gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Bronckhorst als beste bij vergelijking afvalprestaties van gemeenten

gemeentebronckhorst

De gemeente Bronckhorst is bij een onafhankelijk landelijk vergelijkingsonderzoek naar huishoudelijk afval van o.a. het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat op de eerste plek geëindigd van 168 gemeenten. Uit de vergelijking tussen de afvalprestaties van de verschillende...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

De gemeente Bronckhorst is bij een onafhankelijk landelijk vergelijkingsonderzoek naar huishoudelijk afval van o.a. het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat op de eerste plek geëindigd van 168 gemeenten. Uit de vergelijking tussen de afvalprestaties van de verschillende gemeenten blijkt dat Bronckhorst het beste milieuresultaat behaalt met een hoge mate van afvalscheiding en weinig restafval. Ook biedt Bronckhorst een hogere service en maakt het lagere afvalkosten dan de gemiddelde gemeente.

''Ik ben trots op onze inwoners. Zij scheiden hun afval zeer goed en leveren daardoor nog maar 51 kilo restafval aan. Heel belangrijk voor het milieu en de overgang naar een afvalvrije economie. Met het gescheiden afval worden nieuwe producten gemaakt en er blijft door de uitstekende scheiding relatief weinig restafval over dat verbrand moet worden. We hebben de afgelopen periode een grote omslag gemaakt om het restafval te verminderen en tot een kostendekkende afvalstoffenheffing te komen'' aldus wethouder Paul Hofman van afval en duurzaamheid.

Naast dat inwoners nog maar weinig restafval aanleveren, springen Bronckhorsters er ook positief uit op het gebied van afvalscheiding. Maar liefst 86% van het huishoudelijk afval werd in 2020 gescheiden door de inwoners. Het landelijke doel was in 2020 75%. Van de deelnemende gemeenten aan de benchmark behaalden er slechts 59 dit doel. De goede afvalscheiding door de inwoners van Bronckhorst zorgde voor een CO2-reductie van 149 kilo per inwoner.

Lees ook

19-9-26 Optocht Septemberfeesten Zelhem (24)

Grote belangstelling voor kleurrijke optocht tijdens Septemberfeesten Zelhem

De Septemberfeesten in Zelhem trokken zaterdag opnieuw veel publiek met de traditionele optocht door het dorp. Langs de route stonden honderden toeschouwers klaar om de bonte stoet van praalwagens, loopgroepen, muziek en lokale verenigingen te bewonderen.

JB-JeugdshowLaren-2026-09-19-0057

Na vijftig jaar valt het doek voor de Landelijke Jeugdshow Laren

Het was zaterdag een bijzonder en vooral emotioneel moment voor Marjan Holmer-Vriezekolk. Tijdens de 50e en allerlaatste Landelijke Jeugdshow Laren werd zij door loco-burgemeester Marja Eggink verrast met de Zilveren Knoop van de gemeente Lochem.

Pepijn met Sjors (002)

Sjors Sportief & Creatief feestelijk van start in Lochem

Afgelopen week stond Lochem in het teken van de aftrap van Sjors Sportief & Creatief. Op vrijdag 11 september vond de feestelijke kick-off plaats op de Markt in Lochem, gevolgd door activiteiten op maandag 14 september.

André Lobbert intallatie raad 20260401 (002)

André Lobbert wordt fractievoorzitter van VVD Lochem

André Lobbert volgt André de Groot op als fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad van Lochem. De wisseling gaat in na de raadsvergadering van 15 oktober. De Groot blijft raadslid en blijft zijn ervaring inzetten voor de VVD-fractie.

Politiek Lochem

Radio Ideaal maakt kennis met nieuwe raadsleden gemeente Lochem

Tijdens de politieke uitzending van afgelopen woensdag konden luisteraars kennismaken met de nieuwe raadsleden voor de gemeente Lochem Leon Eggink van Gemeentebelangen Lochem en Robert Otten van D66.

BennieJolink30

Bennie Jolink krijgt oeuvreprijs ‘Hollandse Meester’ van Buma NL

Normaal frontman Bennie Jolink krijgt tijdens de Buma NL Awards de oeuvreprijs Hollandse Meesters. De prijs is een erkenning voor artiesten die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Nederlandstalige muziekcultuur. Onder andere André van Duin, Guus Meeuwis en Jan Smit ging Jolink voor.