gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Bronckhorst heeft vanaf 13 januari Patrick van Domburg als burgemeester

Patrick-van-Domburg

Patrick van Domburg wordt op 13 januari officieel geïnstalleerd als de nieuwe burgemeester van Bronckhorst. De 55-jarige is momenteel burgervader van de gemeente IJsselstein, maar zal Marianne Besselink in het nieuwe jaar opvolgen.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

Patrick van Domburg wordt op 13 januari officieel geïnstalleerd als de nieuwe burgemeester van Bronckhorst. De 55-jarige is momenteel burgervader van de gemeente IJsselstein, maar zal Marianne Besselink in het nieuwe jaar opvolgen.

De Commissaris van de Koning, Henri Lenferink, zal Van Domburg tussen 20.00 en 21.00 uur installeren tijdens een openbare raadsvergadering in het gemeentehuis in Hengelo. Van Domburg gaf tijdens zijn voordracht aan zich te verheugen op zijn nieuwe taak als burgervader van de Achterhoekse plattelandsgemeente. “Ik ben blij en vereerd dat ik heb vertrouwen heb gekregen om voorgedragen te worden”, liet Van Domburg weten.

De IJsselsteinse burgervader kende de gemeente al door zijn contact met voormalig burgemeester Besselink. “Toen kwam het moment dat zij zei dat ze stopte, en ging ik kijken of de oude liefde voor Bronckhorst terug kwam”, opperde Van Domburg. “Ik werd steeds enthousiaster.”

Van Domburg wil actief ondtrekken door de 44 kernen in de gemeente. “En dan wil ik niet zomaar een flitsbezoek doen. Ik wil daar echt de tijd voor nemen”, zei de nieuwe burgervader van Bronckhorst tijdens zijn voordracht. Daarnaast maakt hij zich sterk voor cultuur en erfgoed, en heeft hij aangegeven een vuist te willen maken tegen ondermijning en drugscriminaliteit.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

Schermafbeelding 2026-08-19 081346

Landelijk startschot voor Makelaar Van Essen-borden in Vierakker

Maandagavond 17 augustus is in Vierakker het landelijke startschot gegeven voor de zogenoemde Makelaar Van Essen-borden. Met deze actie willen boeren zichtbaar maken wat de gevolgen van het voorgestelde stikstofbeleid zal zijn, namelijk uitverkoop van het platteland. Er waren ongeveer 800 boeren en sympathisanten bijeen om gezamenlijk een duidelijk en vreedzaam signaal af te geven.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.