Het centrum van Lochem wordt in augustus flink onder handen genomen. De gemeente richt de parkeerplaats aan de Slootwijkersteeg opnieuw in en maakt het terrein aan de Zuiderbleek bouwrijp voor woningbouw.
De werkzaamheden beginnen op 10 augustus met de herinrichting van de parkeerplaats aan de Slootwijkersteeg. Het parkeerterrein is daardoor tot en met 28 augustus niet bereikbaar. De gemeente laat weten dat automobilisten in deze periode kunnen parkeren aan De Gloep.
Een week later, op 17 augustus, wordt het terrein aan de Zuiderbleek bouwrijp gemaakt. Op de plek van de voormalige supermarkt komen zes studio’s voor jongeren tot dertig jaar, en 35 appartementen voor ouderen. De bouw van het appartementencomplex duurt naar verwachting tot begin 2028.
Afsluiting
Door de werkzaamheden wordt de kruising van de Zuiderbleek met De Gloep afgesloten. De parkeerplaatsen aan De Gloep blijven wel bereikbaar, tot de werkzaamheden aan de Slootwijkersteeg klaar zijn. Volgens de gemeente wordt samen met de andere partijen geprobeerd de overlast zoveel mogelijk te beperken.
Automobilisten kunnen als alternatief gebruikmaken van parkeerterreinen aan de Mauritsweg, het Wapen van Lochem en het Graafschapterrein.