gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

BBQ's en Oldtimers: nieuw feest in Zelhem uit de koker van Hendrik Jan Lovink

Lovink_heteKolen

Honderden oldtimerliefhebbers komen elk jaar samen in het centrum van Zelhem voor de Smoks Hanne Rit. Eén van de trouwe deelnemers is Hendrik Jan Lovink, een van de geestelijk vaders van de Zwarte Cross, Jovink en De Voederbietels én inwoner van Zelhem. De voormalig festivalor...

Tim Rondeel |  | Aangepast op

Honderden oldtimerliefhebbers komen elk jaar samen in het centrum van Zelhem voor de Smoks Hanne Rit. Eén van de trouwe deelnemers is Hendrik Jan Lovink, een van de geestelijk vaders van de Zwarte Cross, Jovink en De Voederbietels én inwoner van Zelhem. De voormalig festivalorganisator zag de potentie van het evenement en ging aan de slag.

“Ik dacht: ‘daar valt iets veel mooiers van te maken’, en dus heb ik de gezamenlijke horeca bij elkaar geroepen en mijn idee gedropt. Iedereen was daar gelijk superenthousiast over”, aldus Lovink. “Het heet ‘Zelhem, op hete kolen’, en dat is een hele dag met livemuziek en horeca die aan de slag gaat met hete kolen. Ze maken gerechten van de smoker en de grill. Het hele marktplein wordt eigenlijk één groot terras, een beetje in Mañana-achtige Hillbilly-stijl.”

Op zondag 31 augustus vindt de Smoks Hanne Rit plaats, met een nieuwe toerklasse. Ook de rit wordt in een nieuw jasje gestoken. “Ik deed zelf al een paar jaar mee met die oldtimerrit, en wat ik jammer vond, is dat het na afloop een beetje doodviel. Terwijl ik dacht: je hebt nu zoveel mensen bij elkaar, daar kun je iets heel leuks mee doen – en ook eigenlijk iets voor het dorp zelf.” Zo werd de combinatie tussen het nieuwe pleinfeest en de populaire oldtimerrit snel gemaakt.

Doorgroeien
Nog voordat de eerste editie achter de rug is, kijkt Lovink al een stuk verder: “Ik loop misschien een beetje op de zaken vooruit, maar ik zie het zelf eigenlijk voor me dat het uiteindelijk misschien wel een heel weekend kan worden. Dat je op zondag die Smoks Hanne Rit hebt, en dat ‘Zelhem op hete kolen’ een weekend lang kan blijven draaien. Een soort dorpsfeestje op een bourgondische manier.”

Het bloed kruipt dus ook bij Lovink waar het niet gaan kan. Na zijn afscheid bij De Feestfabriek springt hij nu in de organisatie van het Zelhemse event. “Ik was al wel betrokken bij de oldtimerrit, maar ik ben nu ook betrokken bij het geheel”, schetst de Zelhemmer. “Met de aankleding en natuurlijk de combinatie tussen die stichting met die oldtimers en het feest op het Marktplein. Dat het goed en mooi op elkaar aansluit qua uitstraling, qua posters, qua alles.”

DJ Lovink op het podium?
Als er dan toch een podium staat, klimt de rocker dan zelf ook nog even op het podium om muziek te maken? “Ik doe de programmering, dus ik ga de bandjes boeken, maar ik heb niet zo speciaal de neiging om daar zelf te gaan staan”, zegt Lovink lachend. “Ik denk dat ik tussendoor plaatjes ga draaien, dus vanaf nu ben ik ook gewoon dj.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

https://www.youtube.com/watch?v=gMf5I8dNoOw

Lees ook

WSPW-4

GGD Noord- en Oost-Gelderland trekt de regio in tijdens Wereld Suïcide Preventie Week

Van 4 tot en met 11 september trekt GGD Noord- en Oost-Gelderland met de regiotour ‘Praten kan levens redden’ langs weekmarkten in de regio. Deskundigen op het gebied van suïcidepreventie gaan in gesprek met inwoners over mentale gezondheid, het voorkomen van zelfdoding en het belang van naar elkaar omkijken. De regiotour doet Vorden, Zutphen, Groenlo, Heerde, Winterswijk, Epe en Hattem aan.

KmK (002)

Angelique Krüger aan vooravond Achterhoekse megaklus

Klussen met Krüger: Zo heet de splinternieuwe reallife-soap van de bekende Gelderse tv-presentator Angelique Krüger.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

Schermafbeelding 2026-08-19 081346

Landelijk startschot voor Makelaar Van Essen-borden in Vierakker

Maandagavond 17 augustus is in Vierakker het landelijke startschot gegeven voor de zogenoemde Makelaar Van Essen-borden. Met deze actie willen boeren zichtbaar maken wat de gevolgen van het voorgestelde stikstofbeleid zal zijn, namelijk uitverkoop van het platteland. Er waren ongeveer 800 boeren en sympathisanten bijeen om gezamenlijk een duidelijk en vreedzaam signaal af te geven.