gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Berkelland wil Transitievisie Warmte vaststellen

gemeente-berkenland.png

In het klimaatakkoord is afgesproken dat in 2050 woningen en gebouwen aardgasvrij moeten zijn. Alle gemeenten in de Achterhoek hebben afgesproken om uiterlijk in 2021 hiervoor een eerste visie vast te stellen. De gemeente Berkelland heeft adviesbureau Royal HaskoningDHV opdrac...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

In het klimaatakkoord is afgesproken dat in 2050 woningen en gebouwen aardgasvrij moeten zijn. Alle gemeenten in de Achterhoek hebben afgesproken om uiterlijk in 2021 hiervoor een eerste visie vast te stellen. De gemeente Berkelland heeft adviesbureau Royal HaskoningDHV opdracht gegeven om die Transitievisie Warmte op te stellen. De inbreng van ketenpartners, belangenorganisaties van (kleine) kernen, energiecoaches, ondernemersverenigingen en andere geïnteresseerden tijdens het proces is daarbij betrokken.

De warmtetransitie is een omvangrijke opgave die de gemeente niet zelf kan en wil invullen. De Transitievisie Warmte brengt in beeld welke oplossingen er kunnen zijn als alternatief voor aardgas om in de warmtevraag te voorzien. Voor de gemeente Berkelland zijn dit vooral oplossingen op individueel niveau. Door middel van energiebesparing, onderzoek naar collectieve oplossingen, aanmoedigen van individuele oplossingen en kleinschalige collectieve oplossingen wil de gemeente als tussendoel het gasverbruik in 2030 in ieder geval met 20 procent hebben verminderd ten opzichte van 2018.

Lees ook

DSC04060.jpg

Oosterwijkse Pinksterfeesten 2026

Dit weekend was er weer een groot feest en een mooi evenement in Zelhem. De Oosterwijkse Pinksterfeesten zijn ieder jaar weer publiekstrekker met als hoogtepunt de grote trekkertrek wedstrijden op de zondag.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

Ole Bekker en Martin Bouwmeester (002).jpg

Nieuwe 24/7 AED bij SV Halle

Halle is sinds deze week een 24/7 toegankelijke AED rijker. Bij SV Halle is een nieuwe AED geplaatst die inmiddels is aangemeld bij HartslagNu en dag en nacht beschikbaar is voor sporters, bezoekers én inwoners van Halle en omgeving.

Inspiratiemiddag-MoreGorssel-200526-318 (002).jpg

Nieuwe onderwijsbrochures voor Lochem en Zutphen feestelijk gelanceerd

In Museum MORE vond op woensdag 20 mei de Inspiratiemiddag voor Zutphen en Lochem plaats. Tijdens deze bijeenkomst voor onderwijsprofessionals werd het aanbod van Brede School Lochem en het Onderwijs Keuzemenu Zutphen 2026–2027 met twee nieuwe brochures feestelijk gelanceerd.

3M3A7742_Marijt Helmink_(c)Anne van Zantwijk MedRes2.jpg

Amphion: Een veelzijdig en verrassend nieuw theaterseizoen

Met een bomvol en verrassend programma presenteert Amphion in Doetinchem deze week het nieuwe theaterseizoen 2026/2027. Programmeur Marijt Helmink belooft een jaar waarin iedereen iets vindt dat raakt. “Ik ga mijn tweede seizoen in bij Amphion, en werk al zo’n vijftien jaar als programmeur. Juist die ervaring helpt om steeds beter aan te voelen wat ons publiek wil zien.”

het-nieuwe-college.jpeg

Nieuwe coalitie Oude IJsselstreek met focus op economie, woningbouw en voorzieningen

Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks, CDA en VVD vormen samen de nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek. Op donderdag 21 mei presenteerden de vier partijen hun coalitieprogramma voor de komende periode: Doorbouwen aan een ondernemend en leefbaar Oude IJsselstreek. De vier partijen bouwen voort op het coalitieprogramma van de afgelopen periode. De ingeslagen weg wordt vervolgd, waarbij ambities zijn aangescherpt.