gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Barchemse4Daagse 2023 - dag 1

JBBarchemse4daagse29-06-2023_015

Donderdagmorgen om 6.00 uur gingen de eerste wandelaars van 40 en 50 km van start in de sporthal van het Onderschoer. Elk uur daarna volgden de 30, 20 en 15 km voor de eerste dag van deze 16e editie; de Baaksebeekroute. De bijna 1100 wandelaars genoten van het frisse weer in d...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

Donderdagmorgen om 6.00 uur gingen de eerste wandelaars van 40 en 50 km van start in de sporthal van het Onderschoer. Elk uur daarna volgden de 30, 20 en 15 km voor de eerste dag van deze 16e editie; de Baaksebeekroute. De bijna 1100 wandelaars genoten van het frisse weer in de ochtend, maar het werd al snel warmer. Gelukkig bleef de zon achter de wolken, waardoor het aangenaam bleef.

''Bij de start hadden we even een klein probleempje met de wifi bij de groep van de 20 km, maar dat was snel opgelost. We kregen veel complimenten voor de schitterende routes, De Wiersse, Linde en Hagenbeek waren echte hoogtepunten. De Zompenkearls in Ruurlo zorgden voor een vrolijke noot en een extra duwtje in de rug voor de laatste kilometers'' aldus voorzitter Henk Luesink van de Barchemse4Daagse.

Vrijdag is de tweede dag van de Barchemse4Daagse. Op zondag vindt de laatst dag plaats en zal er ook een intocht zijn in het centrum van Barchem. De routes zijn ieder jaar weer uitgezet door de vele vrijwilligers die de Barchemse4Daagse kent. Eddy Brinkman liet eerder in een interview bij Radio Ideaal weten erg trots te zijn op de vrijwilligers en het werk dat er verzet wordt.

© Foto: Johan Braakman

Meer foto’s in ons fotoboek

Lees ook

Flonkergood

Verhalen veur Flonkergood 2027: ’t Kon minder

De organisatie van de Waeke van het ‘Achterhookse en Liemerse Book’ is weer op zuuk naor mooie streektaalschriefsels. De mooisten wordt publiceerd in Flonkergood, ‘t kadobuukske da’j in de Waeke, begin meert 2027, gratis kriegt biej ankoop van ‘n streek(taal)boek.

P1012458 (002)

25.00ste bezoeker Burgmeester Kruijffbad in Steenderen: een record

Donderdagochtend 10 september om tien over negen ’s ochtends stond Corolien Beijer uit Rha al op de stoep van het zwembad, op de fiets vanuit huis. Nietsvermoedend liep ze het zwembad binnen.

watermolen Lochem 2

Jarig LochemEnergie schenkt cadeau aan Lochem

De energiecoöperatie LochemEnergie bestaat eind september 15 jaar en schenkt daarom alle inwoners van Lochem een cadeau: de restauratie van de watermolen bij de fietsbrug over de Berkel. Het cadeau staat symbool voor de pogingen die LochemEnergie zich al tien jaar getroost om stroom op te wekken met waterkracht uit de Berkel.

SporthalVordenGLD

Financiële tegenvaller bij verbouwing sporthal Vorden minder dan eerder verwacht

Voor de renovatie en verduurzaming van sporthal 't Jebbink in Vorden is 425.000 euro extra nodig. Dat bedrag ligt fors lager dan de tegenvaller van bijna 1 miljoen euro waar de gemeente eerder rekening mee hield.

DSC03909 (002)

Nieuw Taalpunt en meertalige collectie geopend BIJ de bieb in Warnsveld

Woensdag 9 september zijn in Bibliotheek Warnsveld het nieuwe Taalpunt en een meertalige jeugdcollectie officieel geopend. De collectie bestaat uit prentenboeken in verschillende talen en geeft jonge kinderen de mogelijkheid om samen met hun ouders te lezen in de taal die zij thuis spreken. Wethouder Sjoerd Wannet was bij de opening aanwezig.

GerritWolsinkRechtenvrij1

‘De vliegende tandarts’ Gerrit Wolsink blikt in Hengelo terug op carrière en roem

Hij is vijfvoudig winnaar van de Grand Prix van Carlsbad, tweevoudig vicewereldkampioen motorcross en beter bekend als de ‘vliegende tandarts’. Toch voelde Hengeloër Gerrit Wolsink zich nooit thuis in de schijnwerpers. Tijdens een eerbetoon in zijn geboortedorp blikt de 80-jarige motorcrosslegende terug op zijn carrière en de keerzijde van bekendheid.