gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Boekje Verhaal verlicht gepresenteerd: persoonlijke verhalen uit Zutphen gebundeld

1766ac8a-ae6a-4bc3-9c96-c3fba4d76c6f (1) (002).jpg
© Foto: BIJ de bieb

Tijdens een besloten bijeenkomst in de bibliotheek Zutphen op woensdag 3 juni is het boekje Verhaal verlicht gepresenteerd. In de bundel zijn de verhalen opgenomen die deelnemers schreven binnen het interculturele project Verhaal verlicht. Daarmee krijgt een bijzonder traject, waarin persoonlijke herinneringen en ervaringen centraal stonden, een blijvende plek.

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Tijdens de bijeenkomst ontvingen de deelnemers hun eigen exemplaar van de bundel. Er werd teruggeblikt op het project en stilgestaan bij de betekenis van de gedeelde verhalen. Een van de deelnemers verwoordde het als volgt: "Deze kans heeft mij geholpen om mijn innerlijke verhalen naar boven te brengen."

De eerste gesprekken over Verhaal verlicht vonden plaats in mei 2025. Schrijfdocenten Dorine Berkhout en Lieke Deelstra verkenden toen de mogelijkheden voor een project rond persoonlijke verhalen en interculturele ontmoeting. Vervolgens ontstond een samenwerking met BIJ de bieb en het Stedelijk Museum Zutphen, waarna het project verder vorm kreeg.

Tijdens verschillende schrijfbijeenkomsten gingen deelnemers met uiteenlopende achtergronden met elkaar in gesprek over herinneringen, identiteit en betekenisvolle momenten in hun leven. Geïnspireerd door de tentoonstelling Rembrandt, van donker naar licht ontstonden verhalen over onder meer kindertijd, familie, verlies, veerkracht en hoop.

De verhalen vormden eerder al de basis voor een expositie met portretfoto’s en audioverhalen. Ook zijn ze te beluisteren in de podcast Verhaal verlicht op Spotify. Met de publicatie van het boekje zijn de verhalen nu ook in druk bewaard gebleven.

De expositie met portretten en verhalen is nog tot en met 14 juni te zien in de Bibliotheek Zutphen. Ook de tentoonstelling Rembrandt, van donker naar licht in het Stedelijk Museum Zutphen loopt nog tot en met 14 juni.

Het boekje is, zolang de voorraad strekt, gratis af te halen bij de bibliotheek in Zutphen en het Stedelijk Museum Zutphen.

Lees ook

Grolsch-officiele-partner-van-de-Grootste-VrijMiBo-van-de-Achterhoek.jpeg

Reurpop 2026 | Grolsch officiële partner van de grootste Vrijmibo van de Achterhoek

De samenwerking tussen Reurpop en Grolsch krijgt een extra impuls. Het biermerk verbindt haar naam als officiële partner aan de Grootste VrijMiBo van de Achterhoek. Daarmee wordt een al jarenlang succesvolle samenwerking verder versterkt.

Bescherm20jonkies_2.jpg

Bescherm de jonkies: broedseizoen nog volop in gang

Het lijkt al zomer. Toch is het broedseizoen in de bossen, hagen en weilanden van de Achterhoek nog in volle gang. Veel jonge dieren zijn net uitgevlogen of nog afhankelijk van hun ouders en niet zo vlug. Dat maakt ze deze periode extra kwetsbaar. Daarom roepen gezamenlijke Achterhoekse partijen inwoners en bezoekers op: blijf de jonkies beschermen, juist nu.

JB-2edagavond4daagse-2026-06-03-0077.JPG

Avond4daagse Lochem 2026 | dag 2

Jubilaris Arie Wolsheimer opende na zijn welkomstspeech de tweede dag van de Lochemse Avondvierdaagse. Met de afstanden van 3, 5 en 10 kilometer trokken maar liefst 850 enthousiaste wandelaars eropuit.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

College van Bronckhorst zet stap naar bouw vijftien woningen in Zelhem

In het noordwesten van Zelhem kunnen waarschijnlijk vijftien nieuwe woningen gebouwd worden. De burgemeester en wethouders van de gemeente Bronckhorst vinden het een goed plan om te bouwen aan de rand van het dorp, waar dan landbouwgrond en bos zal worden opgeofferd.

Peter Brouwer.jpg

Binnenstadsdokter Peter te gast bij Ideaal Politiek

Woensdagavond sprak Bart van der Meij van ons politieke programma met Peter Brouwer.

Onweer-1.jpg

Code geel voor de Achterhoek: ‘Pittige regen- en onweersbuien’

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. ‘Er komen enkele pittige regen- en onweersbuien voor met kans op windstoten en hagel’, schrijft het instituut. De waarschuwing is donderdagmiddag van 12.00 tot 18.00 van kracht.