gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Burgemeester moet de kans krijgen van raad Lochem

f86a1c01e9bf1a0baf346ccfaeabe1f1

COMMENTAAR | Burgemeester Bastiaan van ’t Erve vraagt om de vrije hand voor de aanzet van de realisatie van een asielzoekerscentrum in de panden van Pactum aan de Ampsenseweg aan de rand van Lochem. Daarna wordt de gemeenteraad meegenomen in de vervolgstappen, maar voor sommig...

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

COMMENTAAR | Burgemeester Bastiaan van ’t Erve vraagt om de vrije hand voor de aanzet van de realisatie van een asielzoekerscentrum in de panden van Pactum aan de Ampsenseweg aan de rand van Lochem. Daarna wordt de gemeenteraad meegenomen in de vervolgstappen, maar voor sommige raadsleden is die vrije hand vooralsnog een stap te ver. Hoe zit het bijvoorbeeld met de participatie met bijvoorbeeld de omwonenden?

Zo is de klankbordgroep teleurgesteld afgehaakt. Reden? De breed vertegenwoordigde afvaardiging vanuit de lokale samenleving werd niet gehoord. En dan zijn er nog de ondernemers rondom Pactum. Hoe worden hun belangen afgewogen en meegenomen in de plannen?

De burgemeester is na het opstappen van wethouder Ria Leliveld waarnemend portefeuillehouder en moet nu proberen de meubelen te redden. De klok tikt namelijk door, Lochem is wettelijk verplicht per 1 juli asielzoekers te huisvesten in de gemeente. Dáárom wil Van ’t Erve de vrije hand voor een ‘doorstart’, in zijn ogen de enige manier om het proces op gang te brengen. Met inbegrip van oog voor de belangen van alle betrokkenen, dus ook de omwonenden en de ondernemers.

Er is weerstand binnen de raad; over het aantal asielzoekers (dat van 211 naar 250 is gegaan, waar het COA het liefst minimaal 300 vluchtelingen wil huisvesten), over de participatie en over de zorgtaken. De burgemeester wil alle taken bij het COA neerleggen en heeft daar een compromis in de vorm van meer asielzoekers voor over. Maar dan ligt alle verantwoordelijkheid bij het COA.

Had Van ’t Erve een excuus moeten maken voor het dusver falende participatietraject? Om de tegenstanders binnen de raad over de streep te trekken? Daarmee zou hij Leliveld hebben afgevallen en dat vond hij waarschijnlijk niet chique. Nee, de burgemeester wil met een schone lei beginnen en vraagt dat feitelijk ook aan de tegensputterende raadsleden. Zij moeten, met de klok als grote tegenstander, hun bezwaren aan de kant schuiven en Van ’t Erve de kans geven, want één ding is zeker: Lochem krijgt een azc.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

Foto certificering DigiTaalhuis 2026 (002)

DigiTaalhuis Achterhoek behaalt kwaliteitscertificaat met hoge score

DigiTaalhuis Achterhoek heeft opnieuw het officiële kwaliteitscertificaat ontvangen van de Certificeringsorganisatie Bibliotheekwerk, Cultuur en Taal (CBCT). Met een totaalscore van 61 van de 69 punten laat DigiTaalhuis Achterhoek zien dat de kwaliteit stevig op orde is. De score ligt ruim boven de minimale certificeringsscore én boven het landelijk gemiddelde.

2026-06-21 Jorate Melle en Michel Groothedde met doek onthullen Jeugdschatten (002)

Van moestuinvondst tot museumstuk

Jonge schatvinders onthullen hun Jeugdschatten in Stedelijk Museum Zutphen

Onder belangstelling van bezoekers onthulden zondag twee jonge schatvinders nieuwe Jeugdschatten in het Stedelijk Museum Zutphen: Jorate Wortmann (11) en Melle van der Brug (8). Hun archeologische vondsten zijn nu voor alle museumbezoekers te zien in de speciale Jeugdschattenvitrine.

Foto 3- Made Team (002)

De Hurricane op Vaderdag opnieuw de sterkste van Europa

Afgelopen zondag heeft tractorpulling team Hurricane de eerste plaats behaald in het Noord-Brabantse Made. Hier was het grootste tractorpulling event van Europa. 3 dagen lang tractorpulling op 3 banen, een Powerweekend

JB-Oranjefeest wborch-2026-06-20-0155

Oranjefeest in De Wildenborch

Op zaterdag 20 juni 2026 vond in buurtschap De Wildenborch, nabij Vorden, het jaarlijkse Oranjefeest plaats. Op het terrein aan de Wildenborchseweg 20 stond de dag traditiegetrouw in het teken van gezelligheid, gemeenschapszin en het bekende vogelschieten.

JB-Hamacrun1-2026-06-20-0105

29e Hamac Run in Harfsen

Op zaterdag 20 juni 2026 vond op circuit Het Peppelenbos in Harfsen de 29e editie van de Hamac Run plaats. Kinderen en volwassenen met een beperking stonden daarbij centraal als eregasten.

Rene Arendsen monteert audiotour Stedelijk Museum Zutphen (002)

Nieuwe audiotour neemt bezoekers mee op spannende reis door Zutphense geschiedenis

Het Stedelijk Museum Zutphen presenteert een gloednieuwe audiotour. Begeleid door sfeervolle muziek en bijpassende geluiden maken bezoekers een bloedstollend spannende reis door de geschiedenis van Zutphen en Gelderland. De belangrijkste hoogte- en dieptepunten komen voorbij. Denk aan de Vikingaanval uit de vroege middeleeuwen, de bloeitijd van de Hanze en het bombardement op Zutphen tijdens de Tweede Wereldoorlog.