gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Buurt AED voor het Wehlse Broek gewenst; crowdfundingsactie gestart

AED-Wehl-Eric-en-Kimberley

In het buitengebied tussen Wehl en de Huet/Dichteren is er bij HartslagNu geen AED bekend/beschikbaar. Buurtbewoners Kimberley Bezemer en haar partner Eric van Droffelaar uit 'het Wehlse Broek' starten samen met Martin Bouwmeester van het platform ‘Buurt AED Wehl’ een inzameli...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

In het buitengebied tussen Wehl en de Huet/Dichteren is er bij HartslagNu geen AED bekend/beschikbaar. Buurtbewoners Kimberley Bezemer en haar partner Eric van Droffelaar uit 'het Wehlse Broek' starten samen met Martin Bouwmeester van het platform ‘Buurt AED Wehl’ een inzamelingsactie om ook van het Broek een hartveilige 6-minutenzone te kunnen maken. Een 6-minutenzone verwijst naar het streven om binnen 6 minuten na een melding van een hartstilstand, burgerhulpverleners met een AED ter plaatse te hebben.

Om een hartveilige 6-minutenzone te kunnen realiseren in het Wehlse Broek, is de aanschaf van meerdere AED’s essentieel. Ook het scholen van buurtbewoners middels een reanimatiecursus is hierbij van groot belang. Middels het alarmeringssysteem van de meldkamer, HartslagNu, worden burgerhulpverleners opgeroepen en krijgt men de instructie om direct naar het slachtoffer te gaan óf om een AED op te halen.

Doelstelling is om in het Wehlse Broek 2 (hopelijk 3) AED's op te kunnen hangen én minimaal 10 buurtbewoners een reanimatiecursus aan te kunnen bieden. De eerste AED is inmiddels aangeschaft door de firma Van Droffelaar Techniek. ''Maar nu ben jij aan zet. Help ons om ook van deze actie een succes te maken... Een AED kan levens redden bij een hartaanval en is een waardevolle toevoeging aan onze gemeenschap. Elke bijdrage, groot of klein, brengt ons dichter bij ons doel'' aldus Martin Bouwmeester van Buurt AED Wehl.

Het streefbedrag voor deze actie bedraagt 3.000 euro . Van dit bedrag kan er een AED worden aangeschaft met een geconditioneerde en beveiligde buitenkast en kan onderhoud en reparaties worden gegarandeerd. Daarnaast is de doelstelling om minimaal 10 buurtbewoners een basiscursus reanimatie aanbieden of mensen die in het verleden al een cursus hebben gevolgd een opfriscursus aan te bieden, dit voor de duur van 5 jaar.

https://soundcloud.com/radio-ideaal/buurt-aed-voor-wehlse-broek-initiatiefnemer-martin-bouwmeester?si=c380dd6907944fa299c794f7426e97ca&utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing

Lees ook

JB-HokeninToldiek-2026-06-26-0045-1

Høken in Toldiek kent primeur

Hoewel er voor de hele dag code rood gold, wisten de trouwe festivalbezoekers Toldijk ’s avonds toch weer te vinden voor de 50e editie van Høken in Toldiek. Voor deze jubileumeditie had de buurt, zoals dat in de Achterhoek hoort, een feestelijke boog geplaatst. Dat zorgde meteen voor de juiste sfeer, want dit bijzondere feestje werd weer uitbundig gevierd.

tdm 2025-winnaar-1 (002)

43e Tour de Marienvelde

Ondanks al het voetbalgeweld dat momenteel vanuit de Verenigde Staten, Mexico en Canada op ons af wordt gestuurd en de overlast van de hitte in Nederland maar ook in Frankrijk, probeert de organisatie van de Tour de Mariënvelde voor de 43e keer de focus ook weer op de Tour de France en het daaraan gekoppelde Tourspel te krijgen.

e-waste-race

Mariaschool uit Ulft wint E-waste Race Achterhoek

Afgelopen vier weken hebben leerlingen van zeven basisscholen uit de Achterhoek een grote hoeveelheid elektronisch afval hergebruikt, gerepareerd en ingezameld tijdens de E-waste Race Achterhoek.

hitte0

HITTEBLOG | Basisscholen dicht, strooien en evenementen afgelast: code rood in Achterhoek

Met een weeralarm van het KNMI en code rood van kracht in de Achterhoek zijn verschillende evenement afgelast en ziet het dagelijks leven er iets anders uit. Zo zijn de meeste basisscholen gesloten en werken verschillende bedrijven met afwijkende tijden. Lokaal kan het kwik zelfs stijgen tot 40°C in de regio.

Winnaars Menzisfonds

Achterhoekse initiatieven krijgen financiële steun uit MenzisFonds voor meer vitaliteit, verbinding en veerkracht

Zestien organisaties in de Achterhoek kregen woensdagavond goed nieuws: zij ontvingen een financiële bijdrage uit het MenzisFonds. Met deze steun kunnen zij hun lokale plannen uitvoeren om inwoners vitaler, actiever en nog meer verbonden met elkaar te laten leven.

Zon0

KNMI geeft weeralarm af vanwege extreme hitte: code rood in Achterhoek

Het KNMI heeft vanaf donderdagnacht 00.00 uur tot en met vrijdagavond 23.00 uur code rood afgegeven voor acht provincies in Nederland, waaronder ook Gelderland. Er was al code oranje afgegeven vanwege extreme hitte, dit is nu opgeschaald.