gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Burgemeester Boumans kan nog zes jaar blijven in Doetinchem

20210609-gemeentehuisdoetinchem

De gemeenteraad van Doetinchem heeft op donderdag 22 december vergaderd over het advies tot herbenoeming van burgemeester Boumans. De raad heeft besloten om de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties te adviseren de burgemeester te herbenoemen voor een tweede pe...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

De gemeenteraad van Doetinchem heeft op donderdag 22 december vergaderd over het advies tot herbenoeming van burgemeester Boumans. De raad heeft besloten om de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties te adviseren de burgemeester te herbenoemen voor een tweede periode van zes jaar.

De eerste termijn van burgemeester Boumans eindigt op 18 mei 2023. Omdat hij aangegeven had in aanmerking te willen komen voor herbenoeming, is de procedure daartoe gestart. Belangrijke stap in deze procedure is het advies van de gemeenteraad aan de minister. Nu dit advies positief is, zal de herbenoemingsprocedure binnen enkele maanden via Koninklijk Besluit afgerond worden.

Het advies is voorbereid door de ‘Vertrouwenscommissie herbenoeming burgemeester’. In deze vertrouwenscommissie zaten de fractievoorzitters van alle raadsfracties. De overwegingen bij het advies en de beraadslagingen over het advies zijn volgens wettelijk voorschrift geheim. Hetzelfde geldt voor de stemverdeling bij de stemming over het advies.

© Foto: RTV Ideaal

Lees ook

stan-bouman-gemeentehuis-aalten-b-42_bewerkt1

Drie locaties in beeld voor opvang asielzoekers in Aalten

Gemeente Aalten heeft drie locaties aangewezen die verder worden onderzocht als mogelijke plek voor de opvang van asielzoekers. Het gaat om die locaties in en rond de kern Aalten: ’t Walfort, Kriegerdreef en Eerste Broekdijk 71. De gemeente en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderzoeken de komende weken per locatie wat nodig is om daar opvang mogelijk te maken. Uit deze locaties wordt uiteindelijk een keuze gemaakt. Er is hierover nog geen besluit genomen

Aanplanting 2025 - SLG - 27 - Marcel de Bont Fotografie

Achterhoeks erfgoed bewaren? Plant dit najaar nog een Rossel Collectie Boomgaard

Liefhebbers van oude fruitrassen kunnen zich dit najaar nog aanmelden voor een Rossel Collectie Boomgaard. Wie de ruimte heeft om minimaal tien fruitbomen te planten, ontvangt een bijzondere collectie fruitbomen.

IMG-20261011-WA0012 (002)

Een Achterhoekse regenboogvlag voor Camping Veldzicht

Jaime Lebbink, organisator van de LHBTIQ+-gemeenschap in Berkelland, heeft samen met wethouders Betsy Wormgoor en Joost Olthof een Achterhoekse regenboogvlag overhandigd aan campingeigenaresse Gina Scholten.

JB-volkstoneel-2026-10-09-0122

Volle feesttent in buurtschap Varssel voor “Boer zoekt slip”

Het Volkstoneel Varssel bracht dit weekend het komische toneelstuk “Boer zoekt slip” ten tonele, en dat werd beloond met een volle feesttent in buurtschap Varssel. Het publiek genoot volop van de chaos, de verwarring en de vele lachmomenten die het stuk te bieden had.

DSC_1290

90 jaar Vordens Mannenkoor gevierd met concert

Dit jaar is het negentig jaar geleden dat het Vordens Mannenkoor werd opgericht. Dat werd op grootste wijze gevierd en wel op zaterdagavond 10 oktober.

Van links naar rechts Johannes Hoven Stadbaurat Dave Welling Burgemeester Stapelkamp en Freek Diersen (002)

Symbolische start werkzaamheden Heelweg/Hellweg: samen werken aan een mooie grens

De werkzaamheden aan de Heelweg/Hellweg zijn op vrijdag 9 oktober symbolisch van start gegaan. Omwonenden, leden van de werkgroep Grensbeleving, aannemer Dusseldorp en vertegenwoordigers van Stadt Bocholt en gemeente Aalten.