vandaag na een zorgvuldige procedure groen licht voor de bouw van Windpark IJsselwind in Zutphen gegeven. Het project voorziet in de bouw van drie windturbines langs het Twentekanaal. Waterschap Rijn en IJssel ontwikkelt het windpark in samenwerking met IJsselwind B.V. Beide partijen zijn blij met de positieve uitspraak van de Raad van State.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.